Ασθένειες Φουσκωμένος νεοσσός

katerinak

PB Member
Εγγραφή
16 Απρ 2017
Μηνύματα
924
Πόλη
Ζάκυνθος
Παιδια γεια σας και παλι.Αυτη τη φορα δεν εχω καλα νεα.. Εδω και τρεις μερες ο ενας νεοσσος μου ειναι λιγακι φουσκωμενος.Απο νερο-φαγητο-αυγο-αυγοτροφη-μπροκολο-μηλο εχουν φουλ, δεν ξερω τι να πω... Δεν ειναι κινητικος και ειναι στο κλαρακι του φουσκωμενος. Ειναι 24 ημερων σημερα. Τι να κάνω;Βοηθεια..☹
Ευχαριστω ολους πολυ!
 
Ησύχασε.
Ενίοτε, τα μικρά προτιμούν τον ύπνο και κάθονται υποτονικά στο κλουβί.
Αν μάλιστα παρακολουθήσεις και δεις να τρώει τότε θα πρέπει να ηρεμήσεις περισσότερο.
Ανησυχία μόνο αν δεν σιτίζεται καθόλου και είναι σ' αυτή την κατάσταση πολλές ώρες.
 
Κατερίνα, όπως σου γράφω και στο άλλο θέμα, δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα να πιάσεις τα πουλάκια και τα δύο και να ψηλαφίσεις τις καρίνες τους ώστε να δεις συγκριτικά αν ο φουσκωμένος μικρός είναι αδύνατος.
Σχάρα, που να εμποδίζει τα μικρά να τραφούν από κάτω, έχεις αν θυμάμαι σωστά - έτσι δεν είναι;
 
Σας ευχαριστω ολους πολυ που μου απαντησατε! 🙂Μπορω να πω οτι εχω ησυχασει αρκετα, γιατι δεν ειναι ολη μερα ετσι, εχει και τις ωρες του που πεταει και παιζει! Συν του οτι τρωει κανονικα, αφηστε που εχει μεγαλη αδυναμια στο αυγο.. Το κλουβι μου εχει σχαρα κατω, ναι. Ομως τα μικρα εχουν αρχισει και καθονται στο αυγο και τρωνε, επισης κανουν τα πρωτα βηματα για να κατσουν στις εσωτερικες ταιστρες που τους εχω την αυγοτροφη.Αρα να ηρεμησω λετε.. Ουφφφφφ ησυχασα..🙂
 
Back
Top