Γενικά Φρίντα και Τζακ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Frinda
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Frinda

PB New Member
Εγγραφή
16 Νοε 2019
Μηνύματα
41
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Αγαπημένη μου ομάδα καλησπέρα. Πριν μια εβδομάδα αγοράσα τον Τζακ που είναι 2 μηνών. Είναι με δαχτυλίδι. Όσο για το αν είναι αρσενικό δεν ήξεραν αλλά νομίζω ότι είναι αρσενικό. Το ερώτημα μου είναι γιατί ο Τζακ γουργουριζει έτσι;
Σας ευχαριστώ
 
Σου ζητάει να τον ταίσεις. Αυτός είναι ο ήχος που κάνουν τα μωρά που ζητάνε φαγητό. Τρώει σπόρια κανονικά; Η Φρίντα δεν τον ταίζει καμιά φορά όταν κάνει έτσι;
 
Σου ζητάει να τον ταίσεις. Αυτός είναι ο ήχος που κάνουν τα μωρά που ζητάνε φαγητό. Τρώει σπόρια κανονικά; Η Φρίντα δεν τον ταίζει καμιά φορά όταν κάνει έτσι;
Εγω νόμιζα ότι ήθελε χάδια. Τρώει σπόρια και κεχρί χωρίς βοηθεια. Η Φρίντα δεν το ταΐζει. Αλλά το παρακολουθει συνέχεια. Δεν τον χάνει από τα μάτια του. Υπάρχει συχνά ένταση μεταξύ τους κάποιες στιγμές. Δλδ όταν πάει η Φρίντα δίπλα του να φάει κεχρί ο Τζακ την τσιμπάει και η Φρίντα φεύγει.
 
Πεινάει το μωράκι, πιθανόν να μην έχει απογαλακτιστεί ακόμα. εμένα 3+ μηνών ζήταγε επίμονα κρέμα σαν έξτρα.
Ευχαριστώ. Δλδ να πάω να αγοράσω κρέμα; Και αν ναι που την βρίσκω.
 
Ευχαριστώ. Δλδ να πάω να αγοράσω κρέμα; Και αν ναι που την βρίσκω.

Δεν είναι απαραίτητο αφού τρώει μόνο του. Η κρέμα σε αυτό το στάδιο είναι ψυχολογική υποστήριξη παρά σωματική. Αν θέλεις μπορείς να πάρεις μια όπως αυτή που σου παρέθεσε ο Χρήστος, δεν είναι ούτε πολύ ακριβή ούτε μεγάλη ποσότητα για να σου μείνει.
 
Τι να σου πω, λογικά θέλει συμπλήρωμα ειναι μωράκι ακόμα, αφού δεν το ταΐζει η θηλύκια σου, αυτή τα τρελαίνει
Ευχαριστώ πολύ όμως δεν κατάλαβα. Τι εννοείτε ότι αυτή τα τρελαίνει;
 
Κουκλάκι ο μικρούλης... Με φωνή πτερόσαυρου λόγω ηλικίας.
Εγώ θα του πρόσφερα απλά σπορακια ή λαχανικα κτλ να μαθαίνει από μικρό και όχι κρέμα αφού τρώει μόνο του.
 
Να τα χαίρεσαι!
Ευχαριστώ πολυ
[automerge]1580765492[/automerge]
Κουκλάκι ο μικρούλης... Με φωνή πτερόσαυρου λόγω ηλικίας.
Εγώ θα του πρόσφερα απλά σπορακια ή λαχανικα κτλ να μαθαίνει από μικρό και όχι κρέμα αφού τρώει μόνο του.
Ευχαριστώ πολύ. Όντως η φωνή του είναι απίστευτη.. Σαν μωράκι. Το κάνει σχεδόν συνέχεια σαν κλάμα μέχρι να το πάρω αγκαλιά μετά σταματάει. Είναι γλύκας. Όμως όταν πάω να χαϊδέψω την Φρίντα εκείνος της επιτίθεται.
 
Back
Top