Διατροφή Φυσική διατροφή για καρδερινακι & πτερόρροια

Κατάσταση
Κλειστό.

Akanthillis

PB Member
Εγγραφή
7 Σεπ 2021
Μηνύματα
496
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Στο μικρό μου καρδερινακι αυτή την περίοδο της πτερόρροιας-βαψίματος δίνω σε συχνη βάση όσα περισσότερα φυσικά προϊόντα μπορώ να βρω στον κήπο μου, μέσα στη διατροφή του υπάρχει κατιφεδακι, σποριασμενος βασιλικός, ρόκα, αγριομαρουλο, γλιστριδα, κόκκινη πιπεριά και σεσκουλο, δίνω σε ξεχωριστή ταιστρα ένα μίγμα που έφτιαξα από μεμονωμένους σπόρους ( bella di notte, κια, κινοα, παπαρουνοσποροσ, ραδικοσπορος, κανναβουρι, νιζερ, ρουψεν και σουσάμι) επίσης δίνω και ένα μίγμα από πετραδάκια και οστρακα που του παρέχουν ασβέστιο και βιταμίνες A, D3, E, K3, B2, B12,αυγοτροφη που φτιάχνω, επίσης έχω και ένα πάτε εντόμων για συμπληρωματική χρήση, θα χαιρόμουν να ακούσω τις γνώμες των πιο έμπειρων πάνω στις καρδερίνες και να μου δώσουν τα φώτα τους σε ότι πιστεύουν ότι κάνω λάθος, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
@Stavros GR 000 έχω ανεβάσει φώτο που φαίνεται πεντακάθαρα το δαχτυλίδι, μιλάω πάντα για εκτροφής πουλι που το έχω παρακολουθήσει ακόμα από όταν ήταν αυγό στη φωλιά, το δαχτυλίδι είναι 2,5 mm
[automerge]1631095191[/automerge]
@Stavros ίσως γράφει και κάτι έξτρα δίπλα από τα 0 το οποίο θα πρέπει να κάτσω να το παρατηρήσω
 
Τελευταία επεξεργασία:
μιλάω πάντα για εκτροφής πουλι που το έχω παρακολουθήσει ακόμα από όταν ήταν αυγό στη φωλιά, το δαχτυλίδι είναι 2,5 mm
Δεν αμφιβάλω. Σύμφωνα όμως με τους όρους χρήσης των forum των ιθαγενών πουλιών, επιτρέπονται οι συζητήσεις μόνο για πουλιά που φέρουν επίσημο δαχτυλίδι συλλόγου κλειστού τύπου. Το GR 000 δεν είναι τέτοιο.

Δυστυχώς το θέμα πρέπει να κλείσει.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top