Αναπαραγωγή Φωλια χωρις νημα

Ζωή Κριαρά

PB New Member
Εγγραφή
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
138
γεια σας εχτες πηρα φωλια δεν πηρα καινουργιο κλουβι γιατι οταν θα γεννησει θα τα μετακινησω μετα ολα μαζι τελος παντως εχτες οταν πηρα την φωλια αυτος απο το πετσοπ οταν του ζητησα νημα μου ελγε να μην παρω και επιμενε μου λεγε οτι δεν χρειαζετε να βαλω εγω λιγο βαμβακακι μεσα στην λακουβιτσα που εχει για να γεννανε τα αυγα;
 
Τα Budgies δεν χρειαζονται υλικο φωλιας παρολα αυτα το νημα δεν ειναι καταλληλο. Αν θελεις να στρωσεις υλικο τοτε βαλε πριονιδι οχι νηματα και βαμβακια που ευκολα μπλεκονται στα ποδια των πουλιων.

Τι εννοεις θα τα μετακινησεις αφου γεννησουν; Οταν γεννησουνν αυγα και απο πριν μαλιστα το κλουβι απαγορευεται να μετακινειται.
 
Τα Budgies δεν χρειαζονται υλικο φωλιας παρολα αυτα το νημα δεν ειναι καταλληλο. Αν θελεις να στρωσεις υλικο τοτε βαλε πριονιδι οχι νηματα και βαμβακια που ευκολα μπλεκονται στα ποδια των πουλιων.

Τι εννοεις θα τα μετακινησεις αφου γεννησουν; Οταν γεννησουνν αυγα και απο πριν μαλιστα το κλουβι απαγορευεται να μετακινειται.
οχι οταν ειναι αυγα οταν μπορω να τα βγσλω απο τους γονεις
 
Επειδή εγώ είχα πάρει ιδέες από το ίντερνετ για φωλιες έφτιαξα μια μόνος μου αλλά μετα απο 1 μηνα σηνυδητοποίησα οτι δεν εκανα λακουβα για να μη διασκορπίζονται τα αυγά και έτσι έβαλα ένα μικρό πιατάκι γλάστρας και καλυψα με πριονίδι και... Ταράμμμ το ελυσα το προβλημα
 

Συνημμένα

  • upload_2014-4-10_21-45-58.webp
    upload_2014-4-10_21-45-58.webp
    2,2 KB · Προβολές: 68
δεν ξέρω μήπως το πλαστικό τα αποθαρρύνει, γιατί κανονικά φωλιάζουν σε κουφάλες δένδρων
 
δεν ξέρω μήπως το πλαστικό τα αποθαρρύνει, γιατί κανονικά φωλιάζουν σε κουφάλες δένδρων
Μπα, ολη την μερα τους εκεί την περνάνε επίσης όταν η φωλιά είναι άδεια ο αρσενικός πάει στην είσοδο και κάνει σα να θέλει να ταίσει νεοσσους και ανοιγει το στόμα του 😵Και για τους λάτρεις των μπάτζι...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
εμενα ειναι πιο μικρη μου εδειξε μια τετοια αλλα δεν ειχα τοσα λεφτα για να την παρω
 
ετσι περίπου να είναι το μέγεθος της φωλιάς.

images
 
Back
Top