Φροντίδα Φωτογραφίες από κλουβιά ringneck για να πάρω μία ιδέα

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Θα μπορούσατε να μου στείλετε φωτογραφίες απο κλουβάκια για να πάρω μία ιδέα για τον Μπουμπλή μου;😎
 
Κάτι τέτοιο νομίζω πως είναι καλό:

b167a16a.jpg

Γενικά όσο πιο μεγάλο κλουβί είναι τόσο το καλύτερο! Να προτιμήσεις κλουβιά που έχουν ίσια κάγκελα, να μην προτιμήσεις στρογγυλά κλουβιά γιατί δεν θα τον εξυπηρετεί.

Κοίτα κι εδώ:
https://community.petbirds.gr/threads/Ποσο-μεγαλο-πρεπει-να-ειναι-ενα-κλουβι-για-ringneck.7156/
https://community.petbirds.gr/threads/Διαστάσεις-κλούβιων-για-ringneck.6070/
 
Το κλουβάκι που του πήρα είναι μεγάλο, πιο μεγάλο μάλιστα απο αυτο που έχω μεσα τον Ιβαν με τη Μαρου!
 
Ανέβασε μια φωτογραφία να το δούμε!:D
 
Δεν ξέρω αν μπορεις να καταλαβεις το μεγεθος του! 😡
 

Συνημμένα

  • DSC00016.webp
    DSC00016.webp
    28,2 KB · Προβολές: 163
Ιωαννα εγω δεν το καταλαβαινω το μεγεθος του. Σαν κλουβι για Budgies μου φαινεται... Ξερεις τις διαστασεις του;
 
χμ... Ξεκολλησα το χαρτακι και δεν ειδα τις διαστασεις, φαινονται μονο δυο νουμερα : χ41 και χ75
 
Ιωάννα κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς το μέγεθός του, νομίζω πως είναι κάπως μικρό για ένα παπαγάλο ringneck. Οι ringneck έχουν και μεγάλη ουρά, δεν ξέρω αν θα τον βολέψει κι αν θα του φτάνει ο χώρος.🙄
 
ανεστη απ οτι φενετε νομιζω πως εχει μεγαλα καγκελα... Μαλλον για παπαγαλους μεσεου μεγεθους ειναι... Αν υπαρχει χορος και μπορεις παρτου ακομα μεγαλιτερο να χωραει και πολλα παιχνιδια
 
Οταν αγορασα το κλουβακι ειπα τι παπαγαλο εχω και μου εδειξαν αυτο και καποια αλλα.Βεβαια αυριο που θα τον παρω θα δω αν ειναι ενταξει. Τι παιχνιδακια ομως μπορω να του βαλω;
 
Οταν αγορασα το κλουβακι ειπα τι παπαγαλο εχω και μου εδειξαν αυτο και καποια αλλα.Βεβαια αυριο που θα τον παρω θα δω αν ειναι ενταξει. Τι παιχνιδακια ομως μπορω να του βαλω;

Επειδη δεν υπαρχει πουλι μεσα στο κλουβι μαλλον γι αυτο δεν μπορω να κατλαβω το μεγεθος που εχει το κλουβι...

Μονο το παιχνιδακι πηγαινε το στην ακρη στα καγγελα ωστε να το πιανει απο εκει αν θελει να παιξει για να μην τον εμποδιζει στις κινησεις του στη μεση οπου το εχεις. 😉
 
Ωραια, ετσι θα δημιουργηθει και περισσοτερος χορος.Αυριο οταν τον φερω θα τον βγαλω φωτογραφια και θα την ανεβασω. Παντως πιστευω οτι σε μεγεθος ειναι σωστο...🙄
 
Δεν ξέρω... Παντως είναι μεγαλυτερο απο το κλουβι του Ιβαν και της Μαρου... Θα δουμε τελικα αυριο γιατι το Μπουμπλη δεν μου τον εφεραν σημερα ☹
 
αυτο το απο μερα σε μερα μου σπαει πολυ τα νευρα... Και εμενα μου ειπαν τελος του μηνα θα μου ειχαν φερει τη θηλυκια και τωρα της ειπαν στις 10 του μηνος...
 
Ηταν ο,τι χειροτερο μπορουσαν να μου κανουν... Θελω να ειμαι τυπικη και οταν εκεινοι δεν ειναι τοτε δεν τα πηγαινουμε καλα. Εαν δεν ειχα δωσει προκαταβολη δεν θα τον επαιρνα...
 
Ε, κρίμα θα ήταν.. Ήδη το έχεις αγαπήσει από πριν καλά καλά το δεις και θα το άφηνες;
 
Ασε με, ειμαι να σκασω...Αντε τωρα να περιμενω μεχρι αυριο...
 
Back
Top