Γενικά Φωτογραφίες από τα καναρίνια μου

vasilios

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιουν 2015
Μηνύματα
16
Πόλη
Καλαμάτα
Καλησπέρα σε όλους με λένε Βασίλη είμαι 29 χρόνων με αδυναμία στα πτηνά και ιδιαίτερα στα καναρίνια. Exω 2 ζευγάρια τα οποία είναι στην κατοχή μου λιγότερο από 6 μήνες και τα οποία έχουν αποκτήσει 9 απογόνους. Πραγματικά έχω μάθει πολλά μέσα από τα άρθρα σας για τα πτηνά μου και όχι μόνο, και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω, συνεχίστε την καλή δουλειά και την αγάπη που δείχνετε στα ζώα.
Σας ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από τα καναρίνια μου γιατί όπως λένε μια εικόνα χίλιες λέξεις"
rsz_1rsz_1rsz_120150622_173927.webp
 

Συνημμένα

  • rsz_1rsz_120150622_173722.webp
    rsz_1rsz_120150622_173722.webp
    54,6 KB · Προβολές: 88
  • rsz_1rsz_rsz_120150622_174228.webp
    rsz_1rsz_rsz_120150622_174228.webp
    11,5 KB · Προβολές: 94
  • rsz_1rsz_120150622_174537.webp
    rsz_1rsz_120150622_174537.webp
    8,7 KB · Προβολές: 83
Πραγματικά έχω μάθει πολλά μέσα από τα άρθρα σας για τα πτηνά μου και όχι μόνο, και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω, συνεχίστε την καλή δουλειά και την αγάπη που δείχνετε στα ζώα.
Καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας Βασίλη και σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια! Όσο υπάρχουν άνθρωποι σαν και σένα που διαβάζουν τα άρθρα μας και προσπαθούν συνεχώς να προσφέρουν το καλύτερο για τα πουλάκια τους εμείς δε θα σταματήσουμε να βοηθάμε και να δίνουμε συμβουλές! Όλοι μας!

Σας ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από τα καναρίνια μου γιατί όπως λένε μια εικόνα χίλιες λέξεις"
Να χαίρεσαι τα πουλάκια σου! Είναι πού όμορφα! Και απ ότι βλέπω τα έχεις πεντακάθαρα, σε τεράστια, ευρύχωρα και καθαρά κλουβιά με φρέσκο νεράκι, φαγητό και κόκκαλο σουπιάς! Πραγματικά συγχαρητήρια! Αλλά επειδή είμαι σπαστικιά καναρινομαμά εδώ και χρόνια θα σου κάνω μερικές φιλικές παρατηρήσεις που δεν είναι τόσο σημαντικές μιας και όπως προείπα τα έχεις σε εξαιρετική κατάσταση! Απλά θα τονίσω μερικές λεπτομέρειες:

Οι πατήθρες πολύ σωστά έχεις επιλέξει τις ίσιες και όχι αυτές που μοιάζουν με κλαδιά, αλλά όταν θα έχεις χρόνο και χρήματα και την πολυτέλεια προμηθεύσου και μερικές πατήθρες από φυσικό ξύλο οξιάς! Κάνουν πολύ καλό στα ποδαράκια τους!

patithres.webp

[*]Την πατήθρα που έχεις στην έξοδο της φωλιάς, βάλτη πιο χαμηλά, ώστε να είναι στο ίδιο επίπεδο με την έξοδο της φωλιάς. Θα τα διευκολύνεις και τα μικρά και την μαμά! 😉 Αυτά μόνο τα ολίγα! 😛 Τι άλλο να πω... Απλά keep going! 👍
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Σε ευχαριστώ alice για τα καλά σου λόγια και για τις συμβουλές, πίστεψε με έχω αλλάξει πολλά στα κλουβιά μου διαβάζοντας σας πράγματα που δεν είχα σκεφτεί ή που αντέγραφα ασυναίσθητα από ανίδεους petshopades.
Μένω επαρχεία ( καλαμάτα) και η αγορά για τα πτηνά είναι περιορισμένη οπότε ακόμα και μια ξύλινη πατήθρα φαντάζει δύσκολο να βρεθεί. Οπότε είμαι αναγκασμένος να τα παραγγέλνω πληρώνοντας πολλές φορές τα μεταφορικά που είναι ακριβότερα από το αντικείμενο πού θέλω☹
 
Βασίλη μου καταλαβαίνω μην απολογήσε! Και κάτι τελευταίο! Στην 5η φώτο στην κλούβα με τα μικρά βάλε μόνο τις μεγάλες ξύλινες πατήθρες και βγάλε τις τόσες πολλές ώστε να πετάνε και λίγο! 😉 Καληνύχτα!
 
Γεια σου Βασίλη, καλώς ήρθες και να χαίρεσαι τα όμορφα καναρινάκια σου!
 
Καλησπέρα σε όλους με λένε Βασίλη είμαι 29 χρόνων με αδυναμία στα πτηνά και ιδιαίτερα στα καναρίνια. Exω 2 ζευγάρια τα οποία είναι στην κατοχή μου λιγότερο από 6 μήνες και τα οποία έχουν αποκτήσει 9 απογόνους. Πραγματικά έχω μάθει πολλά μέσα από τα άρθρα σας για τα πτηνά μου και όχι μόνο, και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω, συνεχίστε την καλή δουλειά και την αγάπη που δείχνετε στα ζώα.
Σας ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από τα καναρίνια μου γιατί όπως λένε μια εικόνα χίλιες λέξεις"
View attachment 34002
Πανέμορφα Βασίλη... Να τα χαίρεσαι... και να τα καμαρώνεις.
Ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες και τις χαρές τους... Που τις μοιράζεσαιι μαζί μας.
πίστεψε με έχω αλλάξει πολλά στα κλουβιά μου διαβάζοντας σας πράγματα που δεν είχα σκεφτεί ή που αντέγραφα ασυναίσθητα από ανίδεους petshopades.
Σε πιστεύουμε... κι εγώ το ίδιο έχω κάνει.
Οι οδηγίες του petbird έχουν εφαρμογή και λύσεις σε όλα τα θέματα των πτηνών.
Μένω επαρχεία ( καλαμάτα) και η αγορά για τα πτηνά είναι περιορισμένη οπότε ακόμα και μια ξύλινη πατήθρα φαντάζει δύσκολο να βρεθεί. Οπότε είμαι αναγκασμένος να τα παραγγέλνω πληρώνοντας πολλές φορές τα μεταφορικά που είναι ακριβότερα από το αντικείμενο πού θέλω☹
Έχουμε πολύ μεγάλη παρέα...
Θα σου προταθούν λύσεις που ούτε τις φαντάζεσαι, με το μικρότερο δυνατό κόστος και τον καλύτερο τρόπο.
Ξέρω τι σου λέω... άλλωστε και εγώ όπως βλέπεις από επαρχία είμαι...
Χαίρομαι που μπήκες στην παρέα μας...
 
Καλως ορισες Βασιλη και να τα χαιρεσαι τα πουλακια σου και τους απογονους!
 
Πρωτα απ' ολα καλως ηρθες και να χαιρεσαι τα πουλακια σου! Δευτερον εχεις ποτιστρα με μπιλια;
 
Δεν έχω αλλά μπορώ να βρω πιστεύω,το ερώτημα μου είναι θα καταλάβουν να πίνουν από εκεί;
Νίκο είναι κάτι που με προβληματίζει μιας και στην ποτίστρα βρίσκω σπόρια κ. Α.
 
Δεν έχω αλλά μπορώ να βρω πιστεύω,το ερώτημα μου είναι θα καταλάβουν να πίνουν από εκεί;
Νίκο είναι κάτι που με προβληματίζει μιας και στην ποτίστρα βρίσκω σπόρια κ. Α.
Και εμενα αυτο με προβληματιζει! Σε ρωτησα γιατι μου φανηκε οτι ηταν τετοια! Εχω βρει ενα πετ που να εχει αλλα δεν ξερω αν θα καταλαβουν να πινουν! Αν εχει κανεις και πινουν κανονικα ας μου πει γιατι δεν μπορω να αλλαζω 4 φορες τη μερα το νερο😕
 
Back
Top