Γενικά Φωτογραφίες από τα Gouldian Finches μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες από τα Gouldians μου. Έχω 2 θηλυκά και 1 αρσενικό. Για αρκετούς μήνες, ένα από τα θηλυκά ήταν φαλακρό στο κεφάλι. Ζούσε κάποτε στο μεγάλο κλουβί με τους άλλους μου σπίνους. Ωστόσο, για αυτή τη θηλυκιά αισθάνονται άγχος που ζούσε εκεί. Έχω λοιπόν μεταφέρει τα Gouldians σε άλλο κλουβί. Καθώς τα μετέφερα δεν είναι πια φαλακρή.

Μια μέρα, θα ήθελα να έχω περισσότερα Gouldians. Νομίζω ότι είναι όμορφα. Τα αρσενικά επίσης τραγουδούν πολύ όμορφα.
 

Συνημμένα

  • IMG_1031.webp
    IMG_1031.webp
    61,1 KB · Προβολές: 164
  • IMG_1032.webp
    IMG_1032.webp
    37 KB · Προβολές: 175
  • IMG_1033.webp
    IMG_1033.webp
    36,4 KB · Προβολές: 175
  • IMG_1034.webp
    IMG_1034.webp
    39,2 KB · Προβολές: 128
  • IMG_1035.webp
    IMG_1035.webp
    33,3 KB · Προβολές: 169
καλησπερα. Τα gouldian εχουν καμια ομοιοτιτα με τα ζεμπρακια; Εκτος απο τα χρωματα φυσικα. Απλα ρωταω γιατι η σταση στο σωμα τους ειναι ιδια με τα ζεμπρακια και το ραμφος τους επισης.
 
καλησπερα. Τα gouldian εχουν καμια ομοιοτιτα με τα ζεμπρακια; Εκτος απο τα χρωματα φυσικα. Απλα ρωταω γιατι η σταση στο σωμα τους ειναι ιδια με τα ζεμπρακια και το ραμφος τους επισης.


ζεμπρακια και Gouldians είναι τόσο finch ειδών. Και οι δύο είναι μέλη της Estrildidae βιολογική οικογένεια. Υπάρχουν πολλά είδη σπίνων estrildid.

Estrildid finch - Wikipedia, the free encyclopedia

Gouldians και ζεμπρακια δεν είναι στενά συνδεδεμένα αλλά έχουν κοινά χαρακτηριστικά. Έχουν τον ίδιο τύπο του σώματος και ράμφος, όπως όλα σπίνων.

Diamante de gould έχει Gouldians. μπορεί να παράσχει περισσότερες πληροφορίες.
 
πολυ ομορφα τα πουλακια σου;το αρσενικο ποιο ειναι; Με το μαυρο προσωπο; Σου εχουν γεννησει η ετσι την εχεις βαλει την φωλια;
 
Φανταστικά χρώματα! Πολύ όμορφα σαν ψεύτικα. Να τα χάιρεσαι
 
πολυ ομορφα και εχουν πολυ ωραιους χρωματισμους να τα χεραισε
 
αφου τα θηλυκα ειναι 2 θα πρεπει να βαλεις 2 φωλιες!
ασ εχεις ενα αρσενικο μπορει να γεννησουν και οι 2 και να βγαλουν μικρα!

γιατι δεν παιρνεις αλλο ενα αρσενικο;
 
Έχω 2 φωλιές. Η δεύτερη φωλιά δεν είναι ορατή στις φωτογραφίες.

I πιθανότατα θα πάρει άλλο άνδρα σε κάποιο σημείο. Για τώρα θα έχουμε μόλις 1 άνδρα. Επίσης, οι γυναίκες δεν βρίσκονται σε κατάσταση αναπαραγωγής τη στιγμή.
 
Έδωσα μου Gouldian σπίνων ένα νέο κλουβί. Παλαιότερα αυτό το κλουβί ήταν το σπίτι των δύο από Budgies μου. Την Παρασκευή θα αναπτύσσει την σπίνων σε αυτό το κλουβί. Είναι ευτυχής.
 

Συνημμένα

  • IMG_1385.webp
    IMG_1385.webp
    48,4 KB · Προβολές: 106
  • IMG_1386.webp
    IMG_1386.webp
    46 KB · Προβολές: 104
  • IMG_1387.webp
    IMG_1387.webp
    53 KB · Προβολές: 96
  • IMG_1388.webp
    IMG_1388.webp
    36,7 KB · Προβολές: 91
Πριν από μερικούς μήνες, έδωσα μου Gouldians ένα νέο κλουβί. Είναι ευτυχής σε αυτό το κλουβί. Έχει περισσότερο χώρο για την πτήση. Αυτή τη στιγμή έχω 3 φωλιές μέσα στο κλουβί (στη φωτογραφία σας βλέπει μόνο 2 φωλιές). Τις τελευταίες ημέρες, θα έχουν παρατηρήσει ένα από τα θηλυκά λαμβάνοντας ένθεσης υλικού στο εσωτερικό μιας από τις φωλιές τους. Της αρέσει το μπαμπού φωλιά. Τα νέα είναι μια φωλιά nestbox για Budgies. Η finches δεν φαίνεται να σαν αυτό φωλιά.

Επομένως, ελπίζω ότι μια μέρα θα έχω σύντομα τα αυγά στην φωλιά.
 

Συνημμένα

  • IMG_1458.webp
    IMG_1458.webp
    48,7 KB · Προβολές: 93
Back
Top