Γενικά Χάθηκε ο παπαγάλος μου, τι κινήσεις πρέπει να κάνω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lina

PB Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2016
Μηνύματα
526
Πόλη
Ιωάννινα
Sos έχασα τον ody μου έβαλα αφίσες γύρο στην περιοχή το ανέβασα στο fb τον έψαξα αλλά τίποτα τι άλλο μπορώ να κάνω;
 
  • Sad
Αντιδράσεις: ianos
Αφίσες και στα pet shop Εύα.
Ενημέρωσε τους γείτονες μήπως πάει σε κάνα μπαλκόνι.
Αν έχεις πάρκο κοντά στο σπίτι πήγαινε και φώναζε τον με ήρεμη φωνή, οι καλύτερες ώρες είναι νωρίς το πρωί και αργά το απόγευμα που κουρνιάζουν.
Αν έχεις μπαλκόνι ή κήπο βγάλε το κλουβί έξω με φαγητό και ανοιχτη τη πόρτα.

Εύχομαι να τον βρεις σύντομα 🤗
 
Αφίσες και στα pet shop Εύα.
Ενημέρωσε τους γείτονες μήπως πάει σε κάνα μπαλκόνι.
Αν έχεις πάρκο κοντά στο σπίτι πήγαινε και φώναζε τον με ήρεμη φωνή, οι καλύτερες ώρες είναι νωρίς το πρωί και αργά το απόγευμα που κουρνιάζουν.
Αν έχεις μπαλκόνι ή κήπο βγάλε το κλουβί έξω με φαγητό και ανοιχτη τη πόρτα.

Εύχομαι να τον βρεις σύντομα 🤗
Τώρα θα πάω κ σε pet shop στα πάρκα έχω πάει αλλά τίποτα έχω τρελαθεί
 
Μετά από πολύ καιρό μπήκα και διαβάζω αυτό :(
Αφίσες και τηλ. επικοινωνίας σε πετσοπ και μάλιστα σε μεγάλη ακτίνα από το σπίτι (μπορείς να τη στείλεις και ηλεκτρονικά με ευγενική παράκληση να την τυπώσουν και να την αναρτήσουν).

Ελπίζω να βρεθεί!
 
Sos έχασα τον ody μου έβαλα αφίσες γύρο στην περιοχή το ανέβασα στο fb τον έψαξα αλλά τίποτα τι άλλο μπορώ να κάνω;
Καλησπέρα. Υπάρχουν μερικές βασικές πληροφορίες που λείπουν .
Τι είδος είναι
Red winged parrot ? Όπως είχες αναφέρει σε παλιότερα posts σου ? https://ebird.org/species/rewpar1

Σε ποια πόλη περιοχή τον έχασες?
Μπορεί να έχεις 20 μέλη κοντά σου να έχουν τον νου τους μπορεί να μην έχεις και κανένα
Τα δύο site που προτάθηκαν μπορεί να αποβούν χρήσιμα μπορεί όχι
Έχει δαχτυλίδι? Εννοείται δεν δημοσιεύεις τα στοιχεία του για ευνόητους λόγους. Αν το βρει κάποιος να μπορεί να διασταυρώσει ότι θα τον παραδώσει στον κάτοχο και όχι σε πονηρουλη ελληναρα
Αν ξέρεις ποια ώρα της ημέρας ήταν φωνακλάς προσπάθησε να τον αναζητήσεις τότε.
 
Καλημέρα φίλοι μου ο άσωτος υιός επέστρεψε μόνος του πρωί πρωί.
Χθες το απόγευμα τον βρήκα αλλά δεν ήθελε να έρθει μέχρι που φοβήθηκε από την κίνηση κ εξαφανίστηκε αλλά 6,20 το πρωί μου φωναζε έξω από την μπαλκονοπορτα πάνω στο κλουβί του
 
Καλημέρα φίλοι μου ο άσωτος υιός επέστρεψε μόνος του πρωί πρωί.
Χθες το απόγευμα τον βρήκα αλλά δεν ήθελε να έρθει μέχρι που φοβήθηκε από την κίνηση κ εξαφανίστηκε αλλά 6,20 το πρωί μου φωναζε έξω από την μπαλκονοπορτα πάνω στο κλουβί του
Χαχαχαχαχα! Τέλεια τα νέα σου κ τέλειος ο μικρός σου! Σαν έφηβος που γυρίζει ξημερώματα κ φωνάζει στην μαμά του να του ανοίξει την πόρτα!
Μου κάνει εντύπωση που ήξερε το σπίτι σου από την έξω πλευρά! Πάντως τώρα προσοχή στις πόρτες γιατί μπορεί να γλυκάθηκε από την έξοδο κ για καλό κ για κακό κάνε του κάνα τσεκ απ από τα νυχτοπερπατηματα. Κ έξτρα λιχουδιές κ χάδια!
 
Back
Top