Χάθηκε Χάθηκε το κοκατίλ μας ο Έκτορας, περιοχή Κορυδαλλός

Σύλια

PB New Member
Εγγραφή
3 Αυγ 2020
Μηνύματα
85
Πόλη
Αθήνα
Σας παρακαλώ όλους.. Ελπίζω στην αγάπη σας να βοηθήσετε να βρω τον μικρό μου..
25 Μαΐου επεσε το κλουβί του Έκτορα διότι ζαλίστηκα από πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζω κ τον παρέσυρα, άνοιξε ο πάτος κ πέταξε ο παπαγάλος μόλις είδε παράθυρο ανοικτό ...χάθηκε από άνω Κορυδαλλό. Είναι white face kokatil δεν έχει ασπρισει ακόμα η μάσκα του.
Σας παρακαλώ πολύ αν τον βρείτε καλέστε με. Έχει ζωτικής σημασίας για τα παιδιά μου κ για εμας... είναι μέλος της οικογένειάς μας... φοράει δαχτυλίδι κ τον λένε Εκτορ.
ΔΙΔΕΤΑΙ ΑΜΟΙΒΗ.
Σας παρακαλω καντε κοινοποίηση κ στις σελίδες σας στο Facebook μιπως βρεθεί...

4717_n.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Σύλια
Καλημέρα.
Λυπάμαι πολύ.Μπορείς να εκτυπώσεις φωτογραφίες του Έκτορα και να τις κολλήσεις σε κοντινούς στύλους μήπως κάποιος τον έχει βρει.
Επίσης πήγαινε σε όλα τα pet shop της περιοχής σου, και όχι μόνο, δώσε τις αφίσες με την φωτογραφία του και ρώτησε αν κάποιος πήγε και είπε ότι βρήκε έναν παπαγάλο και έψαχνε τροφή . Αν θυμάσαι γράψε και τα στοιχεία του δαχτυλιδιού.
Ελπίζω να βρεθεί.
 
@Σύλια μπορει να το βρηκε κανεις και να το πηρε,επειδη ηταν απο σπιτι καταλαβες.
Ελπιζω να το βρειτε,αν δεν εχετε νεα του,αγοραστε ενα αλλο,αν το θελετε κι εσεις,επειδη σας χαριζε στιγμες χαρας.
 
@Σύλια Μακαρι να βρεθει,τι να σου πω,απλα επειδη ο καθενας δεν σκεφτεται αλτρουιστικα να το θεσω ετσι,γιαυτο βλεπουμε φαινομενα και μιλω και για σκυλακι ρατσας που εχασε η φιλη μου και δεν το ξαναβρηκε,καποιος θα το πηρε καταλαβες.
Μακαρι να βρεθει.Μακαρι να σας το δωσουν.
Να ειστε καλα 🙂
 
@Σύλια
Αν το πουλάκι είναι ζωντανό, υπάρχουν ελπίδες να βρεθεί, μην απογοητεύεσαι.
Εσύ έκανες αυτά που έπρεπε να κάνεις, από εδώ και πέρα θέλει και λίγη τύχη που ελπίζω να την έχεις.
Είναι δύσκολο αυτό που βιώνεις σε καταλαβαίνω γιατί μου έχει τύχει και σε μένα.
 
Σου ευχομαι ολοψυχα να βρεθει. Αν θες κολληστε αφισες και σε μεγαλυτερη αποσταση και σε παρκα με δεντρα που ισως εχετε κοντα. Δεν ξερω την περιοχη αλλα σκεφτομαι μηπως εχει απομακρυνθει. Μακαρι ολα να πανε καλα.
 
Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους θερμά. Ο Έκτορας γύρισε και είναι ασφαλής. Τον έφερε μια κοπέλα σπίτι μας όπου τον βρήκε στο μπαλκόνι της και 5 ημέρες τον φρόντιζε.
Θέλω να σας παραθέσω ότι ο μικρούλης δεν έπινε κ δεν έτρωγε 5 ημέρες κ μας αναζητούσε. Είναι σε θεραπεία με πολυβιταμίνη Κ μόλις αναγνώρισε τον χώρο φώναζε σα δεινοσαυρακι.
Δόξα το θεό το παιδάκι μου είναι πάλι κοντά μας.
 
Αχ ευτυχως! Καλε δε στο ειπα οτι θα ξαναρθει?
Επειδη ξερω καποια ξαναγυριζουν βεβαια αναλογα και το μερος και αν το πηρε καποιος.Μπραβο και στην κοπελα που σας το εφερε και το προσεξε.
Φιλεψε το με καμια λιχουδια, να σαι καλα! 👍🐦😊
 
Μπράβο ,συγχαρητήρια στη κοπέλα που ενήργησε με αυτό τον τρόπο!
Ναι όντως... Κ γι αυτό το λόγο της κάνω δώρο ένα κοκατιλ όπου θα το παραλάβει σε 20 μέρες 😍
 
Back
Top