ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ Χαρίζεται θηλυκό lovebird peachfaced

Deppy

PB New Member
Εγγραφή
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
7
Πόλη
Αθήνα
Δυστυχώς δεν έχω πλέον αρκετο χρόνο για να φροντιζεω σωστά το παπαγαλάκι, οπότε πιστεύω είναι καλύτερα να το δώσω σε κάποιον που θα του παρεχει ολη τη φροντίδα και την προσοχή που του αξιζει.
Ειναι θηλυκό peachfaced lovebird, 7 χρονων.
Πολη:Αθήνα

IMG_20200213_201218.webpIMG_20200213_201206.webpIMG_20200213_201322.webp
 
Δυστυχώς δεν εχω χωρο, ούτε την οικονομικη ανεση για μεγαλύτερο κλουβί συν καποιους άλλους παράγοντες, που με αναγκαζουν δυστυχώς να την αποχωριστω 🙁
[automerge]1581620478[/automerge]
Είναι υπέροχη! Και ποίος δεν θα ήθελε να την υιοθετήσει! Πως ξέρεις ότι είναι θηλυκό;

εχει γεννησει αυγα αρκετες φορες.
(δεν ειχαν πουλακια εννοείται μέσα γιατι τα εκανε μονη της).
 
Δυστυχώς δεν έχω πλέον αρκετο χρόνο για να φροντιζεω σωστά το παπαγαλάκι, οπότε πιστεύω είναι καλύτερα να το δώσω σε κάποιον που θα του παρεχει ολη τη φροντίδα και την προσοχή που του αξιζει.
Ειναι θηλυκό peachfaced lovebird, 7 χρονων.
Πολη:Αθήνα
Επειδή μου έχει τύχει μπορεί να μελαγχολησει εαν το δώσετε. Οι παπαγάλοι δένονται παρα πολύ με τους ανθρώπους που τους φροντίζουν. Συγνώμη για την παρέμβαση
 
Επειδή μου έχει τύχει μπορεί να μελαγχολησει εαν το δώσετε. Οι παπαγάλοι δένονται παρα πολύ με τους ανθρώπους που τους φροντίζουν. Συγνώμη για την παρέμβαση
Θέλω να πιστεύω ότι εαν είναι με έναν άνθρωπο που ξερει τι κάνει και της δινει την προσοχη που χρειαζεται ή ακομη αν εχει και αλλα πουλια για συντροφιά, θα είναι καλύτερα απο τώρα.
Διοτι δυστυχώς δεν της αφιερωνω οσο χρόνο χρειάζεται.
 
Θέλω να πιστεύω ότι εαν είναι με έναν άνθρωπο που ξερει τι κάνει και της δινει την προσοχη που χρειαζεται ή ακομη αν εχει και αλλα πουλια για συντροφιά, θα είναι καλύτερα απο τώρα.
Διοτι δυστυχώς δεν της αφιερωνω οσο χρόνο χρειάζεται.
Εύχομαι οτι το καλύτερο για το πουλάκι!
 
Καλησπέρα, λέγομαι Γιώργος και ειμαι φοιτητής στο Ηράκλειο.
Πρόσφατα πήρα από εκτροφέα ένα πολύ ήσυχο αρσενικό lovebird. Παρατηρώ ότι ίσως να βαριέται μόνο του τώρα που είναι μακριά από το εκτροφείο με τα άλλα πουλιά και σκεφτόμουν να του πάρω παρέα*. Οπότε ενδιαφέρομαι για το λοβακι σου. Προτιμώ να πάρω ένα από ιδιοκτήτη όπως εσύ για ηθικούς λόγους, δηλαδή η εκτροφή πολλές φορές είναι εκμετάλλευση των ειδών στα μάτια μου.
Να προειδοποιήσω παρόλαυτά οτι ταξιδεύω συχνά (3 φορές το χρόνο) Αθήνα Ηράκλειο και έχω φροντίσει τα απαραίτητα ώστε το λοβακι να έρχεται μαζί μου (κλουβιά στους προορισμούς, κλουβί μεταφορας, προβιοτικα κ. Α.)...

*Αν θες μπορείς να ψάξεις σχετικά ποστ μου στα φόρουμ. Ο μικρός μου είναι ενός έτους και ταισμενος από τους γονείς του και τώρα προσπαθώ να τον προσεγγίσω. Έχει βέβαια τις καθημερινές του πτήσεις έξω από το κλουβί και μπανάκια🚿🐦
 
Το λοβακι προς το παρόν έχει δοθεί.
Υπάρχει περίπτωση εάν δεν ταιριαξει με το αρσενικο στο σπίτι που πηγε, να μου την επιστρεψουν, οπότε κραταω την αγγελία ανοιχτή και εαν υπάρξει καποια εξέλιξη θα ενημερώσω.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!
 
Αμ έπος Αμ έργον....μπαίνεις στο φόρουμ, δεν μπαίνεις στον κόπο να δεις τι έχει γραφεί, παρά μόνο τον τίτλο "χαρίζεται" κι ορμάς να προλάβεις...., δεν βλέπεις καν το ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ....
 
Back
Top