ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ Χαρίζεται καναρίνι αχάτης τοπάζιο κίτρινο έντονου του '19

TZANNSPY

PB Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2016
Μηνύματα
1.707
Πόλη
Άγιος Δημήτριος
Agate Topaz Yellow Intensive πιθανότατα αρσενικό προς διάθεση στα 20€.

Πουλάκι του '19 με κλειστό δαχτυλίδι συλλόγου.

Παραλαβή από Άγιο Δημήτριο.

Δεκτή ανταλλαγή με 60άρα κινέζικη ζευγαρώστρα.

Προσοχή:
- Το πουλί αν και υγιέστατο έχει γυρισμένο το πίσω δάκτυλο.

FB_IMG_1571172955231.webp
 
Η αγγελία έκλεισε και δεν ισχύει πια...

Το πουλάκι κατάληξε -όπως γράφτηκε στο ανάλογο θέμα- στον φίλο Μάρκο @Markos tsiftelis να του ζήσει και να το χαίρεται!

Μένει να το παραλάβει...
 
Για να διεκρινησουμε το τι εγινε εδιξα ενδιαφερον για ενα πουλακι που εδινε ο φιλος του forum @TZANNSPY πιστευοντας πως θα μηνει στα αζητητα λογο του προβληματος του αλλα βρεθηκε φιλος και το πηρε ομως προς τιμη του ο TZANNSPY προσφερθηκε να μου δωσει αλλο που τελικα δεν καταφερα να το παρω αφου ενημερωσα πκαι ευχαριστησα το φιλο που το εδινε αρα νη χρεονομε πως δεν απαντησα! Και παλι να πω ενα μεγαλο ευχαριστω για την προσφορα του TZANNSPY προς εμενα ομως ειναι επιλογη μου να μην θελω να παρω το πουλακι και θα ηθελα να γινει σεβαστη!
 
Sorry που παρεμβαινω αλλα επειδη με τον Σπυρο τα ειπαμε και απο κοντα τις ημερες της εκθεσης και πιασαμε κουβεντουλα γενικα για τα πουλακια των αγγελιων του, αυτο που ξερω ειναι οτι δεν δοθηκε σε κανενα αλλο μελος το συγκεκριμενο πουλακι και μαλιστα σε περιμενε και ως επισκεπτη στην εκθεση.

Απο κει και περα ειναι θεμιτο να αλλαζουμε γνωμη αλλα καλο ειναι να ενημερωνουμε εγκαιρως ιδιαιτερως οταν καποιος ευγενικα χαριζει ενα πουλακι.
 
Καλα κανεις φιλε μου και επεμβαινεις λεγοντας τη γνωμη σου αλλα ειναι μεγα λαθος να κρινεις ελα μηλα και μαζι μου και σχηματισε γνωμη! το πουλακι που με ενδιεφερε ειναι αυτο που χαριζε ο φιλος και αυτο απο λεγομενα δικα του δωθηκε και προς τιμη του εκανε κεφι να τα πουμε και να μου δωσει ενα αλλο! Για τα περετερο κερναω καφεδακι με ολη την καλη μου θεληση να τα πουμε απο κοντα με εσενα και οποιον αλλο εχει τη διαθεση να γινει δημοσιος κατηγορος μου! Αν διαβασεις τελος οτι εγραψα θα δεις πως δεν υποσχεθηκα οτι θα παω αλλα οτι θα προσπαθησω να παω να τα πουμε με το φιλο απο κοντα! Και φυσικα κλεινοντας θα ηθελα να σε παρακαλεσω να μην μου κανεις υποδηξεις για θεμα ευγενειας δεν σε προσβαλα ουτε εσενα ουτε κανενα ευχαριστησα δημοσια για την προσφορα αλλα ειναι νομιζω επιλογη μου να θελω καποιο πουλακι δωρο ή οχι! Και ολα αυτα με πολλη διαθεση να τα πουμε και απο κοντα δεν εχουμε κατι να χωρησουμε αλλα με καλη διαθεση να γινουμε περα απο διαδικτιακοι γνωστοι και φιλοι! Και να ρωτησω βλεπεις οτι το θεμα ηταν λιγμενο γιατι του δινεις τροφη; Πιστευεις οτι πουλαει;
 
Δεν κρινω κανεναν φιλε Μαρκο, εγω αυτο που ξερω με 100% σιγουρια ειναι οτι το πουλακι δεν εχει δοθεί πουθενα.

Οσο για τα περι ευγενειας που γραφεις, μαλλον εσυ πρεπει να ξαναδιαβασεις τι ακριβως εχω γραψει γιατι 5 αραδες ειναι, αλλα εγραψα και αλλα καταλαβες και καπως ετσι συνειδητοποιώ κιολας γιατι επιμενεις οτι το πουλακι δόθηκε...

Με χαρα να σε δουμε σε μια απο τις συναντησεις μας και ο καφες κερασμενος απο εμενα :)
 
Δεν κρινω κανεναν φιλε Μαρκο, εγω αυτο που ξερω με 100% σιγουρια ειναι οτι το πουλακι δεν εχει δοθεί πουθενα.

Οσο για τα περι ευγενειας που γραφεις, μαλλον εσυ πρεπει να ξαναδιαβασεις τι ακριβως εχω γραψει γιατι 5 αραδες ειναι, αλλα εγραψα και αλλα καταλαβες και καπως ετσι συνειδητοποιώ κιολας γιατι επιμενεις οτι το πουλακι δόθηκε...

Με χαρα να σε δουμε σε μια απο τις συναντησεις μας και ο καφες κερασμενος απο εμενα :)
οταν περνει θεση καποιος σε μια συζητηση δυο αλλων και τοποθετητε απο τη μια ή την αλλη πλευρα πως λεγετε; οταν μου κανεις υποδιξει τι ειναι καλο οταν ο αλλος ευγενικα χαριζει ενα πουλακι τι ειναι; και δεν λεω για μια επομενη συναντηση καπου καποτε! στη βραση κολαει το σιδερο! Και οσο για τον καφε οκ φερε το δικο σου και γω το δικο μου μη παμε το θεμα στουε καφεδες!
 
Μαρκο μου ετσι ειναι αμα ετσι νομιζεις λεει ενα ρητο...
Αν ηθελες να μην γινει σχολιασμος της απαντησης σου παραπανω θα μπορουσες να στειλεις προσωπικο μνμ στο Σπυρο.

Παντως αυτο που εχει σημασια στην ολη ιστορια, ειναι οτι το πουλακι δεν δοθηκε ΠΟΤΕ σε αλλο ατομο και υπαρχει ακομη, ας μεινουμε σε αυτο το γεγονος.
 
Μαρκο μου ετσι ειναι αμα ετσι νομιζεις λεει ενα ρητο...
Αν ηθελες να μην γινει σχολιασμος της απαντησης σου παραπανω θα μπορουσες να στειλεις προσωπικο μνμ στο Σπυρο.

Παντως αυτο που εχει σημασια στην ολη ιστορια, ειναι οτι το πουλακι δεν δοθηκε ΠΟΤΕ σε αλλο ατομο και υπαρχει ακομη, ας μεινουμε σε αυτο το γεγονος.
να ειστε καλα εσυ που εκπροσωπεις το φιλο και το πουλακι και να υπαρχει για οσο χριαστει μεχρι να θελησεις εσυ ή ο φιλος να το δωσει αλλα θερμη παρακληση φτανει το εξαντησαμε το θεμα θα το πω λιγο ισως ασχημα αλλα γινεσε λιγακι ενοχλητικος!
 
να ειστε καλα εσυ που εκπροσωπεις το φιλο και το πουλακι και να υπαρχει για οσο χριαστει μεχρι να θελησεις εσυ ή ο φιλος να το δωσει αλλα θερμη παρακληση φτανει το εξαντησαμε το θεμα θα το πω λιγο ισως ασχημα αλλα γινεσε λιγακι ενοχλητικος!

Εδω εκπροσωπώ τον εαυτο μου και μονο φιλε Μαρκο, συμβαινει πολλες φορες αυτο που λες, να ειναι ενοχλητικη η αληθεια.
Για οποιοδηποτε αλλο σχολιο ή οτι αλλο χρειαστεις στειλε μου προσωπικο μνμ γιατι δεν αφορα το υπολοιπο φορουμ αυτη η κουβεντα.
 
Back
Top