Χαρίζω Χαρίζεται κοκατίλ με δύσκολο χαρακτήρα

XristosEl

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαρ 2015
Μηνύματα
46
Πόλη
Πόρτο Ράφτη
Καλησπερα εχω ενα ΚΟκατιλακι ειναι περιπου 1 χρονον και 8 μηνον με τα λεγομενα απο εκει που το πειρα. Ειναι αρσενικος. Σχετικα δεν ηταν και τοσο πολυ αγριμακι. Ομως ενω με αφηνει να τον χαιδευω με αφηνει με φοβο (Ημιαγριος). ειναι ανοιχτο το κλουβακι αλλα δεν απομακρινετε στην αρχη πηγενε καπου ψηλα τωρα φενεται να του αρεσει το κλουβακι (Δεν εχει κομενα φτερα και οι πτησεις του ειναι απιστευτα ακριβης). Φωναζει αρκετα. Προσπαθει να μιμιθει οτι ακουει αλλα οχι με μεγαλη επιτιχια. Επιδι εχω μικρο σπιτι παρα πολυ. Και περιμενουμε μωρακι. Ειναι δυσκολο να τον κρατησω. Σκεφτομαι να τον δωσω σε καπιον που ασχολειτε πολυ με κοκατιλακια. :)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
εδω ειναι σε βιντεο
 
Σκεφτομαι να τον δωσω σε καπιον που ασχολειτε πολυ με κοκατιλακια. Ο
Όμορφη η σκέψη σου... Τέλεια η συμπεριφορά σου.
Εύχομαι την καλύτερη επιλογή για το φίλο σου.
Συνηγορώ στην επιθυμία του @Γιάννης 1982 ...
θα έχει παρέα άλλο ένα κόκατιλ κίτρινο και φροντίδα από ανθρώπους που αγαπούν τα πτηνά!
τα άτομα που θα το φιλοξενήσουν "έσωσαν" το cockatiel που έχουν... Το βρήκαν κατάκοπο στην άκρη της θάλασσας και το περιμάζεψαν...
 
Θα το ήθελα εγώ
Φαντάζομαι πως έχεις διαβάσει στο πρώτο μήνυμα ότι πρόκειται για ένα κοκατιλ με δύσκολο χαρακτήρα; Έχεις τις γνώσεις και την εμπειρία να διαχειριστείς τόσο δύσκολο πουλί;
 
Δηλαδή έινα ακόμα ημερο; Φασαρία και μέσα στο σπίτι; Βγαίνει από το κλουβί;
Κάπως καλύτερα τώρα. Αυτή η ερώτηση βέβαια έπρεπε να γίνει πριν από αυτήν.
Θα το ήθελα εγώ
Ας περιμένουμε λίγο λοιπόν και αν υπάρχει το πουλάκι και εξακολουθεί να το δίνει ο Χρήστος, να το συζητήσετε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Εντάξει θα περιμένω να μπει αλλά δεν νομίζω να μπει γτ έινα που μέρες και μάλλον δεν θα το δει
 
Back
Top