Χαρίζω Χαρίζεται Cockatiel ενός έτους white cinnamon αρσενικό

dimos5550

PB New Member
Εγγραφή
23 Μαϊ 2017
Μηνύματα
3
Πόλη
Αθήνα
χαιρεται! Όπως αναφέρω στο τίτλο χαρίζεται ένα αρσενικό περίπου ενός έτους cockatiel.
Ωστόσο θα ήθελα να επισημάνω έντονα ότι, επειδή αγαπώ το πουλάκι αυτό και έχω δεθεί πολύ μαζί του, θα ηθελα όποιος/α επιθυμεί να το υοθετήσει να είναι σίγουρος/η, υπεύθυνος/η και πάνω απόλα να το αγαπάει. Δυστυχώς, δε μπορώ να το κρατήσω άλλο για λόγους που δεν ευθύνομαι εγώ και αυτό με στεναχωρεί...

Το ατόμο που θεωρεί ότι είναι υπευθυνο και ξερει απο κοκατίλ να επικοινωνήσει μαζί μ (<removed>), ώστε να μαθω καποια βασικά γιαυτόν πριν προχωρήσω. Είναι σημαντικό για μένα να μην ξαναλλάξει ιδιοκτητη και να ευζωίσει μέχρι το τέλος του!

Με εκτίμηση...

(δινεται μαζί και το κλουβάκι του και τροφή... Θα μπορώ πάντα να βοηθώ).
 
Καλησπέρα. Το κοκατίλ είναι εξημερωμένο; Αν ναι θα με ενδιέφερε. Έχω ήδη δύο!
 
χαιρεται! Όπως αναφέρω στο τίτλο χαρίζεται ένα αρσενικό περίπου ενός έτους cockatiel.
Ωστόσο θα ήθελα να επισημάνω έντονα ότι, επειδή αγαπώ το πουλάκι αυτό και έχω δεθεί πολύ μαζί του, θα ηθελα όποιος/α επιθυμεί να το υοθετήσει να είναι σίγουρος/η, υπεύθυνος/η και πάνω απόλα να το αγαπάει. Δυστυχώς, δε μπορώ να το κρατήσω άλλο για λόγους που δεν ευθύνομαι εγώ και αυτό με στεναχωρεί...

Το ατόμο που θεωρεί ότι είναι υπευθυνο και ξερει απο κοκατίλ να επικοινωνήσει μαζί μ (<removed>), ώστε να μαθω καποια βασικά γιαυτόν πριν προχωρήσω. Είναι σημαντικό για μένα να μην ξαναλλάξει ιδιοκτητη και να ευζωίσει μέχρι το τέλος του!

Με εκτίμηση...

(δινεται μαζί και το κλουβάκι του και τροφή... Θα μπορώ πάντα να βοηθώ).
@dimos5550 , θα σου προτείνω σε κάθε διαθεσιμότητα όποιου μέλους μπορεί να το αναλάβει, να ελέγξεις πάρα πολύ προσεκτικά την ηλικία του, τα μηνύματά του αν δεν πρόκειται για νέο μέλος ώστε να προσπαθήσεις να κατανοήσεις ποιος θα ενδιαφερθεί ουσιαστικά όχι μόνο για την κατοχή του πουλιού, αλλά και για την ουσιαστική φροντίδα του, να μπορεί να ανταποκριθεί στα έξοδα πχ ενός πτηνιάτρου, και τέλος όλες οι συνεννοήσεις πλην προσωπικών στοιχείων, να γίνουν εδώ στο θέμα ανοιχτά και όχι σε π. Μ. Λυπάμαι που δεν μπορείς να το κρατήσεις ο ίδιος.
 
θα σου προτείνω...

Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή! Δεν είναι εύκολο να αποφασίσω.. Νιωθω μεγαλη ευθυνη

Καλησπέρα. Το κοκατίλ είναι εξημερωμένο; Αν ναι θα με ενδιέφερε. Έχω ήδη δύο!
Ναι είναι ταισμενο στο χέρι.. Που σημαίνει ότι ειναι αρκετά απαιτητικό.. Θέλει την προσοχή και τη παρέα του ιδιοκτήτη.. Αλλιώς φωνάζει...
 
Ναι είναι ταισμενο στο χέρι.. Που σημαίνει ότι ειναι αρκετά απαιτητικό.. Θέλει την προσοχή και τη παρέα του ιδιοκτήτη.. Αλλιώς φωνάζει...
Το σίγουρο είναι ότι θα το προσέχω ιδιαίτερα.. Όπως και τα άλλα δύο που έχω. Αν θες μΙλαμε και τηλ <removed>
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Θα ήθελα σε καθε περίπτωση οσοι μου έχετε στείλει μνμ να έχετε λίγο υπομονή... Δε μπορώ να αποφασίσω τόσο σύντομα και δε μπορω να απανταω αμεσως στα μνμ γιατι δεν εχω πολύ χρόνο
Ευχαριστώ για τη κατανόησή σας
Οπότε μπορέσω θα ανεβάσω φωτο απλά δυσκολεύομαι γιατί για κάποιο λόγο είναι μεγάλα τα αρχεία.. συγγνώμη δεν είναι καλός με αυτα..
 
Πάντως να ξέρεις ότι δεν θα το αναλαμβανα αν δεν το ήθελα πραγματικά. Είμαι 36 χρόνων, δικηγόρος, και τα πουλιά αυτά είναι η αδυναμία μου. Θα χαρώ να έχω νέα σου. Καλή συνέχεια
 
Κρίμα που δεν μπορείς να το κρατήσεις
Επειδή έχω κι εγω μωράκι ταϊσμένο
Πρέπει να ενημερωθούν λεπτομερώς οι ενδιαφέροντες! Θέλουν περισσότερη προσοχή από ότι φαντάζεται κανεις... Απαιτούν το χρόνο και την αγάπη σας πολλές ώρες της ημέρας, δεν είναι εύκολο!
 
Back
Top