Χαρίζονται κουταβάκια

Φοίβος

PB Supporter
Εγγραφή
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
16.352
Πόλη
Βικτώρια
Τα βρηκα το Σαββατο το πρωι πηγαινοντας για δουλεια. Ειναι 2 αδερφακια 6-8 εβδομαδων περιπου, ενα αγορακι (μπλε λουρακι) κι ενα κοριτσακι. Θα γινουν μεσαιου μεγεθους, εως 20 κιλα και θα μοιαζουν πολυ με ποιντερ αν δεν ειναι δηλαδη. Σιγουρα εχουν πεταχτει απο σπιτι καθως τα βρηκα στη μεση του πουθενα και μολις με ειδαν να σταματαω το αυτοκινητο ετρεξαν προς το μερος μου. Αποραπασιτωθηκαν και θα εμβολιαστουν μεσα στην εβδομαδα.

1ab64d17-4e0d-4fbf-a7d0-67c2800fa5be_zpsfkbmcsjk.jpg


d54c10e7-d721-471b-95a6-ff919afe65fa_zps5g0t7dau.jpg


db425605-33b6-42f2-aa4e-991c846c05a9_zpsx2necaxd.jpg


1772a604-8b9f-4f81-89a4-72cf0ca5c6b9_zpsxty5jllt.jpg


26e17250-1bbf-4628-8423-4cac9e574251_zpsf7aqjjab.jpg
 
Τι τραβάνε κι αυτά, τι τραβάμε κι εμείς που τα βρίσκουμε... Τυχερά μέσα στην ατυχία τους.
Μπράβο Ανέστη, μακάρι να βρεθεί ένα - δύο σπίτια σωστά να υιοθετηθούν!
 
Μακαρι Μαρια! Για ενα σπιτι δεν ελπιζω να υιοθετηθουν και τα δυο αλλα ποτε δεν ξερεις. Θα ηταν ομορφα αν πηγαιναν καπου μαζι αφου θα ελιωναν ολη μερα στο παιχνιδι οπως κανουν τωρα. Αλλα αποζητουν τοσο πολυ τις αγκαλιες και τα χαδια που και μονο του το καθενα ωστε να εχει ολη την προσοχη πανω του θα ηταν τρισευτυχισμενο. :)

Ολα στους ιδιους πεφτουν ή μαλλον ολο οι ιδιοι σταματουν να τα μαζεψουν. Παω στοιχημα οτι κι αλλοι τα ειδαν πριν απο εμενα. Αν δεν τα επαιρνα ομως πιστευω οτι μεχρι το μεσημερι θα ηταν σκοτωμενα στην ασφαλτο. Ηταν τοσο καθικι αυτος που τα πεταξε που δεν τα πεταξε καν σε κατοικημενη περιοχη. Ανικανοι ανθρωποι να διαχειριστουν ενα σκυλι. (τη σκυλιτσα τους εννοω σαφως)
 
Πολύ όμορφα κουτάβια και σε καλή κατάσταση! Όποιος τα πάρει θα έχει κάνει μια καλή επιλογή πιστεύω.
 
Ανεστη δωθηκαν;

Οχι Παναγιωτη, τα εχω ακομη στο σπιτι μου. Σημερα θα κανουν το πρωτο εμβολιο. :)

Λιγα λογια για τους χαρακτηρες του. Η μικρη ειναι πιο δυναμικη και σαφως εχει το πανω χερι. Παιρνει αυτο που θελει απο τον αδερφο της και στο παιχνιδι παλι αυτη ειναι απο πανω. :D Το αγορακι ειναι λιγο πιο ηπιο και βγαζει ενα παραπονο οταν το παιρνεις αγκαλια και το χαιδευεις που σου ραγιζει την καρδια. 😳 Σε γενικες γραμμες ειναι βολικα κουταβια, εχουν το χωρο τους κι απο μονα τους λερωνουν μονο σε ενα σημειο. Και καθοτι μωρα, εννοειται πως τα πανε καλα με ολους και με ολα, σκυλους, γατες, πουλια, μωρα. Το μονο που θελουν ειναι αγκαλιτσες και παιχνιδια. Α! Και φαΐ βεβαια, τρωνε σαν ακριδες! :D
 
Μεχρι που στελνονται;

Μεχρι Αγγλια, Γερμανια, Ολλανδια. Δεν κανω πλακα, εχω δωσει κι αλλα κουταβια σε εξαιρετικα σπιτια που βρεθηκαν στο εξωτερικο. Τα ετοιμαζω με εμβολια-αποπαρασιτωσεις-βιβλιαρια-διαβατηρια κι ο αναδοχος πληρωνει τη μεταφορα.

Ρωτας για εσενα;
 
Η αδερφη μου θελει ν υοθετησει ενα αδεσποτο εδω και καιρο αλλα επεσε πανω σε καποιους που βαζουν αγγελεια και μετα τα μασανε! Ασε ν τις το πω το απογευμα και θ ενημερωσω!
 
H μικρή μου Μάγκι στο νέο της σπίτι στη Γερμανία. 👍



Έχω και φωτογραφίες της αγκαλιά με τον Βενιαμίν της οικογένειας, αλλά δεν τις ανεβάζω μιας και πρόκειται για παιδί που δεν έχω ζητήσει την άδεια των γονιών του. 😉

Ο αδερφός της ακόμη δεν έχει βρει σπίτι, είμαι αισιόδοξος όμως και γι'αυτόν ότι δεν θα αργήσει πολύ ακόμη.
 
Αααχ πόσο όμορφη έγινε! Μπράβο βρε Ανέστη! Και στην τελική χαλάλι τους η τόση ταλαιπωρία να τα μαζέψουμε, να τα ταίζουμε, να τα εμβολιάσουμε κτλ όταν μετά τα βλέπεις ευτυχισμένα! Και αυτά και τους ανθρώπους που τα υιοθετούν! Δεν υπάρχει πιο μεγάλη ανταμοιβή από αυτό! Και πάλι συγχαρητήρια!

Τώρα πόσο είναι τα μικρά;
 
H μικρή μου Μάγκι στο νέο της σπίτι στη Γερμανία. 👍



Έχω και φωτογραφίες της αγκαλιά με τον Βενιαμίν της οικογένειας, αλλά δεν τις ανεβάζω μιας και πρόκειται για παιδί που δεν έχω ζητήσει την άδεια των γονιών του. 😉

Ο αδερφός της ακόμη δεν έχει βρει σπίτι, είμαι αισιόδοξος όμως και γι'αυτόν ότι δεν θα αργήσει πολύ ακόμη.
Μπα μπα μπα καλως τη να και ας αργησε! Κουκλιτσα εγινε το ταξιδι στη Γερμανια θα ηταν σιγουρα κουραστικο αλλα αξιζε τον κοπο γιατι τωρα βρηκε ενα ομορφο σπιτι και μια οικογενεια που την αγαπαει!
 
Back
Top