Χαρίζω Χαρίζονται 6 εξωτερικές μπανιέρες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stfns
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stfns

PB Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2014
Μηνύματα
2.052
Πόλη
Καλλιθέα
Καλησπέρα φίλοι μου!
Χαρίζω 6 εξωτερικές μπανιέρες ιταλικής προέλευσης διάφανες και ενιαίες(δεν υπάρχει αποσπώμενος πλαστικός πάτος ώστε να κινδυνεύει να φύγει το πουλάκι όταν κάνει μπάνιο) σχεδόν καινούργιες. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση στην διάθεσή σας!
 
Μια χαρά εφαρμόζουν. Στο λέω καθώς χρησιμοποιώ αυτές με τις 3 ταίστρες ανά πλευρά.
 
Εγώ πάντως ενδιαφέρομαι! Και ο λόγος είναι ότι με το μπανάκι το εσωτερικό πρέπει μετά να κάνω γενική στο κλουβί και δεν έχω πάντα χρόνο! Πιστεύω θα τις εκτιμήσουν δεόντως τα μικρά μου! Και ο Elmo φυσικά! 😉
 
Εγώ πάντως ενδιαφέρομαι

Αλίκη επιστρέφω από τις διακοπές μου την 1/9. Με παίρνεις τηλέφωνο και κανονίζουμε να έρθεις να τις πάρεις. ΟΚ; Θα τις πάρεις και τις έξι;

@Dimitris.P περιμένω απάντηση...
 
Αλίκη επιστρέφω από τις διακοπές μου την 1/9. Με παίρνεις τηλέφωνο και κανονίζουμε να έρθεις να τις πάρεις. ΟΚ;
Εννοείται! Να σου φέρω και τον μικρό; 😉

Θα τις πάρεις και τις έξι;
Αν δεν τις θέλει κανείς άλλος, εγώ με 22 πουλιά σίγουρα θα μου φανούν χρήσιμες και οι 6. Αλλά αν τις θέλει κι άλλος, δεν μ αρέσει να είμαι "μονοφαγού"! 😛
 
Τα δώρα δεν επιστρέφονται...😀
Καλά. Καλά τραγουδά! Θα τα πούμε από κοντά αυτά!

Που θα βρεις βρε άλλο τραγουδιστή σαν τον Ελμάκο;
Πραγματικά σου μιλάω εύχομαι κάποιο από τα νέα μικρά να τραγουδούν ίδια! Είναι μοναδικός και υπέροχος! Και φαγανας επίσης! 😛
 
Στέφανε τί δεν σου άρεσε από τις συγκεκριμένες και τις δίνεις;

Όταν τις βάζω στα κλουβιά δεν μπορώ να κλείσω το προστατευτικό κουνελόσυρμα λόγω του εξωτερικού όγκου της μπανιέρας. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα τη σταδιακή μείωση της χρήσης τους και την αντικατάστασή τους με τις κλασσικές εσωτερικές μπανιέρες.
 
Εγώ πάντως που την χρησιμοποίησα σήμερα παρατήρησα το εξής μείον. Τα δυο συρματάκια που μόλις την βάλεις τα γυρνάς για να γατζωθεί είναι λίγο επικίνδυνα να χτυπήσει το πουλί. Κατά τα άλλα μια χαρά τις βρίσκω αν και ένα πουλάκι μπήκε άλλα δυο όχι. Στα άλλα δεν δοκίμασα.
 
Εγώ πάντως που την χρησιμοποίησα σήμερα παρατήρησα το εξής μείον.Τα δυο συρματάκια που μόλις την βάλεις τα γυρνάς για να γατζωθεί είναι λίγο επικίνδυνα να χτυπήσει το πουλί.Κατά τα άλλα μια χαρά τις βρίσκω αν και ένα πουλάκι μπήκε άλλα δυο όχι. Στα άλλα δεν δοκίμασα.
Κι εγώ πιστεύω πως είναι επικίνδυνα γι΄αυτό τα στρίβω όσο μου επιτρέπεται (ώστε να μπορεί η μπανιέρα να μπαινοβγαίνει στα διάκενα) δεξιά κι αριστερά δηλ προσπαθώ όσο το δυνατόν να μην είναι κάθετα αυτά τα συρματάκια...
 
Αυτές έχουν καλή εφαρμογή όταν εφάπτονται ακριβώς στο άνοιγμα της πόρτας.
Μεγαλύτερο άνοιγμα στις πόρτες αφήνει κενό απόδρασης και μικρότερο δυσκολεύει την όλη διαδικασία.
Τελικά @Stfns έχουν βρεθεί οι νέοι κάτοχοί τους ή ακόμη ψάχνουμε;
 
Back
Top