ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ Χαρίζουμε το κοκατίλ μας, περιοχή Αθήνα

Lilith

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαϊ 2008
Μηνύματα
12
Πόλη
Αθήνα
Χαρίζουμε το κοκατήλ λόγω υποχρεώσεων που δεν μας αφήνουν να το φροντίσουμε όσο εμείς θα θέλαμε για είναι ευχαριστημένο. ☹
Είναι 8μηνών και δίνετε μαζί το βαλιτσάκι μεταφοράς του. Θα θέλαμε να είστε σίγουροι για την απόφαση σας για να μην περάσει το πουλάκι τα ίδια. Θα προτιμήσουμε αυτούς με εμπειρία στην ανατροφή κοκατήλ.
Περιοχή: Αθήνα.
το πουλάκι ειναι αυτό που φαίνεται στην εικόνα.
 
Γεια σας παιδια. Με ενδιαφερει κι εμενα ο παπαγαλλος. Πιστευω να ειναι αυτος ο λογος που τον δινεται και οχι καποια αρρωστια. Συγγνωμη για την ανασφαλεια αλλα εχω ηδη και αλλους παπαγαλλουσ και δεν θελω να κολλησουν. Θα ειμαι εδω τριγυρω. Περιμενω νεα
 
Γεια σας παιδια.. ενδιαφερομαι να τον παρω! Ειναι θεικο απλα.. εχω μεινει με ανοιχτο το στομα!
 
Πραγματικά ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας.
Επειδή δεν θέλουμε να γίνουν παρεξηγησεις να σας πω λίγα πράγματα για την λίλιθ.
Την τελευταία εβδομάδα την πρόσεχα εγώ (κατέ) και παρατήρησα οτι εχανε λίγα πουπουλάκια πίσω απο το κεφάλι. Πραγματικά δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα.☹ Ο συμφοιτητης μου που ξερει περισσοτερα λεει οτι ειναι επειδη δεν ασχοληθηκαμε πολύ μαζί της τον τελευταίο καιρό.
Κατα τ'αλλα είναι ένα ήρεμο πουλάκι που μονο όταν το βγάλεις στο μπαλκονι σφυρίζει και χαίρεται.
Λατρεύει το μαρούλι και την κούνια της. 2-3 φορές την αφησαμε εξω απο το κλουβί της και μονο την μια γυρισε μόνη της. Αν ακόμα ενδιαφέρεστε στειλτε μου ξανα πμ σας παρακαλώ και θα αποφασίσω.
Σας ευχαριστώ.:)
 
ρε παιδια μια χαρα γλυκο πουλακι "λιλιθ" το βγαλατε;υποθετω οτι ξερετε οτι εινα ονομασια θηλυκου δαιμονα:); Εκτος βεβαια (τωρα το σκεφτηκα)κανει σκανταλιες και σας ενεπνευσε..
 
όχι δεν κάνει σκανταλιές. Το πραγματικό όνομα που θέλαμε να της δώσουμε ήταν Lalaith και είναι εμπνευσμένο απο τον Tolkin.
Απλά το lilith ειναι πιο απλο. Γυρνάει βέβαια και στο όνομα ''τσάντα'' για ένα περίεργο λόγο.
 
Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφερον σας
Η Λιλιθ μας δόθηκε στον φίλο νικολάκη.
 
για σασ ενδιαφερωμαι για το κοκατηλ σασ!
ειμαι απο δραμα και θα ηθελα να μου το στειλεται με ολλα τα εξοδα δικα μου.
ειμαι βασικα εκτροφεας κοκατηλς και ειμαι πολλα χρονια γνωστης αυτων τον πουλιων!
κυριος λευθερησ
 
αφου το λεει ξεκαθαρα!

το κοκατιλ δωθηκε στον Νικολα! (διαβασε πιο πανω φιλε Λευθερη):)
 
Back
Top