Χαρίζω Χαρίζω παπαγαλάκι Budgerigar θηλυκό

Wind-sa

PB Member
Εγγραφή
7 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.021
Πόλη
Αθήνα
Το Σάββατο βρήκα στο δρόμο ένα παπαγαλάκι Budgie διπλα στη οδός Αθηνας... μάλλον τα έσκασε από κάποιο κοντινό pet shop.
Είναι θηλυκό και σχετικά μικρό στην ηλικία. Επειδή δεν ασχολούμαι με το είδος αυτό το χαρίζω σε κάποιον που θα το προσέχει.
Παρακαλώ πολύ να το πάρει κάποιος μέχρι παρασκευή.
Μόνο Αθηνα.
Περιοχή Σεπόλια ή Βύρωνας.

Screen%20Shot%202016-12-18%20at%2012.05.01%20AM_zpsdonr1fud.jpg
[/URL]

Screen%20Shot%202016-12-18%20at%2012.04.47%20AM_zpsxawoareg.jpg
[/URL]
 
Πολύ όμορφο παπαγαλάκι. Και επειδή έχει πολύ περιορισμένο χρονικό όριο μέχρι να βρει σπίτι να πούμε ότι είναι ιδιαίτερα όμορφη μετάλλαξη. Κρίνοντας από τη δεύτερη φωτογραφία πρόκειται για SF GoldenFace Skyblue (μπορεί και cobalt αν και δε νομίζω) Cinnamon Budgie.
 
Μηπως να ρωτουσες στις ομαδες στο facebook αν χαθηκε πρωτα; Εχεις λιγες μερες περιθωριο μεχρι την Παρασκευη!

Ναι, χωρις δαχτυλιδι και νεαρο πουλί θα πουν γύρω στους 3.528 ότι το έχασαν. Αντε βρες αν λεει έστω κι ενας αληθεια. :D
 
Ναι, χωρις δαχτυλιδι και νεαρο πουλί θα πουν γύρω στους 3.528 ότι το έχασαν. Αντε βρες αν λεει έστω κι ενας αληθεια. :D
Λογικο, ομως μπορει καπως με τις φωτο να βρεθει ακρη.. Ειναι κριμα ☹
 
Το πιθανότερο είναι να έχει χαθεί από το μαγαζί όπως είπε και η Πωλίνα.
Από τη στιγμή που δεν μπορεί να το κρατήσει για μεγάλο διάστημα, θα μπορούσε αυτός που θα το υιοθετήσει να έχει το νου του μήπως υπάρχει κάποιος που να το ψάχνει...
Επίσης εμείς θα μπορούσαμε να ρίξουμε μια ματιά...
Αν δεν υπάρχει κάποιος που να έχει αναρτήσει μια φωτογραφία και να το ψάχνει και εκδηλώσει ξαφνικά ενδιαφέρον πιθανότατα θα είναι αυτό που λέει ο Φοίβος...
 
Παιδιά όμως, ειναι μάλλον το πιο όμορφο παπαγαλάκι που έχω δει. Τι υπέροχα χρωματα, τι λαμπερά μάτια!
Ακόμα απορώ πως και δεν το εχει ζητήσει κάποιος.
 
Εγω θα μπορουσα να το υιοθετησω απλως αν γινεται θα πρεπει να βρεθουμαι σε εναν σταθμο μετρο. Επίσης ειναι φιλικο ή ( φοβισμενο) απεναντι στους ανθρωπους;
 
Παιδιά όμως, ειναι μάλλον το πιο όμορφο παπαγαλάκι που έχω δει. Τι υπέροχα χρωματα, τι λαμπερά μάτια!
Ακόμα απορώ πως και δεν το εχει ζητήσει κάποιος.
Μην το σκέφτεσαι! Πήγαινε πάρτο! 😛

Τελικά τι έγινε το πανέμορφο παπαγαλάκι; Βρέθηκε ανάδοχος γονέας; :)
 
Back
Top