Χειροποίητα παιχνίδια για τον Πάρη μου

Machu pitchu

PB New Member
Εγγραφή
1 Σεπ 2018
Μηνύματα
16
Πόλη
Αθήνα
Σας παραθέτω και εγώ με την σειρά μου μερικές φωτογραφίες από τα παιχνίδια που κατά καιρούς φτιάχνω για τον Πάρη. Τα υλικά που χρησιμοποιώ είναι: καλαμάκια, σπάγγο που χρησιμοποιούμε για μαγειρική χρήση, ξύλο, γλωσσοπίεστρα, χάρτινα πτι-φουρ, κουμπιά ξύλινα και χαρτόνι.

Όλα τα υλικά είναι ασφαλή, με μη τοξικά χρώματα κατάλληλα για παιδιά.

rsz_img_20180902_113229.webp rsz_img_20180804_203555.webp rsz_img_20180901_201613.webp rsz_img_20180902_081655.webp rsz_img_20180902_100052.webp rsz_img_20180902_100130.webp
 
Πραγματικά υπέροχα και πολύ πιο εντυπωσιακά από τα παιχνίδια του εμπορίου. Θέλεις να μας πεις από που παίρνεις τα υλικά;
Σ'ευχαριστώ πολύ!
Τα περισσότερα από αυτά τα βρίσκω σε βιβλιοπωλεία (δεν ξέρω αν θα έπρεπε να αναφερθώ στην μάρκα δημόσια, αλλά έχει πολλά είδη, σε μεγάλη ποικιλία και ασφαλώς μη τοξικά. Σε μαγαζιά με είδη χειροτεχνίας βρίσκω το χόρτο ράφια, κάποια ξύλινα διακοσμητικά και τον σπάγκο.
 
Μήπως να το 'κανες επάγγελμα; Είναι πολύ καλύτερα από τα περισσότερα του εμπορίου!
Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Απλά το κάνω σαν χόμπυ. Με ευχαριστεί πολύ να περνάω τις ελεύθερες μου ώρες δημιουργικά, και ειδικά όταν πρόκειται για τον γλυκό Παρούλη μου, μου δίνει τεράστια χαρά όταν τον βλέπω να ασχολείται ώρες με τα παιχνίδια του.
Φυσικά έχω και τον καλύτερο βοηθό, τον Πάρη. Αυτός διαλέγει πως θα το φτιάξουμε (ποτέ δεν σε αφήνει να τελειώσεις κάτι γιατί θέλει να το χαλάσει από την στιγμή που βλέπει ότι κάτι αρχίζεις να φτιάχνεις και όπως είναι φυσικό ότι έχεις στο χέρι σου το θεωρεί δικό του. Θα ανεβάσω βιντεάκι να δείτε την βοήθεια που μου προσφέρει. Ένα παιχνίδι μπορεί να πάρει και τρεις ώρες για να τελειώσει.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Είναι πραγματικά πολύ όμορφα!
Μπραβο βρε Χριστινα!

να δείτε την βοήθεια που μου προσφέρει.
😀 ο καλύτερος βοηθός! 😛

Προσοχή Μόνο στις καμπανίτσες!
Αν μπορούσες να τις αποφύγεις ακόμα καλύτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top