Χειροποίητα παιχνίδια παπαγάλων (ιδέες και κατασκευές μου)

Sissy

PB Senior Member
Εγγραφή
28 Απρ 2006
Μηνύματα
8.063
Πόλη
Βουλιαγμένη
Για μεγάλους και μεσαίου μεγέθους παπαγάλους...
Τα ξύλινα μέρη των παιχνιδιών αποτελούνται από ξύλα μη τοξικά για παπαγάλους, τα χρώματα είναι μη τοξικά (ειδικά για μωρά και μικρά παιδιά).


goodbye.jpg
για μεσαίου και μικρού μεγέθους παπαγάλους...

goodbye.jpg

Mod edit: Οι φωτογραφίες βρίσκονται πλέον εδώ https://community.petbirds.gr/threa...-και-κατασκευές-μου.18387/page-2#post-2424974
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πώς σου φαίνονται; Ε; Πήρα τα υλικά απο τα παιδιά που τα χρησιμοποιούν στο σχολείο! Παίζει αμέσως με το που το βάλαμε στο κλουβί και έχει πλάκα που ακούς τα καμπανάκια! Σού είπα οτι έδωσες ιδέες!
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    24 KB · Προβολές: 585
  • 2.webp
    2.webp
    23,4 KB · Προβολές: 542
Πώς σου φαίνονται; Ε; Πήρα τα υλικά απο τα παιδιά που τα χρησιμοποιούν στο σχολείο! Παίζει αμέσως με το που το βάλαμε στο κλουβί και έχει πλάκα που ακούς τα καμπανάκια! Σού είπα οτι έδωσες ιδέες!
Χαίρομαι τόσο πολύ που ''έδωσα ιδέες'' κι ένα πουλάκι παίζει ευχαριστημένο!:Dπολύ όμορφα έγιναν τα παιχνίδια!
 
Εξαιρετικες και οι ιδεες σου και οι κατασκευες σου Σισσυ! 😉 Γεματες χρωματα, διαφορετικης υφης υλικα και για να μασιουνται-καταστρεφονται δινοντας ασχολια στα πουλακια σου! Ειναι πολυ τυχερα τα μαριονια σου! :D
 
Τέλειες οι χειροτεχνίες σου Erik!
Καλή χρονιά με υγεία πάνω απ'όλα! Δέν ξέρω αν είναι τέλεια αλλά σίγουρα έχει πολύ πλάκα να το φτιάχνεις μόνος σου και μετά να βλέπεις το πουλάκι να παίζει μαζί του. Σίγουρα θα του το φτίαξω και το άλλο έγω άμα χαλάσει!
 
Απο τι ειναι φτιαγμενο αυτο;

Συγνώμη δεν είχα δει την ερώτηση.
Από συσκευασία γιαουρτιού (πλαστικό κουβαδάκι) έκοψα το εσωτερικό από το καπάκι, οπότε δημιουργήθηκε...

goodbye.webp

.. Ένα στεφάνι, το οποίο περιτύλιξα με λευκό βαμβακερό σπάγκο:)
 
... Τα έχεις ακόμα αυτά;αλλά τι ρωτάω...🙄😛
Το Μαριόνι δε υπήρξε ποτέ καταστροφέας παιχνιδιών, αλλά ούτε και ο Κάρλο ή τώρα η Λήδα... Οπότε ναι ακόμα ''υπάρχουν'':D
(αυτά για τους μικρούς παπαγάλους, τα άλλα έγιναν δώρα σε μεγαλύτερα πουλιά)
 
Το Μαριόνι δε υπήρξε ποτέ καταστροφέας παιχνιδιών, αλλά ούτε και ο Κάρλο ή τώρα η Λήδα... Οπότε ναι ακόμα ''υπάρχουν'':D
(αυτά για τους μικρούς παπαγάλους, τα άλλα έγιναν δώρα σε μεγαλύτερα πουλιά)
Μπράβο.. Και δεν περίμενα να μου δώσεις αυτην την απάντηση... 😀
Μπράβο και σε σένα για άλλη μια φορά!
Χρυσοχέρα μου εσύ!👍
 
Ευχαριστώ!
Ατελείωτες ώρες έχω περάσει φτιάχνοντας παιχνίδια και κάνοντας τις ''διακοσμήσεις'' των κλουβιών!🤪με τον εαυτό μου δεν μπορώ να υποστηρίξω πως ασχολούμαι αναλόγως 😉😁
 
Back
Top