Διατροφή Χθες πήραμε 2 πάροτλετ και δεν έχουν φάει τίποτα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Annatsag
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Annatsag

PB New Member
Εγγραφή
28 Απρ 2020
Μηνύματα
63
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα, από εχθές το πρωί έχουμε δύο πάροτλετ στην οικογένεια! Όμως δεν έχουν φάει τίποτα και κάθονται συνέχεια δίπλα το ένα στο άλλο. Έχω ανησυχήσει μπορείτε να μου πείτε αν είναι φυσιολογικό;
 
Καλησπέρα και να τα χαιρεσαι!
Λίγες πληροφορίες για τα πουλάκια θα βοηθούσε ώστε να έχουμε μια καλύτερη εικόνα για να σε βοηθήσουμε.
Είναι άγρια η ημέρα; Τι τροφή τους έχεις στο κλουβακι τους; Ηλικία; Από εκτροφέα η πετ σοπ;
Πολύ πιθανόν να έχουν στρεσαριστει από την αλλαγή περιβάλλοντος, θα πρέπει να μείνουν ήσυχα με φρέσκο νεράκι και τροφουλα για να αρχίσουν να συνηθίζουν το καινούργιο μέρος που ήρθαν.
 
Θελουν λιγο χρονο να εγκλιματιστουν με το νεο περιβαλλον.
Θα πρεπει στην αρχη να τους δωσετε χωρο και χρονο, που σημαινει το κλουβακι καπου σταθερα και ησυχα!
 
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
Τα parotlet είναι 6 μηνών και είναι ήμερα. Η τροφή που τους έβαλα είναι με μικρό ηλιόσπορο. Πριν από λίγο πήγαν και έφαγαν λιγάκι! Οπότε δίκιο έχετε θέλουν το χρόνο τους.
 
Καλημέρα!
Τα parottlet τρώνε την τροφή τους -περισσότερο ηλιόσπορο που υπάρχει μέσα- αλλά τίποτε άλλο. Τους έχω βάλει αυγό, καλαμπόκι, μήλο, μπανάνα, ντομάτα, αυγοτροφή, μαρούλι... Δεν ξέρω αν είναι αρκετό αυτό που τρώνε και αν τους προσφέρει ότι χρειάζονται. Επίσης νερό βλέπω ότι πίνουν ελάχιστο. Τι μπορώ να κάνω;
 
Back
Top