Φροντίδα Χλοοτάπητας σε ζευγαρώστρα;

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
καλημέρα σε όλη την παρέα!
παρατήρησα σε κάποιες φωτογραφίες φίλων στο forum ότι χρησιμοποιούν χλοοτάπητα στα κλουβιά τους και θα ήθελα (όποιος μπορεί και γνωρίζει κάτι σχετικά με το προιόν αυτό)να με ενημερώσει σχετικά στα εξής :
1) ενδείκνυται η χρήση του στα αγγελούδια μας ή εγκυμονεί κινδύνους;
2) είναι μιας χρήσης ή πλενόμενο;
3)από που το προμηθευόμαστε;

σας ευχαριστώ πολύ όλους
Δημήτρης
 
Χωρις να επεκταθω που πως ποτε... Εννοεις συνθετικο; Και πως θα καθαριζει;
 
Χωρις να επεκταθω που πως ποτε... Εννοεις συνθετικο; Και πως θα καθαριζει;
καλημέρα,Μιράντα! αυτές τις απορίες έχω και γω.. Δηλ. Ακόμη και πλενόμενος να είναι,όσο καλά και να στεγνώνει..η υγρασία που κατακαθεται δεν αποτελεί την έναρξη μικροοργανισμών;
 
Σε ποιές φωτογραφίες το παρατήρησες Δημήτρη; Μπορείς να βάλεις το σύνδεσμό τους εδώ για να έχουμε εικόνα για ποιο πράγμα μιλάμε;
 
Σε ποιές φωτογραφίες το παρατήρησες Δημήτρη; Μπορείς να βάλεις το σύνδεσμό τους εδώ για να έχουμε εικόνα για ποιο πράγμα μιλάμε;
αν θυμάμαι καλά, φίλε Φοίβο, είδα κάποιες φωτό ενός φίλου που είχε ένα ιδιαίτερα μεγάλο κλουβί, αν μέτρησα σωστά είχε μέσα 4-5 καρδερίνες και άλλα τόσα λευκά και κίτρινα καναρίνια. Θα το ξαναδώ όμως και θα γράψω με πιο πολλά στοιχεία.
Κάνοντας ομως μια ερώτηση σε μεγάλη αλυσίδα πετ-σοπ στον Πειραιά,υπάρχει κάποιο προιόν της VITACRAFT αλλά είναι μιας χρήσης..
 
αν θυμάμαι καλά, φίλε Φοίβο, είδα κάποιες φωτό ενός φίλου που είχε ένα ιδιαίτερα μεγάλο κλουβί, αν μέτρησα σωστά είχε μέσα 4-5 καρδερίνες και άλλα τόσα λευκά και κίτρινα καναρίνια. Θα το ξαναδώ όμως και θα γράψω με πιο πολλά στοιχεία.
Κάνοντας ομως μια ερώτηση σε μεγάλη αλυσίδα πετ-σοπ στον Πειραιά,υπάρχει κάποιο προιόν της VITACRAFT αλλά είναι μιας χρήσης..

οταν λες χλοοταπητας εννοεις ζωντανος ή ψευτικος; καμια εταιρια δεν εχει βγαλει κατι τετοιο..

missing-image.png


μηπως μπερδευεσαι με αυτο το προίον; Το συγκεκριμενο ειναι σποροι που τους βαζεις σε μπολ της ιδιας εταιριας και φυτρωνει και το τρωνε τα πουλια, αλλα δεν μπαινει στο πατωμα του κλουβιου.
 
Ναι και ειναι πολυ σκληρο. Καταλαβα για ποιο λες... Δε συμφερει να παιρνεις και να τπ πετας ετσι. Εχει την υφη γυαλοχαρτου.
 
Ναι και ειναι πολυ σκληρο. Καταλαβα για ποιο λες... Δε συμφερει να παιρνεις και να τπ πετας ετσι. Εχει την υφη γυαλοχαρτου.
όχι, φίλες μου.. Επιτρέψτε μου να μην αναφέρω το όνομα της αλυσίδας,υπάρχει όμως, κυκλοφορεί σε δύο διστάσεις( 21χ32 & 24,5χ40) κάθε συσκευασία έχει 8 τέτοια μέσα, αλλά είναι μιας χρήσης και κοστίζει 2,85 ευρώ..
 
όχι, φίλες μου.. Επιτρέψτε μου να μην αναφέρω το όνομα της αλυσίδας,υπάρχει όμως, κυκλοφορεί σε δύο διστάσεις( 21χ32 & 24,5χ40) κάθε συσκευασία έχει 8 τέτοια μέσα, αλλά είναι μιας χρήσης και κοστίζει 2,85 ευρώ..

δεν το ξερω καθολου αυτο.. Δεν χρησιμοποιω καθολου τετοια πραγματα γιαυτο. εμενα με εχουν βολεψει τα pellet και ο ζεολιθος
 
δεν χρησιμοποιω καθολου τετοια πραγματα γιαυτο. εμενα με εχουν βολεψει τα pellet και ο ζεολιθος

Δεν γνωρίζω ποιο είναι αυτό το υλικό που προτείνεις @dimitrisp. Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σου προτείνω να χρησιμοποιείς κλουβιά με σύρμα στον πάτο και για υπόστρωμα να βάζεις ζεόλιθο. Εδώ στο petbirds.gr με μια αναζήτηση θα βρεις αρκετά θέματα για το υπόστρωμα των κλουβιών.
 
Back
Top