Διατροφή Χορήγηση 2-3 σκευασμάτων στην ίδια ποτίστρα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης santzos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

santzos

PB New Member
Εγγραφή
12 Φεβ 2009
Μηνύματα
58
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημερα, εχω μια απορια και ζητω τα φωτα σας.Αφου εκανα ολες τις απαρετητες ενεργειες για να ειναι ενταξει στην υγεια τους κατα την διαρκεια τις αναπαραγωγης τα καναρινακια μου(διαβαζοντας επιμελως και τηρωντας κατα γραμμα το αρθρο του Ζευγάρωμα καναρινιών) σχετικα με το θεμα διατροφη, χρονοι, κολησα στην χορηγιση βιταμινων, χρεισιμοποιω τις tabernil total (πολυβιταμινη)και το calcio(ασβεστης).Ανα 2 ημερες βαζουμε ταυτοχρονα και τα 2 σκευαζματα (total/calcio)στην ποτιστρα τις θυλικιας;
ΕΡΩΤΗΣΗ>ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ 2-3 ΣΚΕΥΑΖΜΑΤΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΤΙΣΤΡΑ?
-Στην συσκευασια calcio αναγραφει οτι πρεπει να χοριγηθει 15 ημερες συνεχεια (40ml/15 σταγονες)πριν την περιοδο ωοτοκιας
Και απο οσα εχω διαβασει το total το χρειαζονται καθημερινα(40ml/5 σταγονες)μεχρι το πρωτο αυγο.
- Επισης αντι για αυγοτροφη(που την χρειαζονται καθε μερα σε αυτο το σταδιο 2εβδομαδα προετοιμασιας) μπορω να χρεισιμοποιω απο μισο αυγουλακι καλα βραζμενο μια και δεν εμπιστευομαι καθολου του εμποριου και δεν μπορω να βρω συσκευαζμενη οσο και αν εχω ψαξει.
Ευχαριστω
 
-Ολα όσα γράφεις έχω την γνώμη οτι μπορούν να γίνουν χωρίς πρόβλημα.:)
 
- Επισης αντι για αυγοτροφη(που την χρειαζονται καθε μερα σε αυτο το σταδιο 2εβδομαδα προετοιμασιας) μπορω να χρεισιμοποιω απο μισο αυγουλακι καλα βραζμενο μια και δεν εμπιστευομαι καθολου του εμποριου και δεν μπορω να βρω συσκευαζμενη οσο και αν εχω ψαξει.
Ευχαριστω
Αν θελεις μπορω να σου πω pet για συσκευασμενη στην πολη μας.
 
Και το ρωτας!
-Αφου να φανταστεις χτες κατεβηκα Καλικρατεια(εχω το εξωχικο)και βρηκα τις CEDE την αγορασα και οταν γυρισα Θεσσαλονικη ειδα οτι ηταν λυγμενη!
Τι να πω..
Οποτε περιμενω να μου πεις.
Σε ευχαριστω
 
τις cede πηρα και εγω,το pet ειναι στην πόντου 52 περιοχη Β' κτεο pet experts Λεγετε το μαγαζι και το τηλ ειναι 2310753239, παρε ενα τηλεφωνο πριν μηπως και εχουν τελειωσει.
 
Γιωργο πηγα αλλα ειχε μονο 5κιλα(τετοια πηρες και εσυ) εγω εχω 2 ζευγαρια 1μαυροκοκκινο και ενα τιμπραντος(θα επρεπε να παρω 2 -5κιλα για το καθενα)θα κανω 2 χρονια να το τελειωσο
Δεν υπαρχουν συσκευασιες αλλες(εστω του κιλου και οταν ληξουν τις πεταμε) 😉
Σε ευχαριστω παντως
 
Ανδρεα του κιλου πηρα εγω μπορει να του τελειωσαν,Εχει και στο στρατοπεδο Καρατασου απεναντι ενα pet, σημερα πηγα και τις ειδα,Pet step Λεωφ. Στρατου 151 πολιχνη. Τηλ 2310650990, Παρε ενα τηλεφωνο πριν για να ρωτησεις.
 
Ok Γιωργο βρηκα τελικα(καρατασου)πηρα και καναδυο μπιχλιμπιδια:D που χρειαζομουν.
Σε ευχαριστω
-Αραιωνεις με νερο την αυγοτροφη, η την δινεις ετσι(CEDE για κοκκινα-κιτρινα);
 
Back
Top