Φροντίδα Χορος budgie

Εγγραφή
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
21
Πόλη
Έδεσσα
Γεια σας, ενας φιλος μου εχει δυο παπαγαλακια Budgie ενα αρσενικο και θυλικο και θελει να μαθει στον αρσενικο να μαθει να χορευει, πως μπορει να το κανει αυτο; Μηπως παιζει ρολο οτι ειναι ζευγαρομενος και σκευτετε τη θυλικια;
 
Να του μάθει να χωρεύει;

Καταρχήν, πρεπει να γνωριζοντε πολυ καλα οι δυο τους.. Να ειναι εξοικειωμένος ο παπαγαλος με το αφεντικό του...

και επειτα, μουσικη, μουσική, μουσική πολυ μουσική... και καποια στιγμη θα βρουν τον δρομο τους
 
to δικο μου δεν ξερω αν θα μπορεσει να μαθει να χορευει, αλλα οταν ακουει παπακωνσταντινου ή βανδη ξεκιναει να τραγουδαει και αυτο
 
να χορέβει; :) hip-hop? Classic?
πλάκα κανω... 😀
συνήθως οταν βάζεις συχνά μια μουσική με δυνατό και ξεκάθαρο μπιτ (RNB, rock)αρχίζουν και χορεύουνε απο μόνα τους.
 
Γεια σας, τελικα του μαθαμε να χορευει θα σας αναβασω και ενα βιντεο για να δειτε αλλα οχι ακομα γιατι ο φιλος μου δεν μου το εστειλεκαι να ρωτησω και κατι αλλο ο φιλος μου μου ειπε να σας ρωτησω πως μπορουμε να μαθουμε στο αρσενικο Budgie του να μιλαει; και αν πχ πεταξει απο το χερι του φιλου μου και κατσει μες στο σπιτι καπου και ο φιλος μου να του πει: ελα εδω και να ερθει στο χερι του απο μονο του πως θα το κανουμε αυτο; (ειχα δει ενα βιντεο με cocatiel που το εκανε αυτο).
 
Back
Top