Φροντίδα Χρειάζομαι βοήθεια στη φροντίδα ζέμπρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xrhstosk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Xrhstosk

PB New Member
Εγγραφή
7 Αυγ 2020
Μηνύματα
258
Πόλη
Καρδίτσα
Καλημέρα, αυτή την στιγμή έχω στην κατοχή μου ένα ζευγάρι ζεμπρακια που βρέθηκαν στα χέρια μου εντελώς τύχεα και μερά με τη μέρα τα αγαπάω όλο και περισσότερο.. Αυτήν την στιγμή είμαι διακοπες και θέλω να με βοηθήσετε σε κάποια πράγματα γιατί είμαι εντελος αρχάριος...τα έχω σε ένα κλουβί ζευγαροστρα όπως μου είπαν τα παιδιά στο πετ σοπ η όπια είναι 30 εκατοστά σε μήκος. Αν και δεν την χρισημοπιουν καθόλου καθώς περνανε το 80 % της μέρας τους έξω από το κλουβί παίζοντας με διάφορα πράγματα στο σαλονι.μέσα τους έχω ένα σάπιο κόκαλο μια καρδούλα που την τσιμπάνε μάλλον ασβέστιο και αυτό...Ύστερα έχω την τροφή τους συσκευασμένη όπως μου είπαν στο πετ σοπ μια αυγοτροφη νομίζω την λένε κίτρινη και κάτι άλλες λιχουδιές μέχρι κλπ.. Αυτό που θέλω είναι να μου πείτε αν κάνω καλά που τα βγάζω αν μου λείπει κάτι από το κλουβί και γενικώς αν κάνω κάτι λάθος...όλες οι συμβουλές είναι καλοδεχούμενες🤫🤭
 
Παιδιά θέλω βοήθεια..σήμερα με πήρε τηλ ο φίλος μου και μου είπε ότι ο αρσενικός έχει μασήσει την θυλικια και την εφημερίδα που τους είχα στον πάτο και τα έχει βάλει στην ταιστρα, τι να κάνω πείτε μου όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να υπερθιμησω ότι από διακοπές γιρναω δευτερα
 
Back
Top