Φροντίδα Χρειάζονται τα καναρίνια παιχνίδια στο κλουβί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toykaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

toykaki

PB New Member
Εγγραφή
12 Μαρ 2014
Μηνύματα
268
Πόλη
Αττική
επισης οσο αφορα τα παιχνιδια στο κλουβι;να φανταστω δεν χρειαζετε κατι ε; Π.χ κουνια, δεν ειναι παπαγαλοι.σωστα η κανω λαθος;
 
επισης οσο αφορα τα παιχνιδια στο κλουβι;να φανταστω δεν χρειαζετε κατι ε; Π.χ κουνια, δεν ειναι παπαγαλοι.σωστα η κανω λαθος;
Σωστά, δεν χρειάζονται. Αρκετό χώρο να πετάνε για να γυμνάζονται. Κούνια όχι, κάνει παθητικό το πουλί.
 
Και εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζονται. Χρειάζεται απλώς σχετικά μεγάλος χώρος με όσο το δυνατόν λιγότερες πατήθρες σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ τους.

Υπάρχει επίσης μια άλλη θεωρία που λέει ότι όταν τα πουλιά βρίσκονται σε πολύ μεγάλο κλουβί, έχουν την τάση να στέκονται μόνο σε ένα μέρος επειδή μέσα στην κλούβα / κλουβί δεν υπάρχουν λόγοι που μπορεί να τους κάνουν να βρίσκονται σε κίνηση, είτε για να αποφύγουν κάποιον κίνδυνο, είτε για να κρυφτούν. Σε αυτήν την περίπτωση καλό είναι να βάζουμε την τροφή και το νερό σε μέρος που θα πρέπει να πετάξουν για να πάνε να το βρουν και όχι μπροστά σε μια πατήθρα εκεί ακριβώς που συνηθίζουν να κάθονται.
 
Η κουνια δεν προσφερει απολυτως τιποτα οπως σου ειπαν και τα παιδια, ισα ισα κοβει χωρο απο τις πτησεις. Εχουν μεγαλυτερη αναγκη να πετουν παρα να κανουν κουνια. Εκτος αν εχεις μεγαλη κλουβα οπου δεν εχεις λογο να μην βαλεις.

Η κουνια προτιμαται ιδιαιτερα για υπνο απο τα πουλια,. καθως βρισκεται σε πολυ ψηλο μερος, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι την αγαπουν ή την χρειαζονται. Εσυ αποφασιζεις.
 
Η κουνια προτιμαται ιδιαιτερα για υπνο απο τα πουλια,. καθως βρισκεται σε πολυ ψηλο μερος, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι την αγαπουν ή την χρειαζονται. Εσυ αποφασιζεις.
Η στατική ίσως...
Αυτή που τους έχω εγώ δε μένει στάσιμη ούτε δευτερόλεπτο.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
😀..λουνα παρκ οντως.. Εγω που τα εχω στην ζευγαρωστρα τωρα εχω το νερο σε ενα κλαδακι.. Να το παω καπου αλλου δηλαδη;
 
😀..λουνα παρκ οντως.. Εγω που τα εχω στην ζευγαρωστρα τωρα εχω το νερο σε ενα κλαδακι.. Να το παω καπου αλλου δηλαδη;
Η ζευγαρώστρα είναι αρκετά μεγάλη σε σχέση με τα κοινά κλουβιά προσφέρει αρκετό χωρο για πτήση, απλά θα σου συνιστούσα να μην βάλεις τις πατήθρες τελείως προς τις άκρες και βρίσκει η ουρά του στα κάγκελα πιο μέσα προς το κέντρο περίπου 8-10 κάγκελα ανάλογα και το μήκος της ουράς
 
Η στατική ίσως...
Αυτή που τους έχω εγώ δε μένει στάσιμη ούτε δευτερόλεπτο.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Από που τις έχεις προμηθευτεί Μίσα; :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top