Αναπαραγωγή Χρειαζομαι κανονικη κρεμα για το ταισμα νεοσσων;

kiriakos21

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2015
Μηνύματα
162
Πόλη
Φρέναρος
Παιδια νεωσσοι 2 ημερων και η μητερα δεν ταισε αναγκαστηκα και ελλοωσα αβγο και εδωσα με την σιριγγα επειδη ετσι εκανε και ο θειος μου εκτροφεας.. Την τρωνε πιστευω δεν χρειαζομαι κανονικη κρεμα.Ακούω αν εκανα σωστα
 
Τα κοιταξα το πρωι δεν ειχαν τροφη στο λεμο. Τα κοιταξα μεσημερη επειδη ειχαι φοβο παλι τ ιδιο και τα κοιταξα και τωρα και παλι δεν ειχαν και λεω δεν παει αλλο να ταεισω εγω για καλο και για κακο θα δω αυριο αν ταισει
 
Η κανάρα τι κάνει που βρίσκεται; Τα μικρά φωνάζουν, ζητάνε τροφή;
 
ναι η καναρα μολις την σηκωνω και τα ταιζω αδιαφορι μολις βαλω πισω την φωλια επιστρεφει..
 
ε αφου δεν τα ταιζει να τα αφησω να πεθανει αυτο θελεις.; Ειναι καλυτερα να τα αφησω να πεθανουν.;
 
ε αφου δεν τα ταιζει να τα αφησω να πεθανει αυτο θελεις.; Ειναι καλυτερα να τα αφησω να πεθανουν.;
Γιατί αν τα ταΐσεις εσύ. Γνωρίζεις αν θα ζήσουν;
Αυτό που έγραψε ο Σταύρος δυστυχώς... μπορεί να γίνει εύκολα γεγονός...
Μακρυά από τις φωλιές... είναι η καλύτερη συνταγή.
Εσύ κάνεις αυτό που πιστεύεις σωστό.
 
Μην τα πάρεις απτη μαμά τους.. Αν τ α ταιζεις εσύ που και που (αν βλέπεις πως δεν τα ταιζει ) νομίζω δε θα υπάρχει πρόβλημα! Απλά καλού κακου Πάρε μια κρεμουλα να είσαι σίγουρος πως θα παίρνουν όλες τις βιταμίνες!
 
Δεν τα πηρα απο την μαμα τους. Τα ταιζω και τα βαζω πισω και καθεται και τα ζεστενει
 
Πρωτη μερα των νεοσσων ΔΕΝ ταιζονται πιθανοτατα καν, διοτι εχουν τραφει απο το αυγο τους. Τις πρωτες μερες τρωνε παρα πολυ συχνα και παρα πολυ λιγο σε σημειο που αμφιβαλλω αν φαινεται τιποτα. Πιστευω πως εκανες λαθος.

Καθισε καποιες ωρες απο μακρυα και κοιτα τα να δεις αν η μανα κανει καποια κινηση και μην την ενοχλεις καθολου.
 
Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ μυρα για την ξεκαθαρη απαντηση σου... Δηλαδη δεν θα ειναι οπως αυτα που ειναι 5 ημερων και εχουν τροφη στον λεμο τους.; δεν θα φενονται λογικα.;
 
Οχι..σκεψου οτι ειναι παρα πολυ λιγο γιατι ο προλοβος ειναι μικρος οπως κ αυτα. Και σκεψου οτι μονο αν δεις τη μαμα να ταιζει το καταλαβαινεις. Εγω πιστευω οτι η καημενη τα προσεχε οποτε απλα παρακολουθα διακριτικα και απο μακρυα και θα δεις τι κανει.
 
Σωστά όσα λέει η Μύρα και η υπόλοιπη φυσικά! Τις πρώτες μέρες ταΐζει λίγο και πολύ συχνά! Και μας μπερδεύει! Άσε που συνήθως κάθεται πάνω τους και τα ταίζει οπότε πάλι δεν είναι ξεκάθαρο. Κάτσε παρατήρησε από μακριά και διακριτικά και θα δεις ότι τα ταίζει! Είμαι σίγουρη! 😉
 
Καλα λετε αν δεν τα ταιζε ειχεν να πεθανουν ειναι τωρα και 5 ημερων αρα τα ταιζει
Τέλεια! Με το καλό να μεγαλώσουν! Στην αρχή όλοι νομίζουμε ότι δεν ταίζουν οι κανάρες! 😉
 
ναι και εχουν τραφει ειδη από το αυγο οποτε δεν μπορεις να καταλάβεις όταν είναι ακομα 2 ημερων
 
Back
Top