Ασθένειες Χτύπημα καναρινιού στον καθρέφτη

Marina 123

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
129
Πόλη
Σέρρες
Καλησπέρα σε όλους!Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι! Σήμερα άφησα τα καναρινακια μου ελεύθερα στο σπίτι όπως κάνω συνήθως.. Εκει που πετούσαν το ένα χτύπησε επάνω στον καθρέφτη.. Και τώρα είναι πολύ ήσυχο... Μπορει να έχει πάθει κάτι κακο;
 
Μπορεί να έχει πάθει κάτι, μπορεί και τιποτα. Όπως αντιλαμβάνεσαι δεν ξέρουμε να σου πουμε, διότι δεν μας δίνεις κάποιο πρόσθετο στοιχείο, όπως π.χ. μια δυσκολία στην κίνηση... Το ότι όμως κάθεται πολύ ήσυχο, όπως λες, επίσης ενδέχεται να σημαίνει ότι απλώς τρόμαξε.
Θα έλεγα, να το αφήσεις σε ήσυχο, σκοτεινό χώρο να κοιμηθεί, και αυριο το πρωί ελπίζουμε να κινείται κανονικά.
Ενημέρωσέ μας για τις εξελίξεις.
Εύχομαι όλα να πάνε καλά.
Και... Προσπάθησε να τα αφήνεις να πετούν σε καλά ελεγχόμενο και ασφαλή χώρο.
 
Παιδιά μιλάω για καθρέπτη που βγάζουμε τα φρύδια μας μικρό απορώ εκεί πάνω πήγε ευελπιστώ και Εγώ να μην είναι κάτι! Είναι ο καλύτερος από τους αρσενικούς μου!
 
Μήπως είναι πολύ κυριαρχικός και κινήθηκε επιθετικά, θεωρόντας το είδωλό του ανταγωνιστή;
 
Καλησπέρα σε όλους!Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι! Σήμερα άφησα τα καναρινακια μου ελεύθερα στο σπίτι όπως κάνω συνήθως.. Εκει που πετούσαν το ένα χτύπησε επάνω στον καθρέφτη..και τώρα είναι πολύ ήσυχο... Μπορει να έχει πάθει κάτι κακο;
Για πόση ώρα ήταν πολύ ήσυχο το πουλί; Δεν το είδες να επανέρχεται μετά από κανένα 10λεπτο δηλ; Συνήθως μετά από λίγα λεπτά θα
έπρεπε να είχε συνέλθει από το σοκ (τουλάχιστον)... Το έπιασες στα χέρια σου να το ''εξετάσεις'' ; Πχ μήπως έχει χτυπήσει στο ράμφος του;
 
Σοκαρίστηκε, αύριο θα ΄ναι μια χαρά. Πάντως φιλικά θα σου πω ό,τι οι ελεύθερες πτήσεις μόνο προβλήματα φέρνουν. Εσύ βέβαια μιλώντας από την αγάπη που του έχεις, θα πεις " εντάξει δεν ξανάγινε 😉 " ! . Πολλές φορές πάει η στάμνα στο νερό αλλά μιά φορά θα... Και από πείρα θα σου πω, αυτός είναι δυστυχώς ο κανόνας. Καλή νύχτα.
 
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να τα αφήνεις εκτός κλουβιού. Δεν είναι παπαγάλοι.15-20 γραμμάρια ζυγίζουνε οπότε η όποια σύγκρουση μπορεί να αποβεί μοιραία και μετά στεναχωριόμαστε...
 
Back
Top