Αναπαραγωγή Χώρισα τα μικρα απ την καναρα γιατί ξαναεκανε αυγά

gloster1995

PB New Member
Εγγραφή
15 Απρ 2016
Μηνύματα
65
Πόλη
Καρδίτσα
Καλημέρα σας. Έχω ένα ζευγάρι το οποίο έχει 5 μικρά 23 ημερων το μεγαλύτερο. Η καναρα ξαναεκανε 5 αυγά και τα μικρα πήγαιναν συνέχεια καθόταν πάνω στ αυγά. Επειδή φοβόμουν μην τα σπάσουν τα έβαλα τα 5 μικρά σε άλλο κλουβι και σε άλλο χώρο μαζί με τον καναρο που τα ταΐζει. Καλά έκανα;
 
Καλημέρα σας. Έχω ένα ζευγάρι το οποίο έχει 5 μικρά 23 ημερων το μεγαλύτερο. Η καναρα ξαναεκανε 5 αυγά και τα μικρα πήγαιναν συνέχεια καθόταν πάνω στ αυγά. Επειδή φοβόμουν μην τα σπάσουν τα έβαλα τα 5 μικρά σε άλλο κλουβι και σε άλλο χώρο μαζί με τον καναρο που τα ταΐζει. Καλά έκανα;
Το κλουβι δεν είναι ζευγαρώστρα, ώστε να βάλεις το διαχωριστικό?
 
Οχι παιδια δεν έχω τετοιο κλουβι ζευγαρωστρα δυστυχώς
Τότε καλά έκανες, απλά η αναπαραγωγή πρέπει να γίνεται σε ζευγαρώστρα γιατί το διαχωριστικό δίνει λύσεις σε πολλά προβλήματα. Παρακολουθησε όμως διακριτικά στο άλλο κλουβί ο μπαμπάς τα ταΐζει;
 
Τώρα μόλις τα έβαλα. Πριν τα αλλάξω κλουβι που ήταν όλα μαζί τα τάιζε κανονικά.Αλλά θα πάω να δω
 
και στη περιπτωση που δεν εχεις ζευγαρωστρα με χωρισμα (και γω εχω πολλες τετοιες) οταν τα μικρα ειναι 12 με 15 ημερων βαλε 2η φωλια. τωρα δεν πιστευω να εχεις προβλημα και απο τη στιγμη που ταιζει ο αρσςωικος
 
Back
Top