Αγορά Ψάχνω αρσενικό κοκατίλ, πάνω από 2 χρονών και ήμερο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gtsaka
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gtsaka

PB New Member
Εγγραφή
9 Μαϊ 2014
Μηνύματα
15
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα
Ψαχνω αρσενικο κοκατιλ, κατα προτιμηση πανω απο 2 χρονων και ημερο για να κανει παρεα στην Ιολη μου που ειναι 3/μιση χρονων
Ευχαριστω
 
Καλημερα! ψαχνρεις πιο μεγαλο πουλακι για να ειναι κοντα στην ηλικια με το δικο σου; το θες απλα για παρεουλα η και για μελλοντικο ζευγαρωμα; σε ρωταω γιατι πιστευω ειναι δυσκολο να βρεις καποιο πουλακι κ στην ηλικια που θες και ημερο. Γιατι αν καποιος εχει, θα το εχει για πετ και θα πρεπει να εχει λογο για να το δωσει γιατι ηδη θα ειναι η παρεα του. Και μικροτερο ηλικιακα πουλακι αν βρεις εφοσον γινει σωστα η γνωριμια δε θα εχεις προβλημα ακομα και μελλοντικα αν προχωρησεις σε αναπαραγωγη!
 
Καλησπερα
Ναι για αυτο το λογο που λες το θελω σχετικα μεγαλο σε ηλικια, φυσικα αν ισχυει αυτο που λες δεν εχω προβλημα να παρω και μικροτερο.Αν ομως αυτη θελει να ζευγαρωσει και το αρσενικο δεν μπορει επειδη θα ειναι μικρο, δεν θα ειναι προβλημα; Καλη η παρεα(αυτο ειναι το ζητουμενο σε πρωτη φαση), αλλα αν εχεις ενα αρσενικο και ενα θυληκο μαζι δεν θα θελουν να ζευγαρωσουν καποια στιγμη;
 
Καλως ηρθες!

Θα βρουμε για την Ιολη κοκατιλ λογικα. Θελεις απαραιτητα ταισμενο στο χερι; Αστερι την εχεις - χαρηκα που την εδωσα σε καποιον που την αγαπαει τοσο πολυ!
 
Καλησπερα
Ναι για αυτο το λογο που λες το θελω σχετικα μεγαλο σε ηλικια, φυσικα αν ισχυει αυτο που λες δεν εχω προβλημα να παρω και μικροτερο.Αν ομως αυτη θελει να ζευγαρωσει και το αρσενικο δεν μπορει επειδη θα ειναι μικρο, δεν θα ειναι προβλημα; Καλη η παρεα(αυτο ειναι το ζητουμενο σε πρωτη φαση), αλλα αν εχεις ενα αρσενικο και ενα θυληκο μαζι δεν θα θελουν να ζευγαρωσουν καποια στιγμη;

για παρεα δεν υπαρχει θεμα κανενα! Οταν ειναι ετοιμο το αρσενικο και θελουν και τα 2 θα προχωρησουν σε αναπαραγωγη! Το οτι εχουμε δυο πουλακια του αντιθετου φυλου δε σημαινει απαραιτητα οτι θα γινουν ζευγαρι ουτε οτι θα ζευγαρωσουν! Φυσικα θελουν το χρονο τους να προσαρμοστουν και να συνηθισουν το ενα το αλλο! Αν τα βρουν και ειναι ετοιμα θα ζευγαρωσουν κιολας! Για παρεα εφοσον ξεκινας ειναι μια χαρα και πιο μικρο!
 
Καλησπερα Νεκταριε
Ευχαριστω για το καλοσωρισμα και για αλλη μια φορα που μου εμπιστευτηκες την Ιολη. Οχι απαραιτητα ταισμενο στο χερι, αλλα θα ηθελα να ειναι ημερο και να δεχεται χαδια η να μπορει ευκολα να εκπαιδευτει, γιατι η κορη μου την αγαπαει πολυ την Ιολη της μιλαει της δινει κεχρι αλλα δεν μπορει να την χαιδεψεικαι θα ηθελα αν ειναι δυνατον να εχει αυτη τη χαρα με το -μελλοντικο-ταιρι της Ιολης!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top