Αγορά Ψάχνω αρσενικό κοκατίλ σε καλή τιμή

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Pamela
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Pamela

PB New Member
Εγγραφή
11 Μαρ 2019
Μηνύματα
9
Πόλη
Αθήνα
Ψάχνω αρσενικό κοκατιλ σε καλή τιμή.
Η θηλυκιά μου είναι 4 μηνών οπότε θέλω να είναι κοντά στην ηλικία!
 
Να υποθέσω ότι ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις από εκτροφέα;
Ναι, δεν θέλω pet shop.
[automerge]1552485980[/automerge]
Το "καλή τιμή" είναι πάντα σχετικό...
Σε αυτή την κατηγορία τιμής να κοιτάς το "καλό πουλί"...
Το θέλεις ήμερο;
Ταγκάρω για να το δουν:
@zack27 & @vagelis76
Δεν έχω πρόβλημα αν θα είναι ήμερο. Θέλω να είναι κοντά στην ηλικία της δικιάς μου και να είναι αγόρι. Η δικιά μου είναι ήμερη.
 
Κι εγώ τα παιδιά που σου προτείνε ο Σπύρος είχα στο μυαλό μου.
Σε αυτήν την ηλικία δεν ξέρω αν μπορείς να βρεις αλλά σίγουρα μπορείς να βρεις μικρότερο. Αν σκοπεύεις κάποια στιγμή να τα ζευγαρώσεις η διαφορά ηλικίας θα είναι υπέρ σου γιατί αν θυμάμαι καλά τα θηλυκά είναι έτοιμα για αναπαραγωγή σε μεγαλύτερη ηλικία από ότι τα αρσενικά.
 
Κι εγώ τα παιδιά που σου προτείνε ο Σπύρος είχα στο μυαλό μου.
Σε αυτήν την ηλικία δεν ξέρω αν μπορείς να βρεις αλλά σίγουρα μπορείς να βρεις μικρότερο. Αν σκοπεύεις κάποια στιγμή να τα ζευγαρώσεις η διαφορά ηλικίας θα είναι υπέρ σου γιατί αν θυμάμαι καλά τα θηλυκά είναι έτοιμα για αναπαραγωγή σε μεγαλύτερη ηλικία από ότι τα αρσενικά.
Θέλω να τα ζευγαρωσω κάποια στιγμή.
Η μικρή μου είδη κάνει τον ήχο που βγάζουν όταν θέλουν να ζευγαρώσουν.
 
4 μηνών; 😲
Αν δεν κάνω λάθος τα θηλυκά είναι έτοιμα αναπαραγωγικά στον 1.5 χρόνο ενώ τα αρσενικά στον 1 χρόνο. Για αυτό και σου είπα ότι η διαφορά ηλικίας δεν δημιουργεί κανένα απολύτως πρόβλημα στην περίπτωσή σου.
 
Θέλω να τα ζευγαρωσω κάποια στιγμή.
Η μικρή μου είδη κάνει τον ήχο που βγάζουν όταν θέλουν να ζευγαρώσουν.

Ποιον ήχο κάνει; Μπορούμε να δούμε βίντεο;
 
4 μηνών; 😲
Αν δεν κάνω λάθος τα θηλυκά είναι έτοιμα αναπαραγωγικά στον 1.5 χρόνο ενώ τα αρσενικά στον 1 χρόνο. Για αυτό και σου είπα ότι η διαφορά ηλικίας δεν δημιουργεί κανένα απολύτως πρόβλημα στην περίπτωσή σου.
Μπορούν να ζητήσουν από 4 μηνών αλλά καλό είναι να μην ζευγαρώσουν πριν τον 6ο μήνα.
[automerge]1553025536[/automerge]
Ποιον ήχο κάνει; Μπορούμε να δούμε βίντεο;
Δεν την έχω τώρα... Τον κλασσικό ήχο και την κλασική στάση που παίρνουν τα θηλυκά όταν θέλουν να ζευγαρώσουν.
 
Μπορούν να ζητήσουν από 4 μηνών αλλά καλό είναι να μην ζευγαρώσουν πριν τον 6ο μήνα.
[automerge]1553025536[/automerge]

Δεν την έχω τώρα... Τον κλασσικό ήχο και την κλασική στάση που παίρνουν τα θηλυκά όταν θέλουν να ζευγαρώσουν.

λαθος στα εχουν πει η κατι λαθος εχεις διαβασει! τα θυληκα πριν το εναμιση χρονο δε τα ζευγαρωνουμε οπως και τα αρσενικα πριν τον ενα χρονο!
 
Back
Top