Γενικά Ψάχνω αρσενικό lory για να τα ζευγαρώσω το θηλυκό μου

hrpapanik1

PB New Member
Εγγραφή
17 Φεβ 2009
Μηνύματα
66
Πόλη
Πάτρα
Καλημέρα φίλοι μου,
Μου έκαναν δώρο ένα θηλυκό lories 4 ετών. Ο ιδιοκτήτης του δεν είχε χώρο και ήθελε να τον χαρίσει στο Αττικό πάρκο!
Ψάχνω για έναν αρσενικό για να τα ζευγαρώσω. Ξέρει κανείς σε ποια τιμή και αν είναι εύκολο να βρώ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
εννοεις τον παπαγαλο ουρανιο τοξο. Αν ναι, δες στον Κυριακο Αργυρου στον καταλογο και θα δεις τιμη... 850 ευρω αν θυμαμαι καλα..
 
μπορεις να βαλεις μια φωτο;
εχω μεγαλη περιεργεια πως ειναι αυτος ο παπαγαλος
 
Μήπως είναι ένα Rainmbow Lorikeet;
Rainbow%20Lorikeet.jpg
 
τώρα τον απέκτησες;να τον χαίρεσαι λοιπόν!
τι σε κάνει να θέλεις, μόλις τον απέκτησες και πρίν γνωρίσεις τις ιδιαιτερότητες,το χαρακτήρα και ζήσεις τη ζωή μαζί του, να θέλεις να τον αναπαράξεις; Τι εμπειρία έχεις για το ζευγάρωμα παπαγάλων, πόσο χρόνο, χώρο έχεις να του προσφέρεις;
Δεν είναι εύκολο πράγμα η εκτροφή και μη νομίζεις οτι θα κερδίσεις χρήματα... Θα "επενδύσεις" πολύ υπομονή, αγάπη, προσφορά... Και αν πετύχει...
οτι θα βρείς είναι σίγουρο, οτι θα τα καταφέρεις δεν είναι σίγουρο...
Καλή τύχη!
 
Έχω μόνο 2 κοκατίλ. Και 6 ζευγάρια μαλινουά. Και ένα σπίτι με αυλή ενός στρέματος.Αν δεν μπορέσω θα στα στείλω εσένα να μου τα αναπαράξεις. Για να αποφασίσω κάτι τέτοιο 38 χρονών άνθρωπος μάλλον θα το ψάχνω.
 
Έχω μόνο 2 κοκατίλ. Και 6 ζευγάρια μαλινουά. Και ένα σπίτι με αυλή ενός στρέματος.Αν δεν μπορέσω θα στα στείλω εσένα να μου τα αναπαράξεις. Για να αποφασίσω κάτι τέτοιο 38 χρονών άνθρωπος μάλλον θα το ψάχνω.

Χρήστο να σου ζήσει ο φιλαράκος σου;Η Σοφία με καλή διάθεση σου έγραψε αυτά που σου έγραψε να είσαι σίγουρος. Καλή διαβίωση να έχεις με αυτό το πανέμορφο λορι. Ποιο νέκταρ βρήκες και του δίνεις;
 
Έχω μόνο 2 κοκατίλ. Και 6 ζευγάρια μαλινουά. Και ένα σπίτι με αυλή ενός στρέματος.Αν δεν μπορέσω θα στα στείλω εσένα να μου τα αναπαράξεις. Για να αποφασίσω κάτι τέτοιο 38 χρονών άνθρωπος μάλλον θα το ψάχνω.
Να χαίρεσαι το καινούργιο σου φιλαράκι.
Θα μου επιτρέψεις να σου πω οτι η απαντηση σου ειναι γεματη ειρωνεια προς ενα μελος με πείρα, που προσπαθεί να σε βοηθήσει με το να σου πει την γνώμη του... Συγνώμη για το t:αλλα...
 
τώρα τον απέκτησες;να τον χαίρεσαι λοιπόν!
τι σε κάνει να θέλεις, μόλις τον απέκτησες και πρίν γνωρίσεις τις ιδιαιτερότητες,το χαρακτήρα και ζήσεις τη ζωή μαζί του, να θέλεις να τον αναπαράξεις; Τι εμπειρία έχεις για το ζευγάρωμα παπαγάλων, πόσο χρόνο, χώρο έχεις να του προσφέρεις;
Δεν είναι εύκολο πράγμα η εκτροφή και μη νομίζεις οτι θα κερδίσεις χρήματα... Θα "επενδύσεις" πολύ υπομονή, αγάπη, προσφορά... Και αν πετύχει...
οτι θα βρείς είναι σίγουρο, οτι θα τα καταφέρεις δεν είναι σίγουρο...
Καλή τύχη!
Μάλλον δεν θα διαβάσατε καλά το μήνυμα της κοπέλας.
Ποιός μίλησε για χρήματα;Γιατί μου επιτέθηκε έτσι; Δεν είμαι εκτροφέας απλά είναι το χόμπυ μου. Να μαζευτούμε όλοι, λοιπόν έξω από τα pet-shop και να κρίνουμε ποιοι θα αγοράσουν ένα πουλάκι και γιατί.
Τέλος πάντων σας ευχαριστώ όλους και ποιό πολύ τα παιδιά που μου απάντησαν με p.m για το ενδιαφέρον τους.
 
δεν σου έκανα επίθεση, απλά σε ρώτησα...

αλλά, αφού είσαι σίγουρος οτι θα τα καταφέρεις, κάνε την προσπάθεια... Εγώ, απλά, σε ενημερώνω οτι η εκτροφή ενος τόσο απαιτητικού είδους παπαγάλου, είναι δύσκοληκαι όχι ένα στρέμμα, αλλά ο μεγαλύτερος γεωκτήμονας της Πελοποννήσου να ήσουν,το ίδιο θα έλεγα!(άσχετο το μέγεθος του οικοπέδου)...
Νομίζω και θεωρώ οτι δεν έχεις πείρα, να το επιχειρήσεις!
μέχρι να δώ την προσπάθειά σου να γίνεται επιτυχής, θα το υποστηρίζω οτι 2 κοκατίλ και 8 ζευγη μαλινουά, δεν φτάνουν να εκθρέψεις lorries...
βλέπεις; Εγώ τα λέω δημόσια, δεν σου γράφω pm... 😉
 
Εντάξει με έπεισες. Δεν θα το προσπαθήσω τελικά. Θα ασχοληθώ με σπουργίτια και μπεκάτσες!
 
Back
Top