Γενικά Ψάχνω για εκτροφέα καναρινιών στη Λάρισα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikmit
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Χρόνια πολλά.
Πριν απαντήσω θα σε παρακαλούσα να γράψεις το όνομά σου στο προφίλ σου για να μας διευκολύνει στις συζητήσεις μας.
Για τον εκτροφέα... στη Λάρισα υπάρχουν πάρα πολλοί εκτροφείς.
Για να σε βοηθήσουμε να μας πεις τι καναρίνια ψάχνεις (τύπο, είδος χρώμα) ώστε να μπορέσουμε να βρούμε αυτούς που εκτρέφουν τα αντίστοιχα είδη. Θα πρέπει να ξέρεις πως κανείς δεν μπορεί να έχει όλες τις ράτσες. Θα περιμένουμε να μας διευκρινήσεις τις απαιτήσεις σου για να δούμε αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε!
 
Νόμιζα πως ήταν κατανοητό από το nickname,Νικος λοιπόν. Δεν ψάχνω κάτι ιδιαίτερο μάλλον κοινά αλλά θα με ενδιέφεραν και παρδαλά με αρκετό πράσινο.
 
Οπότε ο Λ.Α. ΣΥ. Κ. ως σύλλογος εκτροφέων δεν μας κάνει γιατί ασχολούνται κυρίως με καναρίνια εκθέσεων..
Από απλά καναρίνια υπάρχουν αρκετοί αλλά στη Λάρισα δε γνωρίζω κανέναν, ή τουλάχιστο δε θυμάμαι. Μπορείς όμως αν θέλεις Νίκο... Να ανοίξεις ένα θέμα εδώ... Αγορά, Πώληση Πουλιών - Εξοπλισμού • PetBirds και να ζητήσεις να βρεις καναρίνι με τα χαρακτηριστικά που περιγράφεις εδώ... Θα είναι αρκετά πιο σύντομη η διαδικασία. Αν δε βιάζεσαι μπορείς να περιμένεις απάντηση εδώ...
Εγώ θα ρωτήσω μερικούς φίλους από Λάρισα και αν μάθω κάτι σχετικό θα σου γράψω εδώ.
 
Αυτό ήθελα να κάνω αλλά δεν μπορώ λόγω πόντων.
Αν με φέρει ο δρόμος βόλο μπορείς να με βοηθήσεις;
 
Αυτό ήθελα να κάνω αλλά δεν μπορώ λόγω πόντων.
Αν με φέρει ο δρόμος βόλο μπορείς να με βοηθήσεις;
Αν έρθεις Βόλο κερνάω καφέ... και σίγουρα θα μπορέσω να σε βοηθήσω...
Πολύ σύντομα θα αποκτήσεις δικαίωμα να γράφεις εκεί... υπομονή.
 
νικο ελα ρε φιλε εκτροφεας απο λαρισα τι κανεις; Ειχαμε μιλησει καποια φορα μπορω να σε βοη8ησω καπως;
 
Λευτέρη λίγα ή πολλά πουλιά δεν μας κάνουν εκτροφείς με τον πλήρη και σωστό ορισμό της έννοιας. Αυτός προϋποθέτει άπειρες γνώσεις, πληροφορίες και ασφαλώς εμπειρίες που δεν ξέρω τελικά πόσοι τις έχουμε.
Καλύτερα να χρησιμοποιούμε τον όρο χομπίστας εκτροφέας που μας προσφέρει και κάποια "άλλοθι" στα όποια εκτροφικά μας λάθη. Άλλωστε μέσα εδώ πρώτα φροντίζουμε για ενημέρωση... και μετά για όλα τα άλλα.
Έχω δίκιο ή άδικο;
 
Παντως μπορουμε να συναντηθουμε και ακομη και αν δεν παρω καποιο απο τα πουλια σου μια γνωριμια ποτε δεν εβλαψε.
Που και ποτε;
 
Παντως μπορουμε να συναντηθουμε και ακομη και αν δεν παρω καποιο απο τα πουλια σου μια γνωριμια ποτε δεν εβλαψε.
Που και ποτε;
Διάθεση "ανοιχτή", σε κάθε φίλο των πουλιών...
και αν δεν παρω καποιο απο τα πουλια σου μια γνωριμια ποτε δεν εβλαψε.
Είναι κοντά στην αλήθεια η πρότασή σου αυτή... Μάλλον θα περιοριστούμε στη γνωριμία... 😀!
Που και ποτε;
Όχι ραντεβού... λόγω αναπαραγωγής θα εκτεθώ...
 
Συμφωνώ με τον κύριο Γιάννης εκτροφεας.. Σημαίνει πολλά. Έχω δει εγώ εκτροφεα με 100 πουλιά και βάλε, αλλά από γνώσης τίποτα και κατάλαβα ότι είχε πολύ μα πολύ τύχη..
 
Back
Top