Φροντίδα Ψάχνω για κλουβιά καναρινιών με συγκεκριμένες προδιαγραφές

abscanary

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2008
Μηνύματα
263
Πόλη
Αθήνα
Παιδιά ψάχνω μικρά ατομικά κλουβιά για καναρίνια με διαστάσεις
35-40 πόντους μήκος
35-40 πόντους ύψος
25-30 πόντους φάρδος
θέλω απαραίτητα να υπάρχει ταψάκι που βγαίνει συρταρωτά στον πάτο του κλουβιού
θα ήμουν δε πανευτυχής αν συρταρωτά έβγαινε και η σχάρα για να την καθαρίζω ευκολότερα.

Ερώτηση: Υπάρχει τέτοιο κλουβί στην αγορά; αν ναι που μπορώ να το βρώ; αν όχι είμαι ανοικτός στις προτάσεις.
 
ισως σου κανει αυτο.
αν οχι ριξε μια ματια κ στα υπολοιπα
http://www.ferplast.com/scheda_prodotto_eng.php/prodotto=Giusy/id_menu=0301010109/frm_pagina=1
περισυ ειχα παρει ενα, απ αυτη την εταιρια.
καλα ειναι αλλα δεν τρελαθηκα
κ η τιμη ηταν 6πλασια σχεδον απο κατι κινεζικα που ειχα παρει 😎
 
μονο στην Αθήνα εχει.
διευθυνση/τηλ ειναι

PROVET
6 Kartsivani
17564 Palaio Faliro - Greece
Email: [email protected]
Phone: 302105573803-05
Fax: 302105573806

εγω το χα παρει απο μαγαζι εδω θεσ/νικη, με παραγγελια 😉
 
η γνωστες κινεζικες ζευγαρωστρες ειναι μια καλη επιλογη με διαστασης πολυ κοντα σε αυτες που ζητας η τιμη τους ειναι περιπου 20-25 Ε με αποσπομενο πατο σχαρα και διαχωριστικο
επισης δες και στης ιδικατασκευς εχει πολυ καλες ιδεες για να φταξεις και μονο σου
 
αγωρασα πριν λιγες ημερες ημερες καποια κλουβια περιπου 10 ευρω. ειναι κινεζικα και περιπου στις διαστασεις που θελεις.
σε αυτα βαζω τα πουλια για ζευγαρωμα. επισης εχουν 4 θηκες για φαγητο. Θα σου στειλω φωτο μολις παω Σαντορινη γιατι τωρα ειμαι Αθήνα.
 
οριστε τα κλουβια που σου ειχα πει...
εγω σε αυτα ζευγαρωνω τα καναρινια μου. ειναι αρκετα καλα για τα λεφτα τους.
 

Συνημμένα

  • DSC00702.webp
    DSC00702.webp
    28,4 KB · Προβολές: 1.069
  • DSC00701.webp
    DSC00701.webp
    38,3 KB · Προβολές: 559
Να παρατηρήσω οτι σαν χώρος δεν είναι άσχημος αν και δεν είναι ζευγαρώστρα
ώστε να υπάρχει και το απαραίτητο χώρισμα. Εκείνο που βλέπω είναι οτι τα
συγκεκριμένα έχουν ένα τελείως ανάβαθο συρτάρι(μεγάλο πρόβλημα στην καθαριότητα του γύρο χώρου)και τις ταιστρες τοποθετημένες
την μία κάτω απο την άλλη, που είναι απαράδεκτο σαν κατασκευή, μιας και όταν τα πουλιά
τρώνε στην μια πλευρά και τα δυό, οι ακαθαρσίες του ενός θα πέφτουν πάνω στο άλλο. 😉
 
οχι... στις κατω ταιστρες βαζω σπορους και στις πανω βαζω στη μια αμμο κ στην αλλη αυγοτροφη.
οσο για το καθαρισμα... Δεν ειναι κ κοπος να σκουπιζεις καθε μερα. ετσι κ αλιος σκουπιζω ειτε ειναι βρωμικα ειτε καθαρα. Και προς το παρον ειναι κρεμασμενα τα κλουβια στον τοιχο. σε μερικες μερες θα φτιαξω κατασκευη σα βιβλιοθηκη με ξεχωριστη θεση για καθε κλουβι. ετσι θα ειναι σαν τις συστιχιες που φτιαχνουν πολλοι εκτροφεις. μονο που αντι να βαζεις προσοψη, βαζεις ολοκληρο το κλουβι.
 
Μάρκο ευχαριστώ πολύ,
Ήθελα να σε ρωτήσω εάν τα κλουβιά αυτά μπορούν να τοποθετηθούν το ένα πάνω στο άλλο δημιουργώντας έτσι μία κάθετη συστοιχία.

Εάν αυτό είναι εφικτό γιατί φτιάχνεις κατασκευή βιβλιοθήκη και δεν τοποθετείς απλά το ένα κλουβί πάνω στο άλλο; Με τα ράφια θα χάσεις σε ύψος.

Όσο για το ζήτημα με τις ταϊστρες που ανέφερε ο Μάκης εγώ σκοπεύω να βάλω ένα πουλι σε κάθε κλουβι.
 
ναι μπορουν να τοποθετιθουν οπος λες. Απλα εγω θα κανω τι "βιβλιοθηκη" για να μη βλεποντε τα διπλανα ζευγαρια.
 
απ οτι μου ειπαν απ το πετσοπ τα αγωραζουν απ τον αντιπροσωπο της versele laga. αρα μπορειτε να πειτε σε καποιο πετσοπ που δεν τα εχει ποιος ειναι ο προμηθευτης καινα σας τα φερει.
 
Back
Top