Γενικά Ψάχνω για παπαγάλο του Bourk

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vasia24
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εγγραφή
29 Αυγ 2016
Μηνύματα
2.744
Πόλη
Λευκάδα
Δες και μια μετάλλαξη, είναι αυτού που υπογράφει πάνω στη φωτο.
Ψαχνω ροζ Ανεστη. Σημερα βρηκα ενα καφε αλλα μεχρι τελος της αλλης εβδομαδας θα ξερω αν θα εχω αυτο που θελω!
ianos θελω ενα θηλυκο και ροζ! Απλα αν τελικα βρω και παρω απο τη στιγμη πιυ δε μπορω να τα εχω μαζι θα δωσω το μπατζι, μολις γινει εντελως καλα εννοειται.
 
Ψαχνω ροζ Ανεστη. Σημερα βρηκα ενα καφε αλλα μεχρι τελος της αλλης εβδομαδας θα ξερω αν θα εχω αυτο που θελω!

Κι εμένα τα ροζ μου αρέσουν να σου πω την αλήθεια. Αλλά αυτουνου τα πουλιά τα θαυμάζω.
missing-image.png
 
Είναι πιο ειρηνικά συνήθως απο τα μπάτζι
Βάσια και εγώ αυτό βρήκα. Μάλιστα είναι τόσο κόσμια που τρώνε μπούλινγκ και απο καναρίνι.

ΥΓ:Έχω εντυπωσιαστεί πολύ με αυτά τα πουλιά!
 
Βασια θεωρω οτι δεν ειαι ιδανικα πουλια για κλουβι αλλα για κλουβα μεγαλη! Ειναι σαν παρεμφερες ειδος μετα ωδικα παπαγαλακια που ειχα και ειδα οτι το κλουβι δεν ηταν οιτ καλυτερο για το συγκεκριμενο ειδος!
 
Βάσια, έχεις το περιθώριο χώρου να φτιάξεις κλούβα να τα φιλοξενήσει; Καταλαβαίνεις ότι ένα μόνο του θα είναι πολύ μόνο του, έτσι δεν είναι; Ξέρεις ότι ζουν πολλά - πολλά χρόνια; Νομίζω κάπου 25
 
ΥΓ:Έχω εντυπωσιαστεί πολύ με αυτά τα πουλιά!
Nα πάρεις κι εσύ ένα τότε.

Εγώ πιστεύω ότι σε μια μεγάλη ζευγαρώστρα ότι δεν θα έχει πρόβλημα το πουλάκι. Ειδικά αν βρεις ήμερο/ταισμένο.

Νομίζω πως είχε η Μαριλένα αλλά ίσως κάνω λάθος. Marilenaki
 
Ημερο/ταισμενο λιγο δυσκολο να βρει νομιζω!
Ζαχαρία αφού αναζητεί μετάλλαξη, δεν είναι σίγουρο οτι θα είναι ήμερο και εν πολλοίς ταϊσμένο στο χέρι;
Επίσης ότι και να λέμε, εξαρτάται και απο τον χαρακτήρα έτσι;
Nα πάρεις κι εσύ ένα τότε.
Done! Μετά τον γάμο και πριν την σύνταξη.
 
Ζαχαρία αφού αναζητεί μετάλλαξη, δεν είναι σίγουρο οτι θα είναι ήμερο και εν πολλοίς ταϊσμένο στο χέρι;
Επίσης ότι και να λέμε, εξαρτάται και απο τον χαρακτήρα έτσι;

Done! Μετά τον γάμο και πριν την σύνταξη.

Το οτι μπορει να αναζητει ταισμενο ειναι αλλο κι αλλο ειναι το αν θα βρει!
Φυσικα παιζει και ο χαρακτηρας του καθε πουλιου ρολο, αλλα ενα πουλακι ειναι ημερο μπορεις να ασχοληθεις πιο ευκολα!

Δε γνωριζω τι ψαχνει η Βασω ομως!
 
Δε γνωριζω τι ψαχνει η Βασω ομως!
Είναι παλιό απωθημένο.Λείπουν μερικά μέλη για να καταλάβεις το τρέντ στις αποχρώσεις του Ροζ.
Ψαχνω ροζ Ανεστη. Σημερα βρηκα ενα καφε αλλα μεχρι τελος της αλλης εβδομαδας θα ξερω αν θα εχω αυτο που θελω!
 
Δε γνωριζω τι ψαχνει η Βασω ομως!
Ειπαμε παιδια θελω ροζ!
Για τωρα τουλαχιστον το βλεπω δυσκολο ομως να βρω! ☹
Καποια στιγμη ομως θα γινει δικο μου!
 
Καλησπέρα!
Ρώτησα έναν εκτροφέα αν έχει τέτοιου είδους παπαγάλους και μου είπε πως έχει ένας φίλος του.. Ο οποίος λέγεται στο φβ Xristos Tsolis και μου είπε επίσης πως βγάζει και σε ροζ χρώμα όπως αυτό που θέλει η Βάσια... Εγώ απλά μια ενημέρωση σας έκανα, απο κει και πέρα δεν έχω καμία ευθύνη... Και το λέω αυτό διότι αυτόν που έχει τα πουλιά Εγώ δεν τον ξέρω...ψάξτε το όμως, δεν έχετε να χάσατε κάτι... Καλη συνέχεια...
 
Βάσια τα ζεμπράκια τα έδωσες όταν πήρες τα budgies;
 
Back
Top