Διατροφή Ψάχνω για συνταγή αυγοτροφης νεοσσών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης patilas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

patilas

PB Member
Εγγραφή
23 Νοε 2014
Μηνύματα
1.406
Πόλη
Λευκάδα
Όλα αυτά τα χρόνια έπερνα του εμπορικού διαβάζοντάς όμως εδώ λέω να φτιάξω φέτος δική μου μιας και θ έχω πολύ χρόνο στην διάθεση μου...όποιος θέλει ας μου παράθεση μια πλήρη συνταγή... Ευχαριστώ..
 
Όλα αυτά τα χρόνια έπερνα του εμπορικού διαβάζοντάς όμως εδώ λέω να φτιάξω φέτος δική μου μιας και θ έχω πολύ χρόνο στην διάθεση μου...όποιος θέλει ας μου παράθεση μια πλήρη συνταγή... Ευχαριστώ..

Παναγιώτη οι αυγοτροφές είναι εύκολο να γίνουν.
Οταν όμως δεν αναφέρεσαι, στο τι είδους πουλιά θα ταίσουν, πως περιμένεις απαντήσεις;
Υ. Γ Γιατί, κίτρινο μωσαικό στο avatar ; Σημαίνει κάτι; 😕
 
Βασικα για. Μωσαϊκα είναι οι αυγοτροφη κ μαλινουα... Το συγκεκριμένο κιτρινο προσπαθώ ν το βάλω στην εκτροφή μου αλλά δεν έχω πετύχει τις ίδιες αναλογίες...
 
Βασικα για Μωσαϊκα είναι η αυγοτροφη...

Κόκκινης ή κίτρινης βάσης; Λιποχρωμικά ή μελανίνης;


.. Το συγκεκριμένο κιτρινο προσπαθώ ν το βάλω στην εκτροφή μου αλλά δεν έχω πετύχει τις ίδιες αναλογίες...

... Δεν κατάλαβα, τί θελεις να πείς;
 
Και τα δύο χρώματα λιποχρωμικα. Έχω κίτρινο μωσαϊκα σαν το πουλί στην φώτο αλλά έχουν όλα μικρή μάσκα. αγορασα ένα με μεγαλητερη μάσκα από τα δικά μου αλλά κ πάλι τόσο μεγάλη δεν έβγαλα...
 
Τα αρσενικά με την μικρή μάσκα που έχεις, προορίζονται για εκτροφή ΣΕΙΡΑΣ ΘΗΛΥΚΩΝ πουλιών. Για να αποκτήσεις πουλάκια με μεγάλη μάσκα χρειάζεσαι πέραν απο το σωστό αρσενικό και θηλυκό με μεγάλη μάσκα.

Οταν διατηρείς και τα δύο χρώματα βάσης πρέπει να κάνεις ξεχωριστές αυγοτροφές.
 
Αχα κατάλαβα οπότε αναζητώ ένα πιο σωστό ζευγάρι για το δικό μου κόλπο... Μπορείτε ν μου δώσετε κάποια συνταγή;
 
Back
Top