Γενικά Ψάχνω για υάκινθο μακάο

ΝΙΚΟΣ2019

PB New Member
Εγγραφή
3 Νοε 2019
Μηνύματα
3
Παιδιά, εδώ και καιρό είμαι παγαλολάτρησ (το τελικό σίγμα δεν πατιέται, οπότε για λίγο καιρό θα το βλέπετε κάπωσ έτσι σ)και ψάχνω για έναν και μόνο παπαγάλο,τον υάκινθο μακάο μπορέιτε να μου πείτε που στο καλό θα τον βρω;
 
Εδώ αναφέρει ότι είναι ένα από τα ακριβότερα κατοικίδια εάν έχεις 11000€ να διαθέσεις Ok.

Έχεις σχέση με πουλιά ός τώρα;

Εγώ πιστεύω ότι εάν δεν έχεις ξεκινά με ένα κοκατίλ.

Γράψτε λίγα λόγια για εσένα.

Δεν είμαι περίεργος για εσένα, θέλω να ξέρω αν μπορείς να το αναθρέψεις.🙂
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Παιδιά, εδώ και καιρό είμαι παγαλολάτρησ (το τελικό σίγμα δεν πατιέται, οπότε για λίγο καιρό θα το βλέπετε κάπωσ έτσι σ)και ψάχνω για έναν και μόνο παπαγάλο,τον υάκινθο μακάο μπορέιτε να μου πείτε που στο καλό θα τον βρω;
Γνωρίζεις πως ψάχνεις ένα είδος υπό εξαφάνιση;
Γνωρίζεις (όσα χρήματα κι αν ''διαθέτεις'') τι οφείλεις να παρέχεις σ΄έναν ανάλογο παπαγάλο;
Γνωρίζεις τι μέγεθος κλούβας είναι αναγκαίο για αυτού του μεγέθους τα πουλιά, ώστε να ζουν σε ''αξιοπρεπείς'' συνθήκες;
Με λίγα λόγια έχεις όλες τις προϋποθέσεις και σου λείπει ένας.υάκινθος; 🤔🙄
 
Τα γνωρίζω όλα αυτά παιδιά, απλώς κανείς δεν ξέρει που θα τον βρεις στην Ελλάδα, τουλάχιστον όχι. Ξέρω όμως ότι στην Αμερική υπάρχουν, σε ένα κατάστημα που λέγεται goldencokatoo ή κάπως έτσι. Τιμή μόνο δεν γνωρίζω, οκ ξέρω ότι θα είναι λίγο τσιμπημένη.Εσείς μήπως ξέρετε; 🤔
 
Θα το σκεφτώ. Είχα μια παρόμοια εμπειρία για τον ίδιο παπαγάλο λίγα χρόνια πριν, στο ίδιο ακριβώς σάιτ και αν θέλετε το πιστεύετε τον χάριζε😱!Έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν ότι μόλις τον πήρε ο ζωολογικός κήπος.
[automerge]1572894373[/automerge]
Με λίγα λόγια έχεις όλες τις προϋποθέσεις και σου λείπει ένας.υάκινθος; 🤔🙄
Νομίζω, ναι και κλουβί σκοπεύω να φτιάξω γιατί θα κοστίζει πιο πολύ από τον ίδιο τον παπαγάλο🤑
[automerge]1572894530[/automerge]
Νίκο, αυτά τα διάβασες;
Εννοείτε αυτό!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Θα το σκεφτώ. Είχα μια παρόμοια εμπειρία για τον ίδιο παπαγάλο λίγα χρόνια πριν, στο ίδιο ακριβώς σάιτ και αν θέλετε το πιστεύετε τον χάριζε😱!Έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν ότι μόλις τον πήρε ο ζωολογικός κήπος.
[automerge]1572894373[/automerge]
Με λίγα λόγια έχεις όλες τις προϋποθέσεις και σου λείπει ένας.υάκινθος; 🤔🙄





Νομίζω, ναι και κλουβί σκοπεύω να φτιάξω γιατί θα κοστίζει πιο πολύ από τον ίδιο τον παπαγάλο🤑🤑🤑
[automerge]1572894530[/automerge]
Νίκο, αυτά τα διάβασες;





Εννοείτε αυτό!
Δώστου ένα δωμάτιο γιατί τέτοιο κλουβί που να το βαλεις
 
Νίκο ξεφύγεις λίγο.

Αν θέλεις κάποιος να σε πάρει στα σοβαρά μιλά για τον εαυτό σου πρώτα, τον λόγο που σε έκανε να επιλέξεις ένα τέτοιο πουλί, και τόν τρόπο που σκοπεύεις να το συντηρήσεις

Και Σεΐχης να ήσουν δεν θα συμφωνούσε κανένας με μια τέτοια αγορά, εάν δεν δόσης κάποιες πληροφορίες για εσένα, σε τι χέρια θα πέσει το ζωντανό δηλαδή.
[automerge]1572897343[/automerge]
Και δεν έχει να κάνει με το τι θέλεις εσύ ή εγώ, έχει να κάνει με το τι έχει ανάγκη το ζωντανό, και λέω ζωντανό και όχι πουλί, για να το επεκτείνω, γιατί μια στιγμιαία ανάγκη για εκδήλωση στοργής σε κάποιο ζώο, έκανε τους δρόμους γεμάτους με αδέσποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top