Ζητώ να μου χαρίσουν Ψάχνω για enroxyn tafarm στην Θεσσαλονίκη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης meniam
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

meniam

PB Member
Εγγραφή
28 Οκτ 2020
Μηνύματα
1.130
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σας παιδιά! Το μπατζι μου είναι άρρωστο και ο γιατρός μου έγραψε να πάρω το enroxyn της tafarm. επειδή δεν το βρήκα ξέρει κάποιος κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που να το έχει άμεσα διαθέσιμο ή υπάρχει κάποιος που έχει και θα μπορούσε να μου δώσει; είναι επείγον! Ευχαριστώ πολύ
 
Το site τους λέει ότι το έχουν διαθέσιμο, Προλαβαίνεις να τους τηλεφωνήσεις;
Καλλιπόλεως 7-9,
57200 Λαγκαδάς Θεσσαλονίκης
6946 669 088

 
@ianos το είδα το σάιτ αλλά είναι λίγο αρκετά μακριά και αν το παραγγείλω θέλει 4-6 μέρες παράδοση. Αν δεν βρεθεί κάτι άλλο θα πάω εκεί αλλά ιδανικά κάτι μέσα στην πόλη
 
Με γκουγκλαρισμα βρήκα αυτό

[automerge]1695663693[/automerge]
Μήπως το έχει το πετ σοπ που δουλεύει η @Irene chatzimichail ;
[automerge]1695664103[/automerge]
Εύχομαι σύντομα περαστικά του Μένια μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γεια σας παιδιά! Το μπατζι μου είναι άρρωστο και ο γιατρός μου έγραψε να πάρω το enroxyn της tafarm. επειδή δεν το βρήκα ξέρει κάποιος κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που να το έχει άμεσα διαθέσιμο ή υπάρχει κάποιος που έχει και θα μπορούσε να μου δώσει; είναι επείγον! Ευχαριστώ πολύ
ιδια δραστικη ουσια εχει με το baytril αν δεν κανω λαθος. Ρωτησε τον γιατρο σχετικα σε καθε περιπτωση
tafarm vs Bayer..
 
Αν και δεν βρήκα την Περίληψη Χαρακτηριστικών του Προϊόντος, για το enroxyn, φαίνεται ότι έχουν την ίδια δραστική ουσία μεν αλλά αυτό είναι 10%, ενώ το baytril είναι 0,5%, επομένως φαντάζομαι ότι θα χρειάζεται τροποποίηση της δόσης της δραστικής ουσίας. Αν βέβαια κι εφόσον η σύστασή του είναι αυτή που αναγράφεται στον 2ο σύνδεσμο.
 
Ρωτησε τον γιατρο σχετικα σε καθε περιπτωση
@ianos εξου και η προτροπη προς συνομιλια με τον θεραποντα . επισης αν θυμαμαι καλα το baytril 1 πατημα της αντλιας στα 100ml νερου και ετσι χορηγειται 1ml διαλύματος Baytril 0,5% πόσιμο διάλυμα περιέχει 5 mg εντροφλοξασίνης.

τωρα με τις 5 σταγονες του enroxyn στα 100ml νερου συγχωρεστε με δεν το εχω να σας πω mg. Αλλα οι πτηνιατροι γιατι υπαρχουν? 😀
[automerge]1695672534[/automerge]
και μην ξεχναμε το κατατοπιστικο site Με λεπτομερειες του σκευασματος

 
Back
Top