Γενικά Ψάχνω εδώ και χρόνια τον Μακάω παπαγάλο μου

Giorgos dimakis

PB New Member
Εγγραφή
26 Μαϊ 2022
Μηνύματα
26
Πόλη
Iλιον
Καλησπερα σε ολους σημερα ανακαλυψα το φορουμ. Ψαχνω εδω και πολλα χρονια τον παπαγαλο μου ο οποιος ειναι μακαω.Συνεχιζω να ελπιζω οτι καποιος τον εχει βρει και δεν ετυχε να δει οτι τον ψαχνουν.Οταν ειχε χαθει ο πατερας μου ειχε βαλει αφισες στην περιοχη καθως και στις γυρω περιοχες.Ξερω οτι η αναρτηση μου ειναι μια τρυπα στο νερο αλλα συνεχιζω να ελπιζω
 
@Giorgos dimakis Kαλησπέρα, λυπάμαι πολύ. Μπορούμε πάντα να βάλουμε αγγελία στην σελίδα στο facebook. Αν έχετε αριθμό δαχτυλιδιού θα ήταν καλύτερο, αλλά και μια φωτογραφία θα βοηθήσει πολυ. Δυστυχώς, επειδή το είδος είναι ακριβό, το πιο πιθανό ακόμα και να βρεθεί, ο ανρθωπος δεν θα το πει, αλλά ποτέ δεν ξ΄ρει κανείς.

Όσο περισσότερες λεπτομέρειες που αποδεικνύουν ότι ο παπαγάλος είναι δικός σας, τόσο το καλύτερο. Πχ όνομα, τσιπ, τι λέει κλπ.
 
@Nausicaa τον εχω χασει εδω και 13 χρονια απο τοτε εχω βαλει πολλες αγγελιες αλλα αναγκαστηκα να της σβησω επειδη με επαιρναν τηλεφωνο και κοροιδευαν τον αριθμο δαχτυλιδιου τον ειχα γραψει αλλα περνοντας τα χρονια και μετακομιζοντας σε νεο σπιτι χαθηκε
[automerge]1653559674[/automerge]
@Nausicaa τον ελεγαν ζιζου
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Giorgos dimakis Καταλαβαίνω, κάποιοι άνθρωποι είναι για τα σκουπίδια πραγματικά. Πέρυσι, κύριος στην Μύκονο έχασε/του έκλεψαν έναν γκαλά. Όλοι ξέρουν πού βρίσκεται ο παπαγαλος και ποιος τον έχει, αλλά δεν τον δίνει πίσω, μέχρι και κοροϊδευτικά μηνυματα του στέλνει το κ@θαρμα. Σε κάθε περιπτωση μπορούμε να φτιάξουμε ποστ που εξηγεί την κατάσταση, μήπως κάποιος είδε κάτι. Οι μακάω ζουν δεκάδες χρόνια, αν τον βρήκε κάποιος το πιο πιθανό να ζει. Τι χρώμα έχει, πόσων ετων ήταν τότε και σίγουρα είναι αγόρι?
 
@Nausicaa δεν ξερω αν ηταν σιγουρα αγορι ετσι μας ειχε πει η κτηνιατρος τοτε η οποια βεβαια δεν ηξερε και πολλα πραγματα για τους μακαω.Κυριαρχουσε το πρασινο πανω του και οταν χαθηκε ηταν 2.5 ετων
 
Back
Top