Γενικά Ψάχνω εκτροφέα parrotlet

Κι άλλο πουλί Γιώργο; Είσαι μαθητής αν δεν κάνω λάθος. Που θα βρεις το χρόνο να ασχολείσαι με το καθένα ειδικά όταν ξαναρχίσουν τα σχολεία και οι υποχρεώσεις; Το ρινγκνεκ σου θέλει αρκετή δουλειά για να ηρεμήσει.
 
Επισης το παροτλετ δεν ειναι το ποιο ευκολο πουλι σε συμπεριφορα συμφωνα με τους κατοχους! Μηπως να εβρισκες να δώσεις το ρινγκνεκ σου και αν θελεις τοσο πολυ να ασχοληθεις να ξεκινήσεις με ενα ημερο κοκατιλ; Το ρινγκνεκ δεν ειναι πουλι για αρχαριους και δεν βλεπω προκοπή να σου πω την αλήθεια!
Εγω που εχω τον μεγαλο του ξαδελφο τον Αλεξανδρινο τα βρισκω δυσκολα με τον αυταρχικό χαρακτηρα του! Νομιζω το να βρεις καποιον που να το φροντιζει ειναι το καλυτερο κ για τους δυο σας! Για σκεψου το! Βεβαια δεν ειναι η ποιο ευκολη ιδεα αλλα θα σε ξαλαφρωσει λιγο αν υλοποιηθεί
 
Αρχικά εγώ έχω ένα ήμερο κοκατιλ το οποίο είναι πανέμορφο και χαδιαρηκο. Τωρα που το σκέφτομαι το να το δώσω θα είναι και καλύτερα για αυτό αλλά και για έμενα. Αποφάσισα να το δώσω θα βάλω αγγελία εάν μπορεί κάποιος να το πάρει γιατί αυτό βασανίζεται εδώ με εμένα εσεις παιδια που λέτε να βάλω αγγελία
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ξεκινα απο εδω μεσα μιας κ υπαρχει γνωση και θεληση και βλεπεις! Μακαρι να βρεθει καποιος απο το φορουμ!
Δεν ξερω ποσο το πηρες αλλα σημασια εχει να παει σε καλα χερια, νομιζω κ εσυ θα τοθελες αυτο!
 
Back
Top