Αγορά Ψάχνω θηλυκό καναρίνι black red του 16

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billoss1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billoss1

PB Member
Εγγραφή
28 Φεβ 2016
Μηνύματα
616
Καλησπερα σε ολους...ψαχνω θυληκο καναρινι black red του 16 για να το παρω απο οκτωβρη... Αν εχεις καποιος ας μου πει... Περιοχη Αθηνα.. Ευχαριστώ...
 
Εχω αρσενικο black red intensive οποτε λογικα ψαχνω για χιονε... Εκτος αν κανω λαθος...
 
Εχω αρσενικο black red intensive οποτε λογικα ψαχνω για χιονε... Εκτος αν κανω λαθος...
Σωστά... Δεν κάνεις λάθος, αν και για τα συγκεκριμένα μπορεί να μην "ακολουθείται το παραπάνω".
 
Ναι αυτη ειναι η επιφυλαξη μου γτ σπανια εχω δει black red χιονε...:/
 
Δε νομίζω πως είναι κάτι σπάνιο...
Απλά σπάνια βρίσκεις πουλιά κοντά στα standards της ράτσας...
Εσύ το θέλεις εξεζητημένο για να συμμετέχεις με τους απογόνους του στις εκθέσεις ή κάτι πιο απλό?
 
Οχι οχι δεν θελω να συμμετεχω σε διαγωνισμους, απλα μου αρεσει πολυ αυτη η ρατσα... Βεβαια οσο πιο κοντα στα στανταρ της ρατσας τοσο καλυτερα καθως ειναι χρεος μας να κραταμε τα χαρακτηριστικα καθε ρατσας και οχι να τα εκφυλιζουμε. 🙂
 
Σωστά... Δεν κάνεις λάθος, αν και για τα συγκεκριμένα μπορεί να μην "ακολουθείται το παραπάνω".
Ναι αυτη ειναι η επιφυλαξη μου γτ σπανια εχω δει black red χιονε...:/

Παρακολουθώ την συζήτηση σας και για να διευκολύνω την αναζήτηση σας, αποφάσισα να ψάξω στο ίντερνετ για φωτογραφίες χιονέ μαυροκόκκινων καναρινιών που θέλει ο φίλος μας billoss1. Τελικά υπάρχουν και δεν είναι σπάνια πουλιά! Σας παραθέτω δύο φωτογραφίες. Στην πρώτη είναι ένα έντονο και στην δεύτερη ένα μη-έντονο(χιονέ).
skgi_1737550_23406.jpg


3187517923_1_2_DWQaVytw.jpg


Εφόσον μας γράφεις, λοιπόν ότι έχεις ήδη ένα έντονο αρσενικό, θα ψάξεις για ένα μη-έντονο(χιονέ) θηλυκό. Καλή συνέχεια και εύχομαι γρήγορα να βρεις αυτό που θες!
 
Φυσικά υπάρχουν...
Πολλά χρόνια εκτρέφω κι εγώ Black red καναρίνια
Καθόλου σπάνια πουλιά... Το αντίθετο μάλιστα
Σπάνιο είναι τα χιονέ να είναι όπως "πρέπει" (χωρίς λευκά φτερά)... αλλά ας μη χαλάμε την αγγελία
 
Back
Top