Φροντίδα Ψάχνω κατάλληλο κλουβί για 2 μονκ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Eugene21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Eugene21

PB New Member
Εγγραφή
24 Νοε 2022
Μηνύματα
80
Πόλη
Athens
Αγαπημένη μου παρέα καλημέρα!!!!

Βρέθηκα με δύο γλυκύτατα μονκ!!!! Ταϊσμένα με κρέμα αλλά αρκετό καιρό στο κλουβί και όσο να ναι είναι λίγο επιθετικά.


Τα προσέχω εδώ και δύο βδομάδες και απ ότι φαίνεται θα ξεμείνουν σε μένα. Αν ξεμείνουν το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να τα πάω στην Δουκάκη και μετά να τους πάρω ένα καινούργιο κλουβί.


Και αυτός είναι ο λόγος που κάνω το ποστ

Έχω αυτά τα δύο κατά νου!!!! Το ένα για το σπίτι το άλλο για το εξοχικό






Πριν κάνω την αγορά θα πάρω ένα τηλ για να μάθω και το διάκενο που έχουν τα κάγκελα μεταξύ τους.


Και επειδή όσο να ναι έχετε καλύτερη εμπειρία από μένα σε κλουβια, ή υπάρχει περίπτωση να βρω κάποιον που να έχει τα συγκεκριμένα θα ήθελα να μάθω αν είναι λειτουργικά


Σας ευχαριστώ γλυκά εκ των προτέρων,
Καλή ψήφο να έχουμε 😊
[automerge]1684652902[/automerge]
Screenshot_20230521_100722.webp
 
@Eugene21 εντάξει παρόλο που είμαι λάτρης των καναρινιών αυτά είναι καραμέλες σε συσκευασία πτηνού! Με το καλό να τα αποκτήσεις επίσημα!
Θυμάμαι πολύ καλές κριτικές σε αυτά τα χρήματα για κλουβί modana. Νομίζω ότι κάνουν για Μονκ.
https://www.parrotshop.de/en/bird/c...bird-cage-antik-antique-the-perfect-bird-home
[automerge]1684665025[/automerge]
Υπάρχει κ η επιλογή της Montana το Madeira I στα 200 ευρώ αλλά με μικρότερο μήκος. Κατάλληλο σίγουρα για ένα μόνκ, για δύο δεν ξέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αγαπημένη μου παρέα καλημέρα!!!!

Βρέθηκα με δύο γλυκύτατα μονκ!!!! Ταϊσμένα με κρέμα αλλά αρκετό καιρό στο κλουβί και όσο να ναι είναι λίγο επιθετικά.


Τα προσέχω εδώ και δύο βδομάδες και απ ότι φαίνεται θα ξεμείνουν σε μένα. Αν ξεμείνουν το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να τα πάω στην Δουκάκη και μετά να τους πάρω ένα καινούργιο κλουβί.


Και αυτός είναι ο λόγος που κάνω το ποστ

Έχω αυτά τα δύο κατά νου!!!! Το ένα για το σπίτι το άλλο για το εξοχικό






Πριν κάνω την αγορά θα πάρω ένα τηλ για να μάθω και το διάκενο που έχουν τα κάγκελα μεταξύ τους.


Και επειδή όσο να ναι έχετε καλύτερη εμπειρία από μένα σε κλουβια, ή υπάρχει περίπτωση να βρω κάποιον που να έχει τα συγκεκριμένα θα ήθελα να μάθω αν είναι λειτουργικά


Σας ευχαριστώ γλυκά εκ των προτέρων,
Καλή ψήφο να έχουμε 😊
[automerge]1684652902[/automerge]
View attachment 93964

καλησπέρα Ευγενία.

Λοιπόν, την πρώτη κλούβα, την είχα και ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημένος, ειδικά με τα λεφτά της, και την είχα για τον Αλεξανδρινό μου, οπότε για 2 quackers την θεωρώ οκ.

Σχετικά με την δεύτερη, την οποία έχω ακόμα στο εξοχικό κι εγώ σαν εφεδρική, θα σου πρότεινα με λιιιγα χρήματα παραπάνω (στην μετά έκπτωσης τιμή της) μπορείς να πάρεις αυτήν εδώ που πήρα πρόσφατα κι εγώ με την οποία κερδίζεις σχεδόν 10 πόντους στο μήκος, και σχεδόν 5 πόντους στο φάρδος.
 
@Eugene21 εντάξει παρόλο που είμαι λάτρης των καναρινιών αυτά είναι καραμέλες σε συσκευασία πτηνού! Με το καλό να τα αποκτήσεις επίσημα!
Θυμάμαι πολύ καλές κριτικές σε αυτά τα χρήματα για κλουβί modana. Νομίζω ότι κάνουν για Μονκ.
https://www.parrotshop.de/en/bird/c...bird-cage-antik-antique-the-perfect-bird-home
[automerge]1684665025[/automerge]
Υπάρχει κ η επιλογή της Montana το Madeira I στα 200 ευρώ αλλά με μικρότερο μήκος. Κατάλληλο σίγουρα για ένα μόνκ, για δύο δεν ξέρω.
Αυτό είναι απο τις καλύτερες επιλογές σου @Eugene21. Tα άλλα που προτάθηκαν μου φαίνονται μικρά για 2 πουλιά.
 
Back
Top