Αγορά Ψάχνω κοκατίλ σε μικρή ηλικία για αγορά - Θεσσαλονίκη

@Lefteris27 Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες:
Ημερο ή άγριο?
Αρσενικό ή θηλυκό?
Μωρό ή ενήλικο?
Πολύ καλά και ημέρα πουλάκια έχει ο @Geokilkis στην Θεσσαλονίκη. Εξαιρετικός εκτροφεας αν και καινούργιος σχετικά στο χόμπι και γνώσεις αγάπη και πάθος
 
Καλησπερα , θελω εδω και πολυ καιρο να παρω ενα κοκατιλ ή και δυο μαλιστα για να εχουν παρεα , κυριως μικρα !
 
Κλουβι εχω βεβαιως μεγαλο και ανετο ειδικα για παπαγαλακια , τροφες εχω ηδη των καναρινιων και θα συμπληρωσω οτι ακομαα χρειαζεται
 
@Ledagcc ευχαριστώ πολύ για πρόταση.
@Lefteris27 Δυστυχώς έχω μόνο ένα το οποίο απογαλακτιζεται σύντομα αλλά έχω ήδη 3 άτομα που περιμένουν στη σειρά, αν θα είναι διαθέσιμο..
Οποιαδήποτε απορία ευχαρίστως να συζητήσουμε.
Η περίοδος αυτή είναι ξεκούρασης και αναζωογόνησης για τα ζευγαρακια μου, ώστε να ανταπεξέλθουν στην ερχόμενη αναπαραγωγική περίοδο... Οπότε θα έχω μωράκια έτοιμα πιθανόν πριν τις γιορτές.
Μόνο τη κούκλα μου (green cheek conure) που έχω στις αγγελίες έχω διαθέσιμη.
 
Καλησπέρα και από έμενε Λευτέρη, πολύ όμορφα τα κοκατιλ και πολύ σωστή η σκέψη σου να ψάξεις κοκατιλ από εδώ από κάποιον εκτροφέα καθώς θα πάρεις ένα σωστά μεγαλωμένο πουλάκι και θα είσαι πιο σίγουρος για τις πληροφορίες που θα σου δώσουν για αυτό. Τώρα ως κάτοχος και καναρινιών και παπαγάλων θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι τα πουλιά αυτά δεν έχουμε καμία σχέση μεταξύ τους🙃 τρέφονται με διαφορετικές τροφές έχουν αλλαγές ανάγκες χώρου, θερμοκρασίας, διαδραστικού χρόνου μαζί σου και παιχνίδια. Επειδή βλέπω ότι δεν έχεις κάνει απαραίτητη έρευνα
τροφες εχω ηδη των καναρινιων
Θα έλεγα ότι καλό θα ήταν να διαβάσεις 1-2 βδομάδες πολύ καλά για τα συγκεκριμένα πουλάκια και μετά να προβείς σε αγορά. Και καλύτερα να ρωτήσεις για ότι απορία έχεις εδώ και όχι σε κάποιο πετ σοπ καθώς ή δεν ξέρουν ή λένε ψέματα για να πουλήσουν ( την έχω πατήσει αρκετές φορές όταν ήμουν νέα στο χώρο).
 
Back
Top