Αγορά Ψάχνω να αγοράσω σε μεταχειρισμένη ζευγαρώστρα 60cm

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης npp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

npp

PB New Member
Εγγραφή
16 Μαϊ 2023
Μηνύματα
16
Ψάχνω να αγοράσω
σε λογική τιμή ζευγαρώστρα μεταχειρισμένη 60+ cm πλάτους σε καλή κατάσταση. Δεκτές προσφορές από φίλους νοτίων προαστίων Αττικής
 
Συγνώμη φίλε μου όμως δεν ξέρω τι θα κερδίσεις από μια μεταχειρισμένη ζευγαρώστρα !!! Να στην έδιναν ο.κ , να ψάχνεις όμως εσύ τι θα κερδίσεις ; Καλή συνέχεια .
 
Καταρχάς δεν θέλω να μου την χαρίσουν θέλω να την αγοράσω. Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς όταν μου λες τί θα κερδίσω από μία μεταχειρισμένη ζευγαρώστρα. Προφανώς ότι κερδίζεις όταν αγοράζεις κάτι μεταχειρισμένο αλλά σε πολύ καλή κατάσταση ή ακόμη κάτι από δεύτερο χέρι αχρησιμοποίητο το οποίο για κάποιο λόγο δεν το χρειάζεται ο πωλητής του. Χρήματα. Όπως δεν καταλαβαίνω γιατί είναι οκ αν μου την χαρίσουν και όχι αν την πληρώσω
[automerge]1684443065[/automerge]
Καλή συνέχεια και σε εσένα. Το γράφω με νέο μήνυμα γιατί στο προηγούμενο μάλλον εξάντλησα τα αποδεκτά στοιχεία & δεν μπορούσα να συνεχίσω.
[automerge]1684443312[/automerge]
Το ενδιαφέρον μου για την ζευγαρώστρα συνεχίζει να υφίσταται.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@npp

πριν λιγες μερες ειχε κοινοποιηθει σε μια αλλη κουβεντα το παρακατω link.

https://www.petsupermarket.gr/kloyvi-dipli-zeyg-chorisma-58ch27ch39cm

Καλη τιμη για ολοκαινουριο προιον που δεν θα το περασεις απο 10 χερια καθαρισμα (σχημα λογου)

Ποσο περιμενεις πχ να την αγορασεις την μεταχειρισμενη?κατω απο 10 ευρω?
πιστευεις οτι θα ειναι σε καλη κατασταση και ο ιδιοκτητης την πουλαει για λιγα ευρω?
αν περιμενεις πανω απο 10 εισαι πολυ κοντα στα 19 της ολοκαινουργιας

Ρητορικα τα ερωτηματα.Το σκεπτικο μου προσπαθω να κανω κατανοητο. Σχεση value for money λεγεται. οσο πιο χαμηλα θα ειναι η τιμη για να σε συμφερει η μεταχειρισμενη τοσο κακη θα ειναι και η κατασταση της λεει η κοινη λογικη.
και μεταχειρισμενη πχ να βρεις σε πολυ καλη τιμη και σε super κατασταση πως θα ερθει στα χερια σου? Μηπως θα πρεπει να πας να την παραλαβεις ? μηπως το φθηνο θα σου βγει πιο ακριβο εν τελει?
Συγγνωμη αν σε κουρασα
 
19 σοβαρά τώρα? Καινούρια από πού? Γιατί η φθηνότερη αποδεκτής ποιότητας ανάλογων διαστάσεων έχει μίνιμουμ 35€. Κλουβοτεχνική ή donald στα 48 €.
Πού μπορώ να την βρω στην Αθήνα με 19€?
[automerge]1684444183[/automerge]
Επιπλέον το να την παραλάβω από την περιοχή μου νότια προάστια Αττικής δεν με επιβαρύνει καθόλου. Και αυτή που έχω ο ίδιος την έφερα από το pet shop.
[automerge]1684444369[/automerge]
Τέλος δεν σου έχει τύχει να έχεις στα χέρια σου κάτι που για οποιοδήποτε λόγο δεν πρόλαβες να χρησιμοποιήσεις & θέλεις να το δώσεις?
Εν κατακλείδι μία αγγελία έβαλα μην το κάνουμε μεσανατολικό.
Εάν κάποιος έχει καλώς εάν όχι κάλιστα!!
[automerge]1684444952[/automerge]
Φίλε δεν είχα δει το link που μου έστειλες. Θα προσπαθήσω να την αγοράσω από εκεί εάν είναι ακόμα διαθέσιμη. Όπως βλέπεις όμως είναι σε προσφορά -40%. Αρχική τιμή αυτή που σου είχα πει μίνιμουμ.
Καλό βράδυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
είναι σε προσφορά -40%
αν δεν ειχε νοημα σαν προσφορα και σε συγκριση παντα με το να παρεις να καθαριζεις να απολυμαινεις και να κουβαλας απο καπου πιθανοτατα μακρυτερα απο το πετ σοπ της γειτονιας σου δεν θα την ανεφερα..

αλλα παντα στην αγορα βρισκεις προσφορες αν ψαξεις λιγο

 
Το pet supermarket έχει δωρεάν μεταφορικά με δικά του οχήματα σε όλη την Αττική.
Απλά κανεις την αγορά και την επόμενη στο φέρνουν στην πορτα σου. Σε μένα τουλάχιστον έτσι έγινε. Επίσης είναι ανοιχτά και κάποιες κυριακές αν θες να αποφύγεις την κίνηση.
 
@npp

πριν λιγες μερες ειχε κοινοποιηθει σε μια αλλη κουβεντα το παρακατω link.

https://www.petsupermarket.gr/kloyvi-dipli-zeyg-chorisma-58ch27ch39cm

Καλη τιμη για ολοκαινουριο προιον που δεν θα το περασεις απο 10 χερια καθαρισμα (σχημα λογου)

Ποσο περιμενεις πχ να την αγορασεις την μεταχειρισμενη?κατω απο 10 ευρω?
πιστευεις οτι θα ειναι σε καλη κατασταση και ο ιδιοκτητης την πουλαει για λιγα ευρω?
αν περιμενεις πανω απο 10 εισαι πολυ κοντα στα 19 της ολοκαινουργιας

Ρητορικα τα ερωτηματα.Το σκεπτικο μου προσπαθω να κανω κατανοητο. Σχεση value for money λεγεται. οσο πιο χαμηλα θα ειναι η τιμη για να σε συμφερει η μεταχειρισμενη τοσο κακη θα ειναι και η κατασταση της λεει η κοινη λογικη.
και μεταχειρισμενη πχ να βρεις σε πολυ καλη τιμη και σε super κατασταση πως θα ερθει στα χερια σου? Μηπως θα πρεπει να πας να την παραλαβεις ? μηπως το φθηνο θα σου βγει πιο ακριβο εν τελει?
Συγγνωμη αν σε κουρασα
19 που έχει?
 
@kostellou Elen καλημέρα Στο δικό μου μύνημα που παρέθεσες υπάρχει το link. Η συζήτηση είναι κάποιους μήνες πίσω αλλά το περιεχόμενο link ισχύει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
@kostellou Elen καλημέρα Στο δικό μου μύνημα που παρέθεσες υπάρχει το link. Η συζήτηση είναι κάποιους μήνες πίσω αλλά το περιεχόμενο link ισχύει.
Καλημέρα ναι το είδα μετά την ερώτηση ευχαριστώ
 
Back
Top