Αγορά Ψάχνω να αγοράσω parrotlet

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Filiw
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Filiw

PB New Member
Εγγραφή
26 Σεπ 2019
Μηνύματα
185
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγορασω parrotlet ..
Θα ήθελα να ρωτήσω σε τι τιμές θα βρω πάνω κάτω. Γιατι δε γνωριζω.. Και αν μπορώ να βρω απο κάποιον εκτροφέα.
Ενδιαφέρομαι για νεαρό parrotlet 2-3 μηνών.
Είμαι στη Θεσσαλονίκη.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
 
Φιλιω την τιμή την καθορίζει ο κάθε εκτροφεα υπολόγισε από 60 μέχρι 120
Παίζει ρόλο κ το χρώμα κ άλλα χαρακτήρα που δεν γνωρίζω στο φόρουμ υπάρχουν εκτροφείς παροτλετ όπως ο @jk1980 αλλά νομίζω κ άλλοι που θα σου πουν την γνώμη τους κ αν έχουν επίσης
 
Φιλιω την τιμή την καθορίζει ο κάθε εκτροφεα υπολόγισε από 60 μέχρι 120
Παίζει ρόλο κ το χρώμα κ άλλα χαρακτήρα που δεν γνωρίζω στο φόρουμ υπάρχουν εκτροφείς παροτλετ όπως ο jk1980 αλλά νομίζω κ άλλοι που θα σου πουν την γνώμη τους κ αν έχουν επίσης
Ναι απ' ότι έψαξα κάτι λίγα, παίζει ρόλο κ το χρώμα..σωστά..Ωραία! Ευχαριστώ για την ενημέρωση!
[automerge]1569486044[/automerge]
Φιλιώ θα σου παραθέσω αυτό που έγραψε ο jk1980 και θεωρώ ότι είναι χρυσός κανόνας.
Οκ ! Το διάβασα! Τα λέει πολύ σωστά όντως!
Σ'ευχαριστώ!
 
Νομίζω ότι η Εύα @eva vrs ζει στη Θεσσαλονίκη και έχει πάρει πάροτλετ. Ίσως και να έχει ψάξει στην περιοχή και να ξέρει να σε παραπέμψει σε κάποιον αξιόπιστο εκτροφέα της περιοχής.
 
Νομίζω ότι η Εύα @eva vrs ζει στη Θεσσαλονίκη και έχει πάρει πάροτλετ. Ίσως και να έχει ψάξει στην περιοχή και να ξέρει να σε παραπέμψει σε κάποιον αξιόπιστο εκτροφέα της περιοχής.
[automerge]1569489199[/automerge]
Ααα μάλιστα, ωραία, θα το ψάξω! Ευχαριστώ πολύ!
 
Καλησπέρα Φιλιω! Εγώ τα Parrotlet μου, τα αγόρασα από τον Κώστα! https://www.facebook.com/profile.php?id=100006842179374 Υγιέστατα και ταισμενα στο χέρι! Δεν ξέρω αν έχει τώρα αλλά καλό θα ήταν να περιμένεις και να πάρεις κ εσύ από αυτόν... Μην βιαστείς να πάρεις από κάποιον που δεν ξέρεις.
Καλή συνέχεια 🌷
 
Καλησπέρα Φιλιω! Εγώ τα Parrotlet μου, τα αγόρασα από τον Κώστα! https://www.facebook.com/profile.php?id=100006842179374 Υγιέστατα και ταισμενα στο χέρι! Δεν ξέρω αν έχει τώρα αλλά καλό θα ήταν να περιμένεις και να πάρεις κ εσύ από αυτόν... Μην βιαστείς να πάρεις από κάποιον που δεν ξέρεις.
Καλή συνέχεια 🌷
Ευχαριστώ πολύ που με κατατοπιζετε γιατί η αλήθεια είναι πως είναι δυσεύρετα από εκτροφέα στη Θεσσαλονίκη! Όχι,θα προσπαθήσω να μη βιαστώ ! Καλή συνέχεια και σε εσας..🌼😊
 
Επειδή μίλησα με τον εκτροφέα που με παρέπεμψε η @Eua vrs και την ευχαριστω αλλά δυστυχώς τον πέτυχα σε φάση που δε θα έχει σύντομα πουλάκια parrotlet , αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάποιον καλό εκτροφέα στη Θεσσαλονίκη σε parrotlet ,θα χαιρόμουν πολύ να μου τον προτείνει.
Είναι λίγο δυσεύρετα δυστυχώς απ' ότι κατάλαβα.. Και δε θέλω να βιαστω απ' την λαχτάρα μου να αποκτήσω ένα κ να τρεξω σε petshop.😋
 
Επειδή μίλησα με τον εκτροφέα που με παρέπεμψε η @Eua vrs και την ευχαριστω αλλά δυστυχώς τον πέτυχα σε φάση που δε θα έχει σύντομα πουλάκια parrotlet , αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάποιον καλό εκτροφέα στη Θεσσαλονίκη σε parrotlet ,θα χαιρόμουν πολύ να μου τον προτείνει.
Είναι λίγο δυσεύρετα δυστυχώς απ' ότι κατάλαβα.. Και δε θέλω να βιαστω απ' την λαχτάρα μου να αποκτήσω ένα κ να τρεξω σε petshop.😋
Όχι να μην βιαστείς για να μην την πατήσεις...
Και αυτό στο λέω φιλικά... Προτού πάρω Parrotlet από τον Κώστα... Ειχα πάρει ένα αρσενικό από έναν εκτροφεα...
Το καημένο ήταν άρρωστο και στο τέλος μου πέθανε...
Αν δεν είχαμε βιαστεί τότε θα είχα γλιτώσει από την στεναχώρια...
Τρισιμιση μήνες περίμενα για την απόκτηση των καινούριων μου parrotlet... Έκανα πως και πως...
Γιαυτό σου προτείνω να κάνεις υπομονή...
Μην αγοράσεις από πετ σοπ... Δεν ξέρεις πως θα σου βγει το πουλάκι...
Εκτός αν βρεις κάποιον με καλές συστάσεις...
Εγώ δυστυχώς δεν γνωρίζω άλλον στην πόλη μας...
 
@eva vrs, Συμφωνώ σε αυτά που μου λέτε και ευχαριστώ πολύ που μου τον πρότεινατε.
Είναι πολύ άσχημο να χάνεις έτσι πουλάκι.☹

Απλά δυστυχώς τον πέτυχα σε περίεργο διάστημα που δε ξέρει καθόλου μα καθόλου ποτέ θα έχει ξανά parrotlet.
Ανέφερα το διαστημα δύο μηνών κ ότι θα έκανα υπομονή αλλα μου είπε ο ότι δε ξέρει καθόλου γιατί υπάρχει περίπτωση ούτε σε δύο μηνες αλλά για πολύ παραπανω..
Δε θέλω να περιμένω κ ένα εξάμηνο μετά.
Παρα είναι πολύ.
Η αλήθεια είναι πως έχω κάποιον και από πετ σοπ από που είχα πάρει το budgie μου που είναι πολύ καθαρό και προσεγμένο σαν πετ σοπ κ ο κύριος που το έχει δεν είναι ο κλασσικός που θέλει απλά να πουλήσει.
Απλά αυτή τη φορά ήθελα εκτροφέα.

Οπότε θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει κάποιον άλλον έμπιστο εκτροφέα στη Θεσσαλονίκη να μου στείλει.
 
Φιλιω το ποστ που ειχα γραψει το εχεις δει υποθετω; γιατι χαθηκανν καποια μνμ λογω τεχνικων θεματων!
Το είδα ναι! Αν γίνεται να ξαναστείλεις το προφίλ γιατί χάθηκε.. Και τα εψανχα χθες και λεω τι έγινε.
Έχασα και το μνμ με το τηλέφωνο που μου έδωσε η Σίσσυ.
 
Το είδα ναι! Αν γίνεται να ξαναστείλεις το προφίλ γιατί χάθηκε.. Και τα εψανχα χθες και λεω τι έγινε.
Έχασα και το μνμ με το τηλέφωνο που μου έδωσε η Σίσσυ.
facebook.com/mixpad
 
@Filiw καλησπέρα και χρόνια πολλά! Πέρασε καιρός αλλά είπα να ρωτήσω αν τελικά βγάλατε άκρη. Ψάχνω και εγώ να αποκτήσω ένα παπαγαλάκι από περιοχή Θεσσαλονίκης και δυσκολεύομαι λιγο...
[automerge]1620000843[/automerge]
@Omorfoulis καλησπέρα και χρόνια πολλά... Έχει περάσει καιρός από αυτό το ποστ, απλά ήθελα να ρωτήσω αν ο κύριος αυτός είναι στην περιοχή Θεσσαλονίκης .. ψάχνω να αγοράσω ένα παπαγαλάκι και θα ήθελα να είναι ήρεμο από κάποιον εκτροφέα.
 
@Konfly Καλησπέρα ,χρόνια πολλά!
Ναι είχα βρει παπαγαλακι παροτλετ αλλά όχι από τον εκτροφέα γιατι εκείνο το διάστημα ήτανε σε φαση μετακόμισης και δεν ήξερε καν ποτέ θα ξαναεχει μωράκια.. Τελικά τον δικό μου τον απέκτησα από ένα πετ σοπ που τον έβλεπα μόνο του για πόσο καιρό ( ολόκληρη ιστορία) Δε γνωριζω να σας παραπέμψω κάπου δυστυχώς. Εύχομαι να βρείτε σύντομα. :)
 
Back
Top