Αγορά Ψάχνω Cockatiel για αγορά

Maria Κaragouni

PB New Member
Εγγραφή
4 Απρ 2020
Μηνύματα
7
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σας ψάχνω για cockatiel και έχω βρει από μια αγγελία λέει ότι τα εκτρέφει αυτός, ότι είναι ταϊσμενα στο χέρι και είναι καθαρόαιμα. Και αυτό που παραξένεψε είναι ότι τα δίνει 20€ μου φένεται υπερβολικά χαμηλή τιμή για ταϊσμενα στο χέρι. Θέλω την γνώμη σας 🙂. Επίσης θέλω να μου πείτε πού μπορώ να βρω cockatiel
 
Καλησπέρα κ μένα μου κάνει εντύπωση η τιμή διότι το δικό μου 2 μηνών το πήρα 60€ ταισμενο-ήμερο. Την αγγελία τη βρήκες στο χρυσό οδηγό Στο φβ; Είδες τον άνθρωπο που διαχειρίζεται τη σελίδα; Ήρθες σε επικοινωνία μαζί του; Συγγνώμη που ρωτάω πολλά αλλα υπάρχουν πολλοί εκεί έξω που υπόσχονται αλλά κ σου δίνουν αλλά. Στο Φόρουμ υπάρχουν πολύ αξιόλογοι εκτροφείς κοκατιλ !
 
Γεια σας ψάχνω για cockatiel και έχω βρει από μια αγγελία λέει ότι τα εκτρέφει αυτός, ότι είναι ταϊσμενα στο χέρι και είναι καθαρόαιμα. Και αυτό που παραξένεψε είναι ότι τα δίνει 20€ μου φένεται υπερβολικά χαμηλή τιμή για ταϊσμενα στο χέρι. Θέλω την γνώμη σας 🙂. Επίσης θέλω να μου πείτε πού μπορώ να βρω cockatiel

20 ταισμενο στο χερι... Ουτε με σφαιρες!
Αν σωστο πουλακι μιλα με τον Ζαχαρια @zack27 , αν σου βρει τροπο αποστολης θα μεινεις απολυτως ευχαριστημενη.
 
ότι είναι ταϊσμενα στο χέρι και είναι καθαρόαιμα.

Αμα σου τα διαφήμισε και ως "καθαρόαιμα" επι λέξη μείνε μακριά. Όλα τα κοκατίλ είναι καθαρόαιμα, δεν υπάρχουν ημίαιμα. Ο όρος δεν είναι καν δόκιμος. Η καθαροαιμία αναφέρεται σε φυλές ειδών κι όχι σε είδη.
 
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια σας 🙂.
[automerge]1586029263[/automerge]
20 ταισμενο στο χερι... Ουτε με σφαιρες!
Αν σωστο πουλακι μιλα με τον Ζαχαρια @zack27 , αν σου βρει τροπο αποστολης θα μεινεις απολυτως ευχαριστημενη.
Ευχαριστώ 🙂
 
Καλησπέρα και από εμένα, εμένα το πουλάκι μου το έκαναν δώρο και τον έδωσαν στον φίλο μου (που δεν έχει γνώσεις από πτηνά)80 ευρώ ήμερος αλλά μόνο ήμερος δεν είναι, επίσης να σου πω ότι μου τον έδωσε για 4 μηνών κ ήταν τουλάχιστον 8 με ψαλιδισμενα φτερά ενώ εκείνος μου έλεγε ότι θα πρέπει να περάσει η πρώτη του πτεροροια για να τα κοψουμε. Προφανώς ήθελε να τον ξεφορτωθεί ο υποτίθεται εκτροφεας.
Θέλω να πω με λίγα λόγια ότι καλό θα ήταν να ξέρουμε τον εκτροφέα η να μας τον έχει συστήσει κάποιος έμπιστος για να ξέρουμε κ τι πουλάκι παίρνουμε
 
Back
Top