Γενικά Ψαχνω για ζακο, λετε καλυτερα να παρω μωρο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ntiko
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ntiko

PB Member
Εγγραφή
1 Φεβ 2009
Μηνύματα
106
Πόλη
Λάρισα
καλησπερα σας, ειμαι νεο μελος στην παρεα σας κ δεν το κατεχω καλα το internet, ειμαι απο Λαρισα κ ψαχνω για ζακο. Εχω ηδη παπαγαλο, μια ροζελα crimson κ εχω κ μερικα αλλα πουλακια, καναρινι, καρδερινα, κοκκινολαιμη, παπαδιτσα, κοκκινοκωλο κ ενα πλακωτηρι. Βρηκα 2-3 εκτροφεις στο internet κ μου λενε πως εχουν γυρω στο χιλιαρικο τα μωρα. Εσεις τι λετε, καλυτερα μωρο; Εγω τα φοβαμε λογω μεγαλης θνησιμοτητας. Ευχαριστώ Κωστας α κ καλως σας βρηκα!
 
Mωρό είναι πολύ καλύτερα.. Αν και είναι ακριβότερο.. Αλλά αξίζει
 
Κωστα ειδα εχεις ζακο, μωρο τον πηρες; Εμενα μου λενε να τον παρω 40-60 ημερων. Δεν ειναι επικινδυνο να πεθανει τοσο μικρο;θελει μου ειπαν ταισμα με κρεμα μεχρι να ξεκοπει
 
5 Μηνών ήταν φίλε.. Μόλις σταμάτησε σχεδόν το μπιμπερο.. Τώρα είναι 7 ! Και περνάμε θαυμάσια!
 
Το καλύτερο είναι μωρό ταϊσμένο στο χέρι και απογαλακτισμένο, να τρώει μόνο του δηλαδή. Εκτός αν είχες ανάλογη εμπειρία και στο παρελθόν.
 
Σας ευχαριστω για την βοηθεια, απλα οι εκτροφεις μου τον δινουν πολυ μικρο(2 μηνων)κ φοβαμε, δεν ειχα αναλογη εμπειρια ποτε, αν ετρωγε μονος του θα ηταν αλλιως
 
Γιατί δεν τους ζητάς να στον μεγαλώσουν μέχρι 4 μήνων ας πούμε και να τον πάρεις μετά; Σίγουρα, αν είναι σωστοί επαγγελματίες και προπάντων σωστοί εκτροφείς θα καταλάβουν τις ανησυχίες και την απειρία σου και από μόνοι θα πρέπει να το δεχθούν. Εμένα τον δικό μου τον κράτησε η εκτροφέας πάνω από μήνα επειδή δεν μπορούσα λόγο μετακόμισης να πάρω το μικρό και είχε κόψει και την κρέμα.
 
Εφη εμεινες ευχαριστημενη απο την εκροφεα;ζακο εχει ξερεις;βρηκα καποιους κ ψαχνω κ αλλους,θελω να ειμαι σιγουρος προτου καταληξω σε καποιον. Ειναι πολλα τα λεφτα για ζακο κ δεν ειμαστε για πειραματα
 
Δυστυχώς δεν εκτρέφει πια η συγκεκριμένη... Ήταν πάρα πολύ καλή στη δουλειά της όμως. Για κοίτα εδώ:
tropicalbirdfarm.gr είναι φίλος της πολύ καλός και εφόσον μου τον πρότεινε η ίδια, εγώ τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια!
 
Back
Top