Ζητώ να μου χαρίσουν Ψαχνω να βρω καναρινακι

love...birds

PB New Member
Εγγραφή
8 Φεβ 2015
Μηνύματα
16
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας...
Ψαχνω να βρω καναρινακι. Υπαρχει χωρος και θα ηθελα μονο να ακουω την φωνουλα του. Δεν με ενδιαφέρει καθολου το χρώμα και η ρασα.
Το μόνο για το οποιο μπορώ να σας διαβεβαιωσω είναι οτι θα μεγαλώσει με πολύ αγάπη...
 
Τι όμορφα λόγια! Υπομονή και είμαι σίγουρη πως κάποιος θα σου χαρίσει! 😉 Εύχομαι να βρεις ένα φτερωτό φιλαράκι να σου κρατάει συντροφιά!

*Αν θες γράψε στο προφίλ σου το όνομα σου, ώστε να μπορούμε να συζητάμε!
 
εγώ μπορώ να σου χαρίσω όχι τώρα απο την νέα φούρνια. Αλλά θέλω πρώτα ν μου πεις το μέρος και την συνθήκες διαβίωσης,Η Αλικη ας πούμε που ξέρω ότι τα πουλάκια θ έιναι βασιλιάδες θα έχει αυτά που θα ζητήσει..
 
εγώ μπορώ να σου χαρίσω όχι τώρα απο την νέα φούρνια. Αλλά θέλω πρώτα ν μου πεις το μέρος και την συνθήκες διαβίωσης,Η Αλικη ας πούμε που ξέρω ότι τα πουλάκια θ έιναι βασιλιάδες θα έχει αυτά που θα ζητήσει..
Γειά σου Παναγιώτη
Ευχαριστώ για την απάντηση και για την καλή σου πρόθεση.
Μένω Αθήνα. Ο χώρος που έχω υπόψιν για το πουλάκι είναι σε μπαλκόνι το οποίο καλύπτεται με τέντες. Έτσι παρόλο που είναι φωτεινό γενικά σημείο το προστατεύω από αέρα και από επιδρομές άλλων πουλιών.
Το κλουβί είναι ευρύχωρο. Βασικά είναι για 2. Την τροφή του θα την αγοράζω από εκεί που ψωνίζω για το γατάκι μου επειδή είναι άνθρωπος εμπιστοσύνης και βασικά είναι ένα φιλοζωικό petshop που το ξέρω χρόνια...
Δεν ξέρω εάν σε κάλυψα... Ευχαριστώ και πάλι για την πρόθεσή σου.
 
Ασφαλώς με κάλυψες, θα μάθεις και περισσότερα με την διαμονή σου εδώ εγώ θα ανέβω Αθήνα μόλις έχω τα μικρά. Γιατί πρέπει να δώσω κάποια που έχω τάξει.. Οπότε αν κάνεις υπομονή θα ανεβάσω εδώ φώτο μα διαλέξεις ένα Πουλάκι... Που είναι δικό σου.. Υπομονή μόνο.
 
Ασφαλώς με κάλυψες, θα μάθεις και περισσότερα με την διαμονή σου εδώ εγώ θα ανέβω Αθήνα μόλις έχω τα μικρά. Γιατί πρέπει να δώσω κάποια που έχω τάξει.. Οπότε αν κάνεις υπομονή θα ανεβάσω εδώ φώτο μα διαλέξεις ένα Πουλάκι... Που είναι δικό σου.. Υπομονή μόνο.
Ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη. Για εμένα προσωπικά δεν χρειάζεται να μπαίνεις σε κόπο να ανεβάζεις φωτογραφίες για να επιλέξω κάποιο. Μπορείς και εσύ να επιλέξεις όποιο θέλεις. Μου αρκεί να μου το χαρίσεις από την ψυχή σου, με αγάπη... Και πάλι ευχαριστώ

Μόνο προσοχή με το γατάκι έτσι; Μην πηγαίνει κοντά στο κλουβάκι, θα έχουμε άλλα! 😛 (πλακίτσα!)
Μακάρι να ήταν λίγο πιο δυναμική η γατούλα μου αλλά ένα θα σου πω...όταν παίζουμε με ένα λούτρινο ποντικάκι αυτή αντί να το κυνηγήσει πάει και κρύβεται! Πολύ φοβιτσιάρα μου βγήκε!
 
Back
Top