Αναπαραγωγή Ψείρες στην φωλιά, στο κάτω μέρος της τσόχας

NikosPap2

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2022
Μηνύματα
30
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημέρα σας! Χθες τα μικρά μου έκλεισαν εβδομάδα και πήγα να τα αλλάξω τσόχα. Μόλις την σήκωσα παρατήρησα ότι στο κάτω μέρος της τσόχας υπήρχαν ψείρες. Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί έριχνα σκόνη για ψείρες. Έβαλα καινούργια φωλιά για να είμαι σίγουρος και καινούργια τσόχα. Έριξα ξανά σκόνη. Τι άλλο να κάνω;
 
Τι άλλο να κάνω;
Πάρε αυτό
ψέκασε τα πάντα πουλιά κλουβί σκεύη και την περιοχή γύρω από το κλουβί.
 
...έκλεισαν εβδομάδα και πήγα να τα αλλάξω τσόχα.

Κακώς έχεις μικρά μιας εβδομάδας τέτοια εποχή, και εγώ έχω γιατί μου ξέφυγαν της διαχείρισής μου, αλλά το "σωστό" να λέγεται...
Γιατί να αλλάξεις τσόχα στην πρώτη εβδομάδα είναι πολύ νωρίς...
Προσωπικά βγάζω και πετάω το νήμα για να κερδίσω καθαριότητα και χώρο τη δεύτερη εβδομάδα, τσόχα ποτέ...
 
Κακώς έχεις μικρά μιας εβδομάδας τέτοια εποχή, και εγώ έχω γιατί μου ξέφυγαν της διαχείρισής μου, αλλά το "σωστό" να λέγεται...
Γιατί να αλλάξεις τσόχα στην πρώτη εβδομάδα είναι πολύ νωρίς...
Προσωπικά βγάζω και πετάω το νήμα για να κερδίσω καθαριότητα και χώρο τη δεύτερη εβδομάδα, τσόχα ποτέ...
Το νήμα πήγα να αφαιρέσω και είδα τις ψείρες στην τσόχα. Επίσης κάνω εσωτερική εκτροφή και πάντα ξεκινάω αργότερα.
 
Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί έριχνα σκόνη για ψείρες.

Τι καλά θα ήμασταν αν αυτό ήταν αρκετό...
Εδώ και πολλά χρόνια δεν είναι και πρέπει να συνοδεύεται και από άλλα σκευάσματα... βλ. ELECTOR
[automerge]1655285937[/automerge]
Επίσης κάνω εσωτερική εκτροφή και πάντα ξεκινάω αργότερα.

Νωρίτερα να το καταλάβω αλλά αργότερα γιατί;
Ένας λόγος που έχεις πρόβλημα...
[automerge]1655286144[/automerge]
Έβαλα καινούργια φωλιά για να είμαι σίγουρος και καινούργια τσόχα. Έριξα ξανά σκόνη. Τι άλλο να κάνω;

Ρισκάρεις αρκετά...
Ραντίζεις τα πάντα όλα με ELECTOR και όλα θα πάνε καλά...
 
Νωρίτερα να το καταλάβω αλλά αργότερα γιατί;
Ένας λόγος που έχεις πρόβλημα...
Τότε ξεκινάνε χωρίς να το επιδιώκω. Καμία βοήθεια για το πρόβλημα; ψεκασμός με ELECTOR;
 
Back
Top