Γενικά Ωρες υπνου για μικρά cockatiel

thanasis76

PB Member
Εγγραφή
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
213
Πόλη
Ερμούπολη
καλησπερα! Οπως ξερετε ηρθαν τα cockatiel μου!
τωρα που ειναι πολυ μικρα εχουν αναγκη απο περισσοτερο υπνο απο οτι οταν μεγαλωσουν;
ειναι οπως και τα δικα μας μωρα; 😕
 
Θαναση ειναι πουλια που εχουν βγει απο τη φωλια και σαν ειδος ενηλικιωνονται στο ενα με εναμιση ετος περιπου. Ισως κοιμουνται λιγο παραπανω επειδη ειναι νεαρα στην ηλικια αλλα οχι τιποτα υπερβολικο. Κανενας υπνακος στη διαρκεια της ημερας ειναι φυσιολογικος. Και οταν ο καιρος ειναι ετσι οπως τωρα τα προδιαθετει κι αυτα λιγο παραπανω για υπνο. :D Τα δικα σου εχουνε κανει και τοσο ταξιδι... αρα λογικο αν κοιμουνται λιγο παραπανω τις πρωτες 1-2 ημερες. Μολις εγκλιματιστουν κανονικα τοτε θα δεις τον πραγματικο τους εαυτο! 😉 Ενα δεκαωρο σταθερα σε ησυχο δωματιο ειναι νομιζω μια χαρα! Επειδη εινα κοκατιλακια εχε το νου σου μηπως τρομαζουνε το βραδυ και χρειαστουνε φωτακι νυχτος!
 
απο υσηχια το βραδυ εχουν μια χαρα... Απο φωτακι αναβει ενα μικρο στο ενυδρειο που εχω στο σαλωνι οποτε δεν νομιζω να φοβουντε...
απλα ρωτησα γιατι ενω ολη μερα μιλουσαν και εκαναν πεταγματα τωρα καθονται πολυ ηρεμα και το ενα που και που κλεινουν τα ματακια του...
 
απο υσηχια το βραδυ εχουν μια χαρα... Απο φωτακι αναβει ενα μικρο στο ενυδρειο που εχω στο σαλωνι οποτε δεν νομιζω να φοβουντε...
απλα ρωτησα γιατι ενω ολη μερα μιλουσαν και εκαναν πεταγματα τωρα καθονται πολυ ηρεμα και το ενα που και που κλεινουν τα ματακια του...

Μετά απο τόσα πετάγματα κουράστηκαν φυσιολογικό είναι.
 
απο υσηχια το βραδυ εχουν μια χαρα... Απο φωτακι αναβει ενα μικρο στο ενυδρειο που εχω στο σαλωνι οποτε δεν νομιζω να φοβουντε...
απλα ρωτησα γιατι ενω ολη μερα μιλουσαν και εκαναν πεταγματα τωρα καθονται πολυ ηρεμα και το ενα που και που κλεινουν τα ματακια του...


Δε νομιζω να υπαρχει λογος ανησυχιας! 😉 Και το φωτακι του ενυδρειου μια χαρα ακουγεται σαν ιδεα!
 
σας ευχαριστω πολυ! απλα μολις τα εκανα μελη στην οικογενεια και δεν ξερω ακομα τις συνηθιες τους... :D
 
Back
Top