Αναπαραγωγή απορια - 2η φωλια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ART_NIKO
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ART_NIKO

PB New Member
Εγγραφή
15 Μαρ 2007
Μηνύματα
10
Πόλη
Αθήνα
γεια σας παιδια! Πως ειστε;εγω παλι ειμαι πολυ καλα μιας και τα μικρα που σας ειχα πει σε προυγουμενο μυνημα μου ειναι μια χαρα... εβγαλαν ειδη πουπουλακια-φτερα χε χε πορτοκαλι... 1αποριες... εχουν περασει 13 μερες απο την γεννηση ο αρσενικος τα ταιζει ακομα πρεπει να τον μεταφερο απο το κλουβι σε καποια στιγμη για να μην ζευγαρωσει ξανα με την καναρα η δεν χρειαζετε; 2 απορια... Οι εκτροφεις καναρινιων πουλανε καναρινια; δεν ξερω πως τους βρισκεις αυτους τους ανθρωπουσ; Ενδιαφερομαι να αγορασω αλλο ενα ζευγαρι καναρινιων αλλα δεν θελω να καταλιξω στην οδο Αθήνας... αν καποιος ξερει καπου περιμενω με αγωνια.. ευχαριστω πολυ πολυ...
 
- Ελα Νίκο καλημέρα.
Σε λίγες μέρες οι νεοσσοί θα "βγούν στο κλαρί" και η κανάρα σου θα ετοιμάζεται για καινούργια γέννα.Αν είχαν πολλές επαφές με τον κάναρο, κατα πάσαν.. Βεβαιότητα,
τα επόμενα αυγά είναι ήδη γονιμοποιημένα.Αν δεν θέλεις άλλες γέννες,
(μετά την δεύτερη) οταν οι νεοσσοί,
γίνουν 20 ημερών, βάλτους σε άλλο κλουβί μαζι με τον πατέρα τους για 15-20 μέρες.
Την κανάρα, άστην μόνη της, να μεγαλώσει την δεύτερη φουρνιά.
-Ολοι οι σύλλογοι έχουν μέλη εκτροφείς,ρίξε μια ματιά (ιντερνετική) εκεί,
και θα βρεις.
https://alop.gr/php//index.php
αυτό για αρχή.
 
2η φωλια

καλημερα παιδια!15 μερες μετα την εκκολαψη των μικρων μου καναρινιων παρακαλω (χρωματος σχεδον ροζ) η καναρα φτιαχνει καινουργια φωλια με τα απαραιτητα που της εβαλα.. ελπιζω ολα να πανε καλα... Οποτε τωρα παω για νεα πολυτεκνη (πολυπουλη) οικογενια χε χε.. στην απαντηση που εδωσες mgerom αν καταλαβα καλα μολις κανει τα αυγα της 2 γεννας παιρνω τους νεοσσους της πρωτης γεννας και πατερα και αφηνω μονη την καναρα να κλωσαει τα καινουργια αυγα(2 γεννα). Γαι να μην εχω και 3 γεννα επειτα ελπιζω να καταλαβα καλα το μυνημα και να μην κανω καμια χαζομαρα... εσεις παιδια τα νεα σας με τα ζευγαρια σας; α! Α! α! Παιδια ειδα απο κοντα πρωτη φορα σγουρο καναρινι ειναι τελειο εχει καποιος απο την παρεα να μας πει αν χρειαζονται κατι ιδιαιτερο; και αληθεια δεν εχω δει σε κανενα μαγαζι να πουλανε... (αυτο που σας λεω το εχει ενας γειτονας και δεν ξερει και πολλα) βεβαια τον εννημερωσα για αυτη την σελιδα οποτε πολυ πιθανο να εχουμε και ενα νεο φιλο... σας ζαλισα αντε παιδια βαζο τελος.
 
Καλά κατάλαβες... Πας πολύ καλά, να τα χαίρεσε!
 
Back
Top